Konfitura z czerwonej porzeczki
Przepis na konfiturę z czerwonej porzeczki krok po kroku
Porzeczki obierz i dokładnie umyj.
W garnku podgrzewaj ok. 400 ml wody z cukrem.
Kiedy zacznie wrzeć, dodaj owoce i gotuj na małym ogniu ok. 20 minut.
Gorącą konfiturę przelej do słoików, szczelnie zakręć i zawekuj.
-
Konfitury z cebuli
-
Konfitura z wiśni
-
Dżem z czerwonej porzeczki
-
Konfitura z czerwonej cebuli
-
Konfitura z pigwy
-
Konfitura z płatków róży
-
Konfitura z truskawek
-
Konfitura z żurawiny
-
Konfitura z czarnej porzeczki
-
Konfitura z róży
-
Konfitura z pomarańczy
-
Herbata po rosyjsku
-
Konfitura różana
-
Konfitura z borówki amerykańskiej
-
Konfitura wiśniowa bez cukru
-
Konfitura z dzikiej róży
-
Konfitura z agrestu
-
Konfitura malinowa
-
Konfitura
Więcej informacji na temat konfitury z czerwonej porzeczki
Domowa konfitura z czerwonej porzeczki to pomysł na pyszne, domowe, owocowe przetwory, które fantastycznie sprawdzą się na zimę. Jest bardzo smaczna, prosta w przygotowaniu i uniwersalna, dzięki czemu nadaje się jako dodatek do wielu dań. Przygotowując przepis na konfiturę z czerwonej porzeczki, możesz wykorzystywać te owoce na wiele sposobów i cieszyć się ich smakiem również w okresie jesienno-zimowym, kiedy dostępność i różnorodność owoców jest zdecydowanie ograniczona. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić konfiturę z czerwonej porzeczki, aby była naprawdę dobra i pasowała do wielu dań, koniecznie czytaj dalej i poznaj nasz przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Do jej przygotowania nie potrzebujesz ani wyszukanych składników, ani długiego czasu spędzonego w kuchni. Co więcej, z pewnością poradzisz sobie z nią, nawet nie mając większego doświadczenia kulinarnego. Niezbędne składniki do jej przygotowania to jedynie świeże, sezonowe czerwone porzeczki, woda oraz cukier. Konfiturę możesz przygotować również w wersji bez cukru, zastępując go na przykład ksylitolem lub erytrytolem. Dzięki temu będzie mniej kaloryczna i będzie miała niższy indeks glikemiczny, przez co będzie zdecydowanie zdrowsza, a przy tym równie słodka. Tą pyszną, domową konfiturę z czerwonej porzeczki możesz wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Świetnie nadaje się głównie do dań na słodko, na przykład owsianek, naleśników, czy gofrów, a także do ciast i ciasteczek. Jeśli lubisz nieoczywiste połączenia smakowe, możesz dodawać ją również do dań wytrawnych, na przykład mięsnych. Porzeczki to zdecydowanie jedne z najzdrowszych owoców, dlatego warto włączyć je do diety i korzystać z ich prozdrowotnych właściwości. Jeśli szukasz pomysłu na przepis na konfiturę z czerwonych porzeczek, koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz sprawdzony przepis, z którego pomocą przygotujesz ją w prosty i szybki sposób.
Alergeny w konfiturze z czerwonej porzeczki
Lista alergenów dla konfitury z czerwonej porzeczki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na konfiturę z czerwonej porzeczki
Wartości odżywcze konfitury z czerwonej porzeczki
Zamiast cukru warto wykorzystać ksylitol lub erytrytol.
Energia i białka
(50g)
Węglowodany
(50g)
Tłuszcze
(50g)
Witaminy
(50g)
Składniki mineralne
(50g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.