Kotleciki z mięsa z rosołu
- Udko kurczaka bez skóry - 3 szt (480 g)
- Jajko (3 szt.)
- Bułka tarta - 3 łyżki (60 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Oliwa z oliwek - 4 łyżki (60 ml)
Przepis na kotleciki z mięsa z rosołu krok po kroku
Mięso obierz z kości i zmiel w maszynce do dużej miski.
Cebulę pokrój w bardzo drobną kostkę i podsmaż na 1 łyżce oliwy, by się zeszkliła. Dodaj do mięsa.
Do miski z mięsem wbij jaja, dodaj bułkę tartą i przypraw solą, pieprzem, papryką, czosnkiem, kminkiem i ziołami.
Wymieszaj wszystko ręką i uformuj średniej wielkości kotleciki.
Kotlety smaż na rozgrzanym oleju po 3-4 minuty z każdej strony.
Więcej informacji na temat kotlecików z mięsa z rosołu
Kotleciki z mięsa z rosołu są naprawdę pyszne i sycące, dlatego idealnie sprawdzą się na obiad dla całej rodziny. Są idealnie chrupiące na wierzchu i miękkie w środku. Dzięki odpowiedniemu przyprawieniu smakują wybornie i pięknie pachną, tak że ciężko jest przejść obok nich obojętnie.
Wykonywane są z mięsa po rosole, dzięki czemu są bardzo delikatne i nie są tłuste. Najlepiej użyć do nich mięsa z kurczaka, jednak to z indyka będzie równie dobre. Gotowane mięso jest bardzo łagodne w smaku, dlatego trzeba zadbać o odpowiednią ilość przypraw, by wydobyć z nich idealny smak. Najlepiej sprawdzi się w tym celu mieszanka papryki słodkiej z ostrym czosnkiem i świeżymi ziołami.
Wykonanie kotletów z mięsa gotowanego w rosole pozwala na wykorzystanie do końca wszystkich składników i nie marnowanie jedzenia. To idealny pomysł dla osób, które zastanawiają się co można zrobić z ugotowanego kurczaka. To również dobry pomysł dla tych, którzy nie przepadają za smakiem gotowanego mięsa, bo w tym wydaniu smakuje wybornie i jest zupełnym przeciwieństwem produktu bez wyrazu. Zmielone mięso z rosołu jest świetną bazą tych kotlecików obiadowych.
Najlepiej smakują podane z ryżem lub ziemniakami i surówką z kiszonej kapusty. Można z nich również zrobić pyszne burgery dla całej rodziny, zdrowsze niż te z czerwonego mięsa. Kotlety z mięsa drobiowego są mniej tłuste i zawierają więcej białka, dlatego będą lepszą opcją dla osób na diecie redukcyjnej, czy tych które dbają o to, by na ich talerzach lądowały zdrowsze produkty.
Kotlety mielone z mięsa z rosołu będą idealną opcją na pyszny obiad dla całej rodziny ze względu na dobry smak i wspaniały aromat. Oprócz tego mają również świetną fakturę, są spójne i nie rozpadają się podczas smażenia. Pięknie rumienią się na patelni, dzięki czemu są chrupiące na zewnątrz i miękkie w środku. Mięso tak przygotowane jest niezwykle soczyste i wspaniale pachnie. Idealnego smaku nadaje im odpowiedni dobór ziół i przypraw. Natka pietruszki i szczypiorek świetnie komponują się z mięsem drobiowym.
Alergeny w kotlecikach z mięsa z rosołu
Lista alergenów dla kotlecików z mięsa z rosołu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka tarta
Wartości odżywcze kotlecików z mięsa z rosołu
Te kotleciki to super danie dla osób, które chcą ograniczyć ilość czerwonego mięsa w diecie. Jednak smażenie nie jest zbyt zdrową obróbką termiczną, dlatego warto ograniczyć ją do minimum.
Energia i białka
(208g)
Węglowodany
(208g)
Tłuszcze
(208g)
Witaminy
(208g)
Składniki mineralne
(208g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.