Koreczki z fetą
- Ser Feta - 1 kostka (200 g)
- Łosoś wędzony (200 g)
- Oliwki czarne (130 g)
- Suszone pomidory w oleju (150 g)
- Bazylia świeża (30 g)
Przepis na koreczki z fetą krok po kroku
Ser feta pokrój w kostkę.
Pomidory suszone pokrój w połówki .
Na wykałaczkę nabijaj wszystkie składniki po kolei, wierzch udekoruj liściem bazylii.
-
Koreczki
-
Koreczki na sylwestra
-
Koreczki z kabanosem
-
Koreczki z tortilli
-
Koreczki z serem
-
Koreczki śledziowe
-
Koreczki owocowe
-
Koreczki z oliwkami
-
Koreczki z łososiem
-
Koreczki z mozzarellą
-
Koreczki z salami
-
Koreczki z serem pleśniowym
-
Koreczki ze śledziem
-
Koreczki z winogronem
-
Koreczki do wódki
-
Koreczki caprese
-
Koreczki na imprezę
Więcej informacji na temat koreczków z fetą
Koreczki z fetą to świetna propozycja na pyszną przekąskę. Przystawki podane na wykałaczce są łatwe do zjedzenia, gdyż nie wymagają użycia noża i widelca. Tanie koreczki są dobre na różnego rodzaju imprezy w gronie rodziny i znajomych. Przepis na koreczki z fetą jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenie kulinarnego aby je przygotować. Do zrobienia koreczków potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: ser feta, oliwki, pomidory suszone w oleju, łosoś wędzony, bazylia świeża.
Prosty przepis na koreczki to dobra propozycja na szybie i lekkie danie. Przystawki powinny spełniać funkcję zagryzki do wódki lub piwa. Danie na wykałaczce może być bardzo różnorodne. Koreczki mogą być wykonane z wielu różnych składników. Powinny być one jednak dość trwałe aby nie traciły szybko swoich właściwości i konsystencji.
Ser feta jest źródłem łatwo przyswajalnego i pełnowartościowego białka. Feta jest tłustym serem pochodzącym z Grecji, powinna być zrobiona z sera koziego lub owczego, jest doskonałym źródłem wapnia, witamin z grupy B i sodu. Wapń odpowiada za prawidłową budowę naszych kości. Dlatego powinniśmy zwracać uwagę na jego prawidłową podaż w diecie. Oliwki czarne to właściwie owoce, które są źródłem dobrej jakości tłuszczów, korzystnie wpływających na nasz układ krwionośny. Zawierają także sporo witaminy E mającej działanie chroniące nasz przed wolnymi rodnikami. Pomidory suszone są dobrym źródłem likopenu. Likopen jest barwnikiem oraz bardzo silnym przeciwutleniaczem. Likopen ma czerwony kolor i jest jednym z niewielu substancji przeciwutleniających, które zachowują swoje właściwości nawet po poddaniu obróbce cieplnej. Łosoś wędzony jest bardzo dobrym źródłem białka zwierzęcego. Łosoś jest także skarbnicą kwasów tłuszczowych omega 3, które mają bardzo dobry wpływ na nasze serce.
Podsumowując koreczki to dobre danie na imprezę w gronie rodziny i znajomych. Koreczki są smaczne i szybkie do przygotowania, sprawdzają się na sylwestra i święta. Będą dobre także na imieniny, gdy pojawią się niezapowiedziani goście. Koreczki z oliwkami i z łososiem są zdrową przekąską.
Alergeny w koreczkach z fetą
Lista alergenów dla koreczków z fetą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser Feta
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Łosoś wędzony
Wartości odżywcze koreczków z fetą
Koreczki z fetą to danie zawierające kwasy omega 3. Jest ono także dobrym źródłem wapnia. Koreczki mogą być dobrym pomysłem na małą i zdrową przekąskę.
Energia i białka
(70g)
Węglowodany
(70g)
Tłuszcze
(70g)
Witaminy
(70g)
Składniki mineralne
(70g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.