Koreczki z oliwkami
- Oliwki czarne - 12 szt (36 g)
- Ser Feta - 12 kostek (36 g)
- Pomidory koktajlowe - 6 szt (120 g)
Przepis na koreczki z oliwkami krok po kroku
Przygotuj 12 wykałaczek.
Na każdą wykałaczkę nabij oliwkę, następnie pół pomidorka i 1 kostkę sera.
Gotowe koreczki ułóż na półmisku.
-
Koreczki
-
Koreczki na sylwestra
-
Koreczki z kabanosem
-
Koreczki z tortilli
-
Koreczki z serem
-
Koreczki śledziowe
-
Koreczki owocowe
-
Koreczki z łososiem
-
Koreczki z fetą
-
Koreczki z mozzarellą
-
Koreczki z salami
-
Koreczki z serem pleśniowym
-
Koreczki ze śledziem
-
Koreczki z winogronem
-
Koreczki do wódki
-
Koreczki caprese
-
Koreczki na imprezę
Więcej informacji na temat koreczki z oliwkami
Koreczki z oliwkami to naprawdę świetna opcja dla wszystkich miłośników prostych przekąsek. Będą dobrą opcją dla każdego, kto nie przepada za zbyt skomplikowanymi recepturami. Są bardzo uniwersalne, sprawdzą się zarówno na duże przyjęcia, jak i małe domowe imprezy. Ich smak zaskakuje świeżością i delikatnością.
Przepis na koreczki z oliwkami jest niezwykle prosty, a przy tym pozwala stworzyć naprawdę zdrową przekąskę. W tym daniu łączy się nie tylko delikatny smak czarnych oliwek, słonego sera i słodkich pomidorów, ale również ich wszystkie dobroczynne składniki, dzięki czemu te małe koreczki są naprawdę skarbnicą prozdrowotnych właściwości. Głównym składnikiem są czarne oliwki, które zawierają naprawdę sporo zdrowych i niezbędnych kwasów tłuszczowych, które wspierają pracę układu hormonalnego, ale również chronią przed miażdżycą i innymi chorobami układu sercowego. Warto wybrać czarne oliwki, gdyż nie są one tak słone jak zielone, dlatego nie przytłaczają całej kompozycji, której słony smak nadaje feta. Ser feta pozwala zadbać o odpowiednią ilość białka, a przy okazji również sytość. Dostarcza także wapnia, który jest niezwykle ważny w budowaniu zdrowego układu kostnego. Oprócz nich do koreczków dodaje się też pomidorki, które nie tylko mają fantastyczny smak, ale również dostarczają likopenu. Jest to substancja, która chroni układ krwionośny, ale również pozwala na walkę z negatywnym wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych. Koreczki dostarczają sporo witamin, zwłaszcza witaminy E, nazywanej witaminą młodości. Wspiera ona zdrowie skóry, ale również włosów i paznokci, jest też naprawdę potężnym antyoksydantem.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić koreczki z oliwkami, by były naprawdę smaczne, a przy tym bardzo proste i ciekawe, ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Całość zabiera maksymalnie 15 minut, dzięki czemu będą również świetną opcją awaryjną. To sprawdzony pomysł na przystawkę na imprezę. Zwykle koreczki robi się z oliwkami i z żółtym serem, jednak ta opcja niesie odrobinę świeżości. Koreczki to pomysł na doskonałe przystawki, zwłaszcza na sylwestra, czy domówki. W tym wydaniu, z czarnymi oliwkami, są nie tylko proste, piękne i smaczne, ale również zdrowe.
Alergeny w koreczki z oliwkami
Lista alergenów dla koreczki z oliwkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser Feta
Wartości odżywcze koreczki z oliwkami
To zdrowa opcja na szybką przekąskę, zawiera sporo białka i dobrych tłuszczów.
Energia i białka
(48g)
Węglowodany
(48g)
Tłuszcze
(48g)
Witaminy
(48g)
Składniki mineralne
(48g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.