Koktajl z krewetek
- Krewetki (250 g)
- Pomidor - 4 sztuki (640 g)
- Cebula szalotka - 1 sztuka (20 g)
- Papryczka chili czerwona świeża - 0,5 sztuki (10 g)
- Sok z cytryny - 2 łyżki (24 ml)
- Czosnek - 1 ząbek (6 g)
- Koperek - 1 łyżeczka (4 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (24 ml)
Przepis na koktajl z krewetek krok po kroku
Pomidory sparz i obierz ze skórki.
W garnku rozgrzej oliwę.
Na oliwie delikatnie podsmaż drobno posiekaną cebulę, chili i czosnek. Uważaj aby nie spalić czosnku bo nada pomidorom gorzkiego smaku.
Do garnka dodaj pomidory. Smaż na małym ogniu około 20 minut.
Pomidory możesz przetrzeć przez sitko, zblendować lub pozostawić takie.
Sos pomidorowy dopraw solą i pieprzem do smaku. Odstaw do ostygnięcia.
Krewetki przygotuj do gotowania. Jeśli używasz surowych, oczyść je, jeśli mrożonych - rozmroź.
W garnku zagotuj wodę. Wrzuć krewetki i gotuj 3 minuty.
Krewetki przełóż do bardzo zimnej wody, najlepiej z dodatkiem lodu.
Do zimnego sosu dodaj koperek i wymieszaj.
Sos przelej do kieliszków. Ułóż krewetki.
Całość skrop sokiem z cytryny i udekoruj natką pietruszki lub koperkiem.
-
Lawasz
-
Rolada szpinakowa
-
Churros
-
Ciasto dyniowe
-
Rogaliki drożdżowe
-
Bajaderki
-
Mochi
-
Kruche ciasto z rabarbarem i budyniem
-
Corn dog
-
Pieguski
-
Chlebek ziołowy
-
Ciasto francuskie na słono
-
Pączki serowe
-
Babeczki waniliowe
-
Chlebek ziołowy Thermomix
-
Cannoli
-
Sernikobrownie z truskawkami
-
Tamale
-
Przekąski na Halloween
Więcej informacji na temat koktajlu z krewetek
Koktajl z krewetek, popularny szczególnie w Ameryce, podawany jako wykwintna przystawka na wszystkich imprezach, popularny w kartach restauracji, a przede wszystkim uwielbiany przez wiele osób. Kojarzony z luksusem, kasynem i Wielkim Gatsby. Koktajl robi furorę nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale jest już popularny na całym świecie.
Koktajl z krewetek koktajlowych jest pyszną przystawką imprezową. Możesz podać go na urodziny, święta, Sylwestra czy luźne spotkanie z rodziną i znajomymi. Koktajl jest zdrową przekąską, którą możesz podać na imprezie, a goście bez obaw i wyrzutów sumienia mogą się nim delektować. Głównie swoje walory zdrowotne zawdzięcza krewetkom. Krewetki są zdrowym składnikiem, który warto wprowadzić do zrównoważonej diety. Są one źródłem białka, zawierają wielonienasycone kwasy tłuszczowe, w tym duże ilości kwasów omega-3, a ich stosunek do kwasów omega-6 jest odpowiedni, dzięki czemu ich spożywanie zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy, nadciśnienia czy otyłości. Krewetki zawierają karotenoidy, a dokładniej astaksantynę, która ma właściwości przeciwzapalne. Skorupiaki te są źródłem witamin z grupy B, szczególnie witaminy B6, witaminy B12, a także witaminy PP. Spożywając je, dostarczysz także witaminę E, która jest silnym antyoksydantem. Składniki mineralne, które zawierają to przede wszystkim selen oraz miedź. Selen wpływa na oczyszczanie organizmu z toksyn, a miedź jest ważnym składnikiem, który zapobiega stresowi oksydacyjnemu. Krewetki są niskokaloryczne oraz zawierają sporo białka, dlatego polecane są w czasie diety redukcyjnej. Krewetki powinny ograniczać osoby chorujące na dnę moczanową, ponieważ zawierają umiarkowaną ilość puryn. Pomidory są bogatym źródłem witaminy C oraz potasu, dostarczają również witaminę A, E i K, witaminy z grupy B, wapń, żelazo oraz magnez. Pomidory przede wszystkim są źródłem likopenu i beta-karotenu. Owoce te mają właściwości przeciwmiażdżycowe, antynowotworowe, moczopędne, wspomagają trawienie, wpływają pozytywnie na odporność, poprawiają pracę układu nerwowego, wzmacniają włosy, skórę i paznokcie oraz neutralizują szkodliwe działanie promieni ultrafioletowych. Inną wersją smakową koktajlu jest koktajl krewetkowy z awokado. Jest również oryginalny i pyszny, ale także zdrowy. A jak zrobić koktajl z krewetek dowiesz się z dokładnego przepisu, gdzie każdy etap przygotowania jest szczegółowo wyjaśniony.
Koktajl z krewetek to wyjątkowa i pyszna propozycja imprezowej przekąski. Sprawdzi się na wiele okazji i zasmakuje na pewno każdemu, kto lubi owoce morza.
Alergeny w koktajlu z krewetek
Lista alergenów dla koktajlu z krewetek przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Skorupiaki i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Krewetki
Wartości odżywcze koktajlu z krewetek
Koktajl z krewetek to popularna i zdrowa forma przekąski.
Energia i białka
(245g)
Węglowodany
(245g)
Tłuszcze
(245g)
Witaminy
(245g)
Składniki mineralne
(245g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.