Koktajl z jarmużem
- Jarmuż (200 g)
- Gruszka - 4 sztuki (480 g)
- Banan - 2 sztuki (200 g)
- Imbir korzeń (20 g)
- Sok z cytryny (1 ml)
- Kiwi - 4 sztuki (260 g)
Przepis na koktajl z jarmużem krok po kroku
Wszystkie owoce obierz ze skórki.
Pokrój i przełóż do wysokiego naczynia.
Dodaj liście jarmużu, sok z cytryny i imbir.
Dodaj 1 litr wody źródlanej.
Wszystko zblenduj na gładko i przelej do szklanek.
-
Mango lassi
-
Milk shake
-
Koktajl ze szpinakiem
-
Koktajl sirt
-
Koktajl z jarmużu
-
Koktajl dietetyczny
-
Koktajl bananowy
-
Koktajl z selera naciowego
-
Koktajl owocowy
-
Koktajl z truskawek
-
Koktajl z mango
-
Shake bananowy
-
Koktajl z awokado
-
Koktajl z arbuza
-
Sok z jarmużu
-
Koktajl z kiwi
-
Zielony koktajl
-
Koktajl z ananasa
-
Koktajle i shake
Więcej informacji na temat koktajlu z jarmużem
Koktajl z jarmużem to najlepszy dietetyczny shake, jaki zrobiłam w ostatnim czasie. Jest nie tylko pyszny, ale i bardzo zdrowy. Zielony koktajl jest bogatym źródłem witamin, składników mineralnych oraz antyoksydantów. To wszystko za sprawą dodatku jarmużu oraz owoców. Zaletą tego typu shaków jest to, że do ich przygotowania można wykorzystać większość warzyw i owoców, za każdym razem otrzymując inny napój. Poza tym koktajle są niskokaloryczne. Z powodzeniem osoby dbające o sylwetkę mogą spożywać je w ramach przekąski. Mój przepis na koktajl z jarmużem nie dość, że jest fit, to jeszcze prosty do przygotowania. Z powodzeniem poradzi sobie nawet dziecko.
Dlaczego warto spożywać jarmuż?
Jarmuż zawiera spore ilości białka, błonnika i witamin, zwłaszcza C, K oraz witamin z grupy B. Witamina K rzadko występuje w warzywach. Zapobiega rozwojowi chorób nowotworowych. Dzięki obecności witamin z grupy B, jarmuż wspiera działanie układu nerwowego. Witamina C odpowiada za odporność organizmu przez zapobiega rozwojowi miażdżycy.
Jest również bogatym źródłem cennym pierwiastków, przede wszystkim żelaza, magnezu, fosforu, wapnia, potasu i cynku. Zielone warzywa zawitają bardzo dużo antyoksydantów, które usuwają wolne rodniki z organizmu, zapobiegając rozwojowi wielu chorób, w tym nowotworowych. Jarmuż jest bogatym źródłem sulforafanu, jednego z najsilniejszych antyoksydantów.
Wszystkie zielone warzywa są bardzo niskokaloryczne. Jarmuż zawiera zaledwie 40 kcal na 100 g, co za tym idzie, można go z powodzeniem spożywać na diecie w dużych ilościach.
Jarmuż, mimo tego, że bardzo krowy, to nie jest polecany osobom chorującym na niedoczynność tarczycy. Wszystko to za sprawą goitrogenów, które hamują wchłanianie jodu, a co za tym idzie negatywnie wpływają na pracę tarczycy.
Jak zrobić zielony koktajl z jarmużem? Poniżej podaję sprawdzony i łatwy przepis na smaczny koktajl z jarmużem.
Należy przygotować gruszki, kiwi, wodę źródlaną, liście jarmużu, banana, imbir i sok z cytryny. Wszystkie składniki umieszczamy w blenderze i blindujemy na gładką masę. Przelewamy do szklanek i pijemy ze smakiem. Owoce i warzywa można oczywiście zamienić na inne. Zawsze wyjdzie bardzo dobre. Zaletą przepisu jest to, że można go dowolnie modyfikować.
Alergeny w koktajlu z jarmużem
Lista alergenów dla Koktajlu z jarmużem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na koktajl z jarmużem
Wartości odżywcze koktajlu z jarmużem
Zdrowy koktajl z jarmużem jest idealny dla osób odchudzających się
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.