Koreczki
- Ser Mozzarella - 1 opakowanie kuleczek (100 g)
- Pomidory koktajlowe - 10 sztuk (200 g)
- Bazylia świeża (10 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (12 ml)
Przepis na koreczki krok po kroku
Kuleczki mozzarelli odsącz z zalewy.
Pomidorki koktajlowe umyj.
Nabijaj na patyczka kuleczkę mozzarelli, listek bazylii i pomidorka.
W misce wymieszaj oliwę z oliwek z solą oraz pieprzem. Polej nią gotowe koreczki.
-
Koreczki na sylwestra
-
Koreczki z kabanosem
-
Koreczki z tortilli
-
Koreczki z serem
-
Koreczki śledziowe
-
Koreczki owocowe
-
Koreczki z oliwkami
-
Koreczki z łososiem
-
Koreczki z fetą
-
Koreczki z mozzarellą
-
Koreczki z salami
-
Koreczki z serem pleśniowym
-
Koreczki ze śledziem
-
Koreczki z winogronem
-
Koreczki do wódki
-
Koreczki caprese
-
Koreczki na imprezę
Więcej informacji na temat koreczków
Koreczki to jedna z najpopularniejszych „finger food” na świecie. Mogą być przygotowane praktycznie ze wszystkiego na co mamy ochotę. Są one proste i szybkie w wykonaniu, wykorzystasz do nich popularne składniki, które kupisz w najbliższym sklepie. Pyszne koreczki to świetna przystawka na różnego rodzaju przyjęcia czy imprezy.
Domowe koreczki a’la sałatka caprese to pomysł na przystawkę, która będzie smakowała każdemu. Dodatkowo przystawka jest lekka, dietetyczna i zdrowa. Ser mozzarella, ta niepozorna, biała kuleczka jest źródłem wielu składników pokarmowych. Mimo iż zawiera sporo tłuszczu, w jego skład wchodzi kwas linolowy, inaczej nazywany CLA. Należy on do grupy kwasów tłuszczowych omega-6. Jego główną cechą jest nasilanie procesu lipolizy, czyli spalania tkanki tłuszczowej, wykazuje działanie antybakteryjne i pomaga budować tkankę mięśniową. Mozzarella zawiera bardzo dużo wapnia oraz dostarcza sporo cynku, magnezu, selenu, fosforu i potasu. Spożywanie tego sera dostarcza do organizmu witaminy z grupy B, witaminę A, witaminę D oraz witaminę E. Pomidory są bogatym źródłem witaminy C oraz potasu, dostarczają również witaminę A, E i K, witaminy z grupy B, wapń, żelazo oraz magnez. Pomidory przede wszystkim są źródłem likopeny i beta-karotenu. Owoce te posiadają właściwości przeciwmiażdżycowe, antynowotworowe, moczopędne, wspomagają trawienie, wpływają pozytywnie na odporność, poprawiają pracę układu nerwowego, wzmacniają włosy, skórę i paznokcie oraz neutralizują szkodliwe działanie promieni ultrafioletowych. Bazyli wykazuje działanie zwiększające wydzielanie soków trawiennych oraz rozkurczowe, kojące i przeciwzapalne. Przepis na koreczki jest naprawdę łatwy i szybki. A jak zrobić dobre koreczki na imprezę dowiesz się z dokładnego przepisu.
Fajny pomysł na koreczki a’la sałatka caprese idealnie pasuje do różnego rodzaju przyjęć, sprawdzą się również jako przystawka do grilla. Fajne i dobre koreczki zasmakują każdemu i będą hitem na każdym spotkaniu.
Alergeny w koreczkach
Lista alergenów dla koreczków przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser Mozzarella
Wartości odżywcze koreczków
Koreczki są bardzo popularną przystawką imprezową. Przygotowane według tego przepisu są zdrowe i smaczne. Idealnie sprawdzą się również jako przekąska dla dzieci.
Energia i białka
(33g)
Węglowodany
(33g)
Tłuszcze
(33g)
Witaminy
(33g)
Składniki mineralne
(33g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.