Konfitura z gruszek
- Gruszka (2000 g)
- Cukier - 3/4 szklanki (175 g)
- Cytryna - 1 cytryna (80 g)
Przepis na konfiturę z gruszek krok po kroku
Obierz gruszkę, przekrój na ósemki i wydrąż gniazda nasienne. Następnie pokrój je w kostkę.
Gotową gruszkę włóż do garna i skrop sokiem z cytryny oraz wklej wodę (2,5 szklanki).
Gotuj około 20 minut i dodaj cukier. Gotuj dalej, aż do odparowania całej wody.
Gorącą konfiturę przełóż do słoików i pasteryzuj w gotującej się wodzie około 25 minut.
-
Konfitury z cebuli
-
Konfitura z wiśni
-
Dżem z czerwonej porzeczki
-
Konfitura z czerwonej cebuli
-
Konfitura z pigwy
-
Konfitura z płatków róży
-
Konfitura z truskawek
-
Konfitura z żurawiny
-
Konfitura z czarnej porzeczki
-
Konfitura z róży
-
Konfitura z pomarańczy
-
Konfitura z czerwonej porzeczki
-
Herbata po rosyjsku
-
Konfitura różana
-
Konfitura z borówki amerykańskiej
-
Konfitura wiśniowa bez cukru
-
Konfitura z dzikiej róży
-
Konfitura z agrestu
-
Konfitura
Więcej informacji na temat konfitury z gruszek
Pyszna konfitura z gruszek to dobry pomysł na domowe, a co ważne szybkie w wykonaniu owoce przechowywane w słoikach na zimę. Przetwory są bardzo aromatyczne, a gruszki w formie konfitury idealnie sprawdzą się jako dodatek na długie zimowe wieczory lub dodatki do deserów. Przepis jest prosty w przygotowaniu, dlatego każdy powinien sobie z nim poradzić. Zapach konfitury będzie roznosił się po całym domu. Smak możesz wzbogacić również o ulubione przyprawy, oczywiście wedle uznania.
Jak zrobić konfiturę z gruszek? Przygotowanie jej jest bardzo proste. Na początku należy obrać gruszki, przekroić je na ósemki i usunąć gniazda nasienne. Następnie zalewamy je wodą (2,5 szklanki) z dodatkiem soku z cytryny. Zapobiega to ich ściemnieniu. Gotuj około 20 minut i następnie dodaj cukier. Żeby konfitura była dobra gotuj ją tak długo, aż cała woda odparuje z garnka. Jeszcze ciepłą przełóż do słoików, i pasteryzuj około 25 minut w gotującej się wodzie.
Przepis na dobrą konfiturę z gruszek jest bardzo łatwy. Składa się głównie z gruszki, która ma bardzo cenne właściwości zdrowotne dla nas. Gruszki są skarbnicą boru, który wpływa pozytywnie na pracę mózgu oraz koncentacje, a także ich właściwości odpowiadają za minimalizację ryzyka wystąpienia udaru mózgu. Ponadto chronią nas przed pojawieniem się w przyszłości nadciśnieniu. Gruszki jako jedne z nielicznych owoców, zawierają w swoim składzie jod, który wpływa między innymi na prawidłową pracę tarczycy. Osoby, które zmagają się z zaparciami lub biegunką również powinny spożywać ten owoc, ponieważ miękki i dojrzałe gruszki pobudzają trawienie, natomiast przy biegunce powinniśmy spożywać mało soczyste owoce, które są doskonałym źródłem garbników, które mają właściwości przeciwbiegunkowe.
Smaczna i łatwa w przygotowaniu konfitura idealnie sprawdzą się jako dodatek do deserów, naleśników lub gofrów czy rozgrzewającej zimowej herbaty, a dodatkowo każdy będzie zachwycony ich smakiem. Ten sprawdzony prosty przepis na pewno ułatwi jej przygotowanie.
Alergeny w konfiturze z gruszek
Lista alergenów dla konfitury z gruszek przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na konfiturę z gruszek
Wartości odżywcze konfitury z gruszek
Konfitura z gruszek jest idealna dla osób chorujących na cukrzycę, pod warunkiem, że cukier zamienisz na słodzik.
Energia i białka
(400g)
Węglowodany
(400g)
Tłuszcze
(400g)
Witaminy
(400g)
Składniki mineralne
(400g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.