Kotlet devolay z serem i pieczarkami
- Piersi kurczaka bez skóry - 3 sztuki (600 g)
- Pieczarki (150 g)
- Ser gouda (60 g)
- Czosnek (5 g)
- Jajko (2 szt.)
- Mąka pszenna typ 500 (60 g)
- Bułka tarta (60 g)
- Olej rzepakowy (30 ml)
Przepis na kotlet devolay z serem i pieczarkami krok po kroku
Piersi z kurczaka umyj i osusz.
Przekrój je na połowę, ale nie do końca. Rozłóż na płasko i lekko rozbij tłuczkiem. Oprósz mięso solą i pieprzem.
Pieczarki oczyść i pokrój na cienkie paseczki.
Na małej patelni podgrzej łyżkę oleju. Podsmaż na nim pieczarki.
Dopraw solą, pieprzem i przeciśniętym przez praskę czosnkiem. Smaż razem, aż pieczarki zmniejszą objętość.
W międzyczasie ser żółty zetrzyj na tarce. Dodaj do przygotowanych pieczarek i wymieszaj.
Na rozbite mięso układaj po łyżce przygotowanego farszu. Dokładnie zawiń mięso, tak by farsz nie wypadł.
Do dwóch głębokich talerzy wsyp mąkę oraz bułkę tartą. Do trzeciego wbij jajka i roztrzep widelcem.
Zawinięte devolaye obtaczaj w mące, jajku i bułce tartej.
Na patelni podgrzej pozostały olej. Smaż kotlety z każdej strony, aż będą równomiernie usmażone.
-
Kapuśniak
-
Pierś z kurczaka
-
Kurczak curry
-
Tortilla z kurczakiem
-
Filet z kurczaka
-
Ryż z warzywami
-
Pad thai z kurczakiem
-
Butter chicken
-
Kurczak po chińsku
-
Kotleciki siekane z kurczaka
-
Pieczona pierś z kurczaka
-
Filet z kurczaka z piekarnika
-
Sałatka z kurczakiem i makaronem
-
Zapiekanka gyros
-
Nuggetsy z piekarnika
-
Tagliatelle z kurczakiem
-
Kurczak ze szpinakiem
-
Kotlety z piersi kurczaka
-
Filet z kurczaka
Więcej informacji na temat kotleta devolay z serem i pieczarkami
Kotlet devolay z serem i pieczarkami to absolutny hit na obiad. Taki soczysty, nadziewany, panierowany kotlet to świetny pomysł na niedzielny obiad.
Ten sprawdzony przepis na kotlet devolay z serem i pieczarkami wykonasz w kilka chwil. Najpierw piersi z kurczaka umyj i osusz. Przekrój je na połowę, ale nie do końca. Rozłóż na płasko i lekko rozbij tłuczkiem. Oprósz mięso solą i pieprzem. Pieczarki oczyść i pokrój na cienkie paseczki. Na małej patelni podgrzej łyżkę oleju. Podsmaż na nim pieczarki. Dopraw solą, pieprzem i przeciśniętym przez praskę czosnkiem. Smaż razem, aż pieczarki zmniejszą objętość. W międzyczasie ser żółty zetrzyj na tarce. Dodaj do przygotowanych pieczarek i wymieszaj. Na rozbite mięso układaj po łyżce przygotowanego farszu. Dokładnie zawiń mięso, tak by farsz nie wypadł. Do dwóch głębokich talerzy wsyp mąkę oraz bułkę tartą. Do trzeciego wbij jajka i roztrzep widelcem. Zawinięte devolaye obtaczaj w mące, jajku i bułce tartej. Na patelni podgrzej pozostały olej. Smaż kotlety z każdej strony, aż będą równomiernie usmażone. Mam nadzieję, że wiesz już jak zrobić kotlet devolay z serem i pieczarkami. Takie pyszne kotlety są szczególnie dobre zaraz po przygotowaniu, wtedy mięso jest najbardziej soczyste i miękkie.
Pieczarki są najbardziej rozpowszechnionymi grzybami na świecie. Występują w prawie każdej regionalnej kuchni dookoła globu. Choć wydaje się, że te małe, białe grzybki nie dają nic poza smakiem, to w tym miejscu można być mocno zaskoczonym. Okazuje się, że to świetne źródło witaminy D! Witamina ta występuję w formie witaminy D2, która w naszym organizmie przekształcana jest do aktywnej formy witaminy D. Zawierają też witaminy z grupy B, w tym niacynę, ryboflawinę czy tiaminę. Ta grupa witamin wspiera funkcjonowanie mózgu czy tworzenie czerwonych krwinek. Dodatkowo można w nich znaleźć selen, kwas foliowy, wapń, magnez czy cynk. Zaliczane są do produktów niskokalorycznych, bo mają tylko 22 kcal w 100 g produktu.
Drób, w tym oczywiście kurczak, jest najczęściej polecanym mięsem. Wynika to z tego, że ma wysoką wartość składników odżywczych (głównie białka) i zawiera niewiele tłuszczu. W mięsie kurczaka znaleźć można również witaminy z grupy B oraz składniki takie jak cynk, selen, magnez czy fosfor. Mięso drobiowe to dobry wybór, jeśli w Twojej diecie brakuje pełnowartościowego białka. To także dobre rozwiązanie na posiłki dla dzieci. Mięso z kurczaka jest najczęściej polecane podczas rozszerzania diety.
Żeby dodatkowo zwiększyć wartość odżywczą tego dania warto podać te najlepsze kotlet devolay z serem i pieczarkami z dodatkiem warzyw. Szczególnie świeżych w formie surówek lub sałatek.
Alergeny w kotlecie devolay z serem i pieczarkami
Lista alergenów dla kotleta devolay z serem i pieczarkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser gouda
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Bułka tarta
Wartości odżywcze kotleta devolay z serem i pieczarkami
W pieczarkach znaleźć można selen, kwas foliowy, wapń, magnez czy cynk. Zaliczane są do produktów niskokalorycznych, bo mają tylko 22 kcal w 100 g produktu.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.