Przepis na koktajl z kiwi krok po kroku

Składniki dla 2 porcji
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
blender, szklanka, pojemnik blendera

Kiwi i banana obierz ze skórki i pokrój na mniejsze kawałki.

Wszystkie składniki umieść w kielichu blendera i zblenduj na gładką masę.

Gotowy koktajl przelej do szklanek i podawaj bezpośrednio po przygotowaniu.

Często zadawane pytania

Koktajl z kiwi podany w dwóch szklankach. Każda z nich udekorowana jest plastrem kiwi oraz borówkami.
Koktajl z kiwi
Koszt przygotowania dania
3.90 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
145 kcal
Liczba alergenów w daniu
1
48

Koktajl z kiwi - cechy przepisu

  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o koktajlu z kiwi

Dietetyczny koktajl z kiwi to doskonała propozycja na dobry i orzeźwiający koktajl na bazie owoców oraz jogurtu. Przepis ten możesz wykorzystać w diecie redukcyjnej, ponieważ jest stosunkowo niskokaloryczny i dostarcza dużo witamin oraz składników mineralnych. Zdrowy koktajl możesz zaserwować jako smaczny posiłek lub przekąskę dla dzieci. Przepis na koktajl z kiwi jest bardzo prosty, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia kulinarnego, aby go wykonać. Na stronie tej dowiesz się jak zrobić koktajl z kiwi, a do jego przygotowania potrzebujesz następujących produktów spożywczych: kiwi, banana oraz jogurtu naturalnego. Jeśli koktajl okaże się dla ciebie zbyt gęsty, wtedy jogurt naturalny możesz zamienić na mleko lub do gotowego koktajlu dodać odrobinę wody. Doskonałym pomysłem będzie również zamiana jogurtu naturalnego na napój roślinny - np. napój kokosowy, który nada charakterystycznego posmaku dla koktajlu.

Kiwi jest to owoc, który wywodzi się z Chin. Jest to doskonałe źródło wielu witamin oraz składników mineralnych. Znajdziemy w nim przede wszystkim witaminę C oraz składniki mineralne takie jak: magnez, fosfor, cynk, żelazo oraz potas. Spożywanie odpowiedniej ilości witaminy C jest szczególnie ważne w okresie wzmożonej zachorowalności, ponieważ witamina ta odpowiada za wspomaganie naszej odporności.

Banan jest dobrym źródłem wielu cennych składników odżywczych. Znajdziemy w nich przede wszystkim potas, który spożywany na odpowiednim poziomie wypływa na obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Dodatkowo banany zawierają pektyny, które mogą przyczyniać się do obniżenia poziomu cholesterolu LDL we krwi. W owocu tym znajdziemy również przeciwutleniacze, które zmniejszają ryzyko rozwoju chorób nowotworowych.

Podsumowując owocowy koktajl z kiwi to doskonała propozycja na smaczny dodatek do śniadania. Idealnie sprawdzi się w diecie osób zabieganych, ponieważ jego przygotowanie nie zajmie dużo czasu. Dodatkowo fit koktajl na bazie kiwi to jest doskonałe źródło wielu witamin oraz składników mineralnych.

Wartości odżywcze koktajlu z kiwi

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(200g)
Energia (kalorie)
72.62 kcal
145.25 kcal
Białko
2.49 g
4.98 g

Węglowodany w koktajlu z kiwi

Na 100g
Na porcję
(200g)
Węglowodany
14.53 g
29.06 g
Węglowodany przyswajalne
12.80 g
25.61 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
1.73 g
3.45 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(200g)
Tłuszcz
1.06 g
2.12 g
Tłuszcze nasycone
0.94 g
1.87 g
Tłuszcze nienasycone
0.12 g
0.25 g
Cholesterol
4.12 mg
8.25 mg

Witaminy w przepisie na koktajl z kiwi

Na 100g
Na porcję
(200g)
Witamina C
21.94 mg
43.88 mg

Składniki mineralne w przepisie na koktajl z kiwi

Na 100g
Na porcję
(200g)
Sód
49.62 mg
99.25 mg
Wapń
76.62 mg
153.25 mg
Żelazo
0.16 mg
0.32 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny koktajlu z kiwi 48
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w koktajlu z kiwi

Lista alergenów dla koktajlu z kiwi przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

  • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
    • Jogurt naturalny 2%

Cena przygotowania koktajlu z kiwi

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Kiwi
100 g
2 sztuki
8.00
Za 500.0 g
Liczba opakowań 1
1.60
Za 100 g
Banan
150 g
1 średnia sztuka
0.80
Za 120.0 g
Liczba opakowań 2
1.00
Za 150 g
Jogurt naturalny 2%
150 g
1.30
Za 150.0 g
Liczba opakowań 1
1.30
Za 150 g
Koszt składników
10.90
Jak oceniasz przepis na koktajl z kiwi
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100.0% osób