Kompot z jabłek do słoików
- Jabłko (1500 g)
- Cukier - 1/2 szklanki (125 g)
- Sok z cytryny - 4 łyżki (40 ml)
Przepis na kompot z jabłek do słoików krok po kroku
Dodatkowo przygotuj 2 litry wody.
Jabłka umyj i pokrój na mniejsze kawałki. Usuń gniazda nasienne.
Skropl jabłka sokiem z cytryny.
Wodę wlej do garnka i gotuj na małym ogniu, wsyp cukier i gotuj do rozpuszczenia.
Jabłka przełóż do słoików i zalej syropem.
Pasteryzuj przez około 20 minut.
-
Marmolada
-
Surówka z pora i jabłek
-
Dżem z dyni i jabłek
-
Nalewka z jabłek
-
Dżem jabłkowy
-
Marmolada z jabłek
-
Marmolada różana
-
Jabłka do słoików
-
Wino z jabłek
-
Kompot z jabłek na zimę
-
Sok z jabłek na zimę
-
Kompot jabłkowy
-
Konfitura z jabłek
-
Mus jabłkowy Thermomix
-
Sałatka z czerwonej kapusty do słoika
-
Powidło z jabłek bez cukru
-
Mus z gruszek
-
Smażone jabłka do słoików
-
Przetwory z jabłek
Więcej informacji na temat kompotu z jabłek do słoików
Jabłka to nasze najpopularniejsze polskie owoce. Aż grzech ich nie wykorzystać szczególnie w okresie jesienno — zimowym. To okres, który nie tylko powinien kojarzyć nam się z chwilą odpoczynku, zastanowienia i refleksji, ale także z pysznymi, aromatycznymi daniami i deserami. Skoro o jabłkach mowa nie ma chyba osoby, która nie zna tradycyjnego kompotu, najczęściej przygotowywanego przez nasze babcie czy mamy.
Kompot z jabłek do słoików to prosty pomysł na napój znany już od dawna.
Unoszący się zapach przygotowywanych jabłek zawsze kojarzy się z ciepłem domowego ogniska,
szczególnie teraz w okresie jesienno- zimowym. Aromatyczny, domowy napój na bazie jabłek umili Ci czas przy rodzinnym stole.
Zatem, jak zrobić kompot z jabłek do słoików?
Będziesz potrzebować tylko kilku tanich składników, takich jak: jabłka, woda, cukier, sok z cytryny.
O rodzaju jabłek śmiało zdecyduj sam. Możesz wybrać Gala, które charakteryzują się niesamowitą chrupkością, soczystością i słodkim smakiem, z kolei Ligol będzie wyróżniał się kwaskowatym posmakiem. Sama polecam jabłka, które idealnie nadają się na przepis na szarlotkę z kratką, oczywiście mowa tutaj o naszej polskiej, starej odmianie jabłek, jaką jest Antonówka. Są niezwykle aromatyczne, a jej owoce pachną już z daleka. Idealnie nadają się do jesiennych przetworów czy wypieków.
Do których niesamowicie komponują się goździki, cynamon czy przyprawy korzenne, które jeszcze szybciej przeniosą nas w świąteczny czas.
W pierwszej kolejności dokładnie umyj i obierz jabłka, pokrój je na mniejsze kawałki i skropl sokiem z cytryny, dzięki temu nie staną się one ciemne.
W tym czasie wlej wodę do garnka i wsyp cukier, gotuj do momentu jego rozpuszczenia.
Owoce przełóż do słoików i zalej przygotowanym wcześniej syropem.
Szczelnie zamknij i pasteryzuj przetwory przez około 20 minut.
Po tym czasie mój prosty przepis na kompot z jabłek do słoików jest gotowy, a kompot smaczny i dobry do spożycia.
Wykorzystaj mój przepis i przekonaj się, że domowy kompot jest najlepszy.
Alergeny w kompocie z jabłek do słoików
Lista alergenów dla kompotu z jabłek do słoików przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na kompot z jabłek do słoików
Wartości odżywcze kompotu z jabłek do słoików
W podobny sposób możesz przygotować kompot z dowolnych owoców.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.