Koktajl z awokado
- Awokado - 1 duża sztuka (200 g)
- Banan - 2 małe sztuki (200 g)
- Jabłko - 1 duża sztuka (200 g)
- Cytryna - 1 duża sztuka (100 g)
- Lód (200 g)
Przepis na koktajl z awokado krok po kroku
Na początek rozkrój awokado, przekręć je i otwórz, w pestkę wbij nóż i wyjmij, pokrój awokado delikatnie nożem i łyżką wydrąż miąższ.
Banana obierz ze skórki i pokrój na mniejsze kawałki.
Jabłko obierz ze skórki i wyczyść z gniazda nasiennego. Następnie pokrój na mniejsze kawałki.
Składniki umieść w pojemniku blendera, wciśnij sok z cytryny, dodaj kostki lodu i zblenduj.
Gotowy koktajl podawaj w wysokich szklankach.
-
Koktajl ze szpinakiem
-
Koktajl sirt
-
Koktajl z jarmużu
-
Koktajl dietetyczny
-
Koktajl z selera naciowego
-
Koktajl z mango
-
Zielony koktajl
-
Koktajl z buraka
-
Koktajl z pietruszki
-
Koktajl na śniadanie
-
Smoothie z buraka
-
Smoothie warzywne
-
Koktajl z grejpfrutem
-
Koktajl z mlekiem kokosowym
-
Koktajl z malin
-
Smoothie z awokado
-
Koktajl oczyszczający
-
Koktajl bananowy z mlekiem
-
Koktajle odchudzające
Więcej informacji na temat koktajlu z awokado
Smaczny koktajl z awokado to doskonała propozycja na zdrowy i popularny zielony sok. Zielony koktajl zyskał w ostatnim czasie na popularności. Przepis na koktajl z awokado jest prosty do przygotowania, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego aby go zrobić. Do wykonania zielonego koktajlu potrzebujesz następujących produktów spożywczych: jarmuż, awokado, jabłko, banan, kostki lodu, sok z cytryny.
Jak zrobić koktajl z awokado? Na początek rozkrój awokado, przekręć je i otwórz, w pestkę wbij nóż i wyjmij, pokrój awokado delikatnie nożem i łyżką wydrąż miąższ. Banana obierz ze skórki, jabłko wyczyść z gniazda nasiennego. Składniki umieść w pojemniku blendera, wciśnij sok z cytryny, dodaj kostki lodu i zblenduj. Sok wypij od razu po przygotowaniu.
Awokado jest owocem pochodzącym z Meksyku. Awokado jest jednym z najkaloryczniejszych owoców, nie zawiera ono dużo węglowodanów lecz sporą ilość tłuszczu. Dojrzały miąższ awokado jest kremowy i można go wykorzystać na wiele sposobów. Można je przygotować na słono lub wykorzystać jako bazę wegańskich deserów. Awokado jest źródłem potasu oraz tłuszczów jednonienasyconych. Potas pomaga regulować pracę serca oraz obniża ciśnienie krwi.
Jarmuż jest odmianą kapusty, jest bardzo trwałą rośliną. Jarmuż jest przede wszystkim źródłem witaminy C i naturalnych przeciwutleniaczy. Jarmuż jest także doskonałym źródłem błonnika pokarmowego. Zawiera dużo witaminy K, beta-karotenu oraz żelaza. Witamina K jest witaminą, która występuje w roślinach jak również jest syntetyzowana przez nasze bakterie w jelicie cienkim. Witamina K odpowiada za wytwarzanie czynnika krzepnięcia w naszej krwi a co za tym idzie ma wpływ na uszczelnianie naczyń krwionośnych. Jest także potrzebna do prawidłowego wchłaniania wapnia, który buduje nasze kości.
Podsumowując pyszny shake z awokado i banana jest dobry na śniadanie lub szybką przekąskę. Fit koktajl bez dodatku cukru jest zdrowy i sycący. Jest dobrym źródłem kwasów tłuszczowych korzystnie wpływających na układ sercowo naczyniowy oraz cukrów prostych zawartych w owocach.
Alergeny w koktajlu z awokado
Lista alergenów dla koktajlu z awokado przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na koktajl z awokado
Wartości odżywcze koktajlu z awokado
Koktajl z awokado jest dobrym źródłem naturalnych przeciwutleniaczy. Zawiera dużo błonnika pokarmowego. Jest sycący i niskokaloryczny.
Energia i białka
(225g)
Węglowodany
(225g)
Tłuszcze
(225g)
Witaminy
(225g)
Składniki mineralne
(225g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.