Kotlety brokułowe
- Brokuły (300 g)
- Kasza jaglana - 4 łyżki (40 g)
- Jajko (1 szt.)
- Bułka tarta - 1,5 łyżki (15 g)
Przepis na kotlety brokułowe krok po kroku
Brokuła pokrój na drobne różyczki i ugotuj na parze lub w wodzie.
Kaszę jaglaną ugotuj według instrukcji na opakowaniu.
Brokuły i kaszę rozdrobnij widelcem lub w malakserze.
Dodaj jajko, przyprawy i bułkę tartą.
Uformuj kotlety i smaż na patelni z oliwą ok. 5 min z każdej strony.
Więcej informacji na temat kotletów brokułowych
Kotlety brokułowe to świetna alternatywa dla tradycyjnych kotletów z mięsa. Są bardzo proste i szybkie w przygotowaniu, smakują przepysznie i z pewnością zadowolą nawet te osoby, które nie wyobrażają sobie obiadu bez mięsa. Ze względu na dużą zawartość brokułów mają ciekawy, zielony kolor, przez co pięknie prezentują się na talerzy, a duża ilość odpowiednio dobranych przypraw sprawia, że są przepyszne i aromatyczne. Kotlety warzywne z brokułami są najlepsze jeśli upieczemy je w piekarniku, zamiast smażenia. W tej wersji są również bardziej zdrowe, lepiej strawne i mniej kaloryczne. Kotlety wegetariańskie z brokułami idealnie komponują się z sosem koperkowym, ziołowym, czosnkowym oraz jogurtowym. Placki brokułowe możesz przygotować zarówno z dodatkiem mąki pszennej, pełnoziarnistej, razowej jak i płatków owsianych, w całości lub po zblendowaniu na mąkę. Jako zagęstnik świetnie sprawdzi się też kasza jaglana. Przepis na kotlety z brokułów jest idealny dla całej rodziny, również dla dzieci. To świetny sposób na to jak w niezwykle smaczny sposób przemycić więcej warzyw do codziennego menu najmłodszych, które same niechętnie je wybierają. Kotlety z brokułów to pyszne danie i świetna alternatywa dla mięsa. Możesz podawać je z ziemniakami, ulubionym sosem, zasmażaną kapustą, buraczkami, surówką z białej lub czerwonej kapusty, fasolką szparagową lub marchewką z groszkiem. Jak przygotować przepyszne kotleciki brokułowe? Wystarczy że ugotujesz różyczki brokułów i kaszę jaglaną, następnie zblendujesz je lub rozgnieciesz widelcem z dodatkiem przypraw. Na koniec wystarczy dodać jajko i bułkę tartą, formować niewielkie kotlety i smażyć na niewielkiej ilości tłuszczu lub piec w piekarniku. To wszystko co musisz zrobić aby cieszyć się tym wyjątkowym smakiem. Brokuły to niezwykle zdrowe i wartościowe warzywa, które zdecydowanie warto włączać do swojej diety pod każdą postacią. Są bogate w witaminy, między innymi witaminę C, składniki mineralne, na przykład wapń. Mają też sporo błonnika. Koniecznie poznaj nasz przepisz i przygotuj kotlety brokułowe, napewno się nie zawiedziesz.
Alergeny w kotletach brokułowych
Lista alergenów dla kotletów brokułowych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka tarta
Wartości odżywcze kotletów brokułowych
Aby kotlety były mniej kaloryczne można je upiec zamiast smażyć.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.