Koktajl z arbuza
- Arbuz (450 g)
- Truskawki (200 g)
- Lód - 6 kostek lodu (6 g)
- Jogurt naturalny - 2 łyżki (50 ml)
- Sok z cytryny - 3 łyżki (36 ml)
Przepis na koktajl z arbuza krok po kroku
Z arbuza pozbądź się skórki i pestek. Miąższ pokrój na mniejsze kawałki i umieść w blenderze.
Truskawki opłucz i pozbądź się szypułek. Dodaj je do arbuza.
Do blendera dodaj sok z cytryny i jogurt naturalny. Wszystko razem zblenduj.
Kostki lodu zawiń w ściereczkę i rozkrusz za pomocą tłuczka. Dodaj do blendera i wymieszaj.
Koktajl rozlej do dwóch szklanek.
-
Naleśniki
-
Kopytka
-
Parówka w cieście francuskim
-
Ryż z jabłkami
-
Bułki cynamonowe
-
Kluseczki ziemniaczane
-
Kleik ryżowy
-
Pączki z serka homogenizowanego
-
Legumina
-
Budyń jaglany
-
Placki z serka wiejskiego
-
Omlet cesarski
-
Bananowe pancakes
-
Jak zrobić pancake
-
Bułeczki z jagodami
-
Babeczki wielkanocne
-
Grysik
-
Zacierki
-
Kolacja dla dzieci
Więcej informacji na temat koktajlu z arbuza
Koktajl z arbuza przygotowuje się bardzo szybko. A do tego jest on bardzo orzeźwiający, co niezwykle przydaje się w gorące dni. Ten fit koktajl można zrobić też z innymi owocami, ponieważ arbuz smakuje równie dobrze z różnymi dodatkami.
Jak zrobić koktajl owocowy z arbuzem? Wybrane owoce wystarczy przyszykować (opłukać, pokroić, pozbyć się skórki, pestek, szypułek etc.), a potem umieścić w blenderze i zmiksować. Kostki lodu możesz pokruszyć gdzieś indziej i po prostu dodać do zmiksowanych owoców, ale jeśli masz taką możliwość, to możesz też zmiksować wszystko razem. Odpowiednim dodatkiem jest także sok z cytryny.
Shake przygotowuje się z mlekiem i produktami mlecznymi. Jest to tzw. koktajl mleczny. Arbuza możesz zmiksować z mleczkiem kokosowym, mlekiem krowim lub migdałowym. Jeżeli chcesz przygotować koktajl mleczny, to w blenderze należy zmiksować wybrane owoce np. z jogurtem naturalnym.
Ten przepis na koktajl z arbuza możesz dowolnie modyfikować. Jeśli chcesz bardziej mleczny napój, dodaj więcej jogurtu naturalnego. Jeżeli zależy ci na bardziej orzeźwiającym napoju, to całkiem zrezygnuj z tego składnika. Z czym łączyć arbuza? Tak naprawdę pasują do niego różne dodatki. Mogą to być m.in. truskawki, maliny, limonka, banany, ananas, jabłka. Możesz wybrać takie połączenie, które najbardziej ci odpowiada.
Jak zrobić smoothie z arbuza? Smoothie to napój bezmleczny. Najczęściej robi się go, miksując owoce (lub warzywa) z wodą lub lodem. Można też dodać sok owocowy. Odpowiednimi dodatkami są wszelkie przyprawy, miód, nasiona chia czy orzechy. Smoothie z arbuza możesz zrobić z dodatkiem bananów, soku z limonki, kostek lodu i nasion chia. Taki napój będzie smakować zarówno dorosłym, jak i dzieciom.
Kostki lodu możesz zmiksować w blenderze, jeśli masz taką możliwość, ale nie każdy mikser daje sobie z tym radę. Truskawki i kawałki arbuza równie dobrze możesz zmiksować w blenderze ręcznym, a potem dodać do nich pokruszone kawałki lodu (np. przez ściereczkę lub z kruszarki do lodu).
Alergeny w koktajlu z arbuza
Lista alergenów dla koktajlu z arbuza przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt naturalny
Wartości odżywcze koktajlu z arbuza
Energia i białka
(390g)
Węglowodany
(390g)
Tłuszcze
(390g)
Witaminy
(390g)
Składniki mineralne
(390g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.