Koktajl z buraka
- Burak - 1 sztuka (150 g)
- Jabłko - 1 sztuka (200 g)
- Sok z cytryny - 1 łyżka (10 ml)
Przepis na koktajl z buraka krok po kroku
Buraka obierz i pokrój na mniejsze kawałki.
Jabłko obierz, pokrój na ćwiartki, usuń pestki.
Wrzuć do naczynia blendera, dodaj ok. 2-3 szklanek wody i sok z cytryny.
Zblenduj do uzyskania konsystencji koktajlu.
-
Koktajl ze szpinakiem
-
Koktajl sirt
-
Koktajl z jarmużu
-
Koktajl dietetyczny
-
Koktajl z selera naciowego
-
Koktajl z mango
-
Koktajl z awokado
-
Zielony koktajl
-
Koktajl z pietruszki
-
Koktajl na śniadanie
-
Smoothie z buraka
-
Smoothie warzywne
-
Koktajl z grejpfrutem
-
Koktajl z mlekiem kokosowym
-
Koktajl z malin
-
Smoothie z awokado
-
Koktajl oczyszczający
-
Koktajl bananowy z mlekiem
-
Koktajle odchudzające
Więcej informacji na temat koktajlu z buraka
Koktajl z buraka to pomysł na pyszny, dietetyczny koktajl, który przygotujesz w zaledwie kilka minut w bardzo prosty sposób. Oprócz tego, że jest smaczny, jest również bardzo zdrowy. Burak czerwony to źródło wielu witamin, składników mineralnych, błonnika pokarmowego oraz antyoksydantów, dlatego naprawdę warto włączyć go do swojej diety. Jest też źródłem azotanów, które mogą wspomagać obniżanie ciśnienia krwi, a także poprawiać wydolność u osób aktywnych fizycznie i zawodowych sportowców. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić koktajl z buraka fit, aby był smaczny i dobry dla Twojego zdrowia koniecznie czytaj dalej i poznaj nasz najlepszy przepis. Do jego przygotowania potrzebujesz wyłącznie świeżego, czerwonego buraka, jabłka, odrobiny soku z cytryny oraz wody mineralnej. Niektórzy dosładzają koktajl za pomocą cukru, czy miodu, jednak warto pominąć ten krok – koktajl jest naturalnie lekko słodki, a jeśli potrzebujesz większej słodyczy lepiej dodać ksylitol lub erytrytol, które mają niższą kaloryczność i indeks glikemiczny. Przepis na koktajl z buraka jest bardzo prosty. Wystarczy obrać i pokroić buraka, zrobić to samo z jabłkiem usuwając dodatkowo pestki i gniazda nasienne, włożyć do naczynia blendera i na koniec zblendować całość z wodą i sokiem z cytryny. Ponieważ burak i jabłka są bardzo twarde, upewnij się, że Twój blender ma odpowiednią moc, która poradzi sobie z tymi produktami. Można też wycisnąć je w sokowirówce, natomiast wtedy koktajl będzie miał mniejszą wartość odżywczą i mniejszą zawartość błonnika niż w przypadku wykorzystania blednera. Mimo że warzywno owocowe koktajle są zdrowe i mogą być wartościowym elementem dobrze zbilansowanej diety, pamiętaj, że nie powinny zastępować całych warzyw i owoców, ani jakichkolwiek pełnych posiłków. Powinny być wyłącznie uzupełnieniem i dodatkiem do codziennej zdrowej diety, a nie jej podstawą – dopiero wtedy, nasz organizm będzie w stanie czerpać z nich to, co najlepsze. Koniecznie czytaj dalej aby poznać nasz pomysł na przepis na koktajl z buraka i jabłka.
Alergeny w koktajlu z buraka
Lista alergenów dla Koktajlu z buraka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na koktajl z buraka
Wartości odżywcze koktajlu z buraka
Koktajle mogą być zdrowym elementem dobrze zbilansowanej diety, ale nie powinny zastępować całych warzyw, owoców, ani pełnych posiłków.
Energia i białka
(290g)
Węglowodany
(290g)
Tłuszcze
(290g)
Witaminy
(290g)
Składniki mineralne
(290g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.