Koktajl truskawkowo bananowy
- Truskawki (200 g)
- Banan - 1 szt (120 g)
- Kefir - 1 szklanka (250 g)
Przepis na koktajl truskawkowo bananowy krok po kroku
Do blendera wlej kefir, dodaj umyte i pozbawione szypułek truskawki i obranego banana. Całość zblenduj na gładką masę.
Gotowy napój przelej do szklanki.
-
Mango lassi
-
Koktajl z jarmużem
-
Milk shake
-
Koktajl ze szpinakiem
-
Koktajl sirt
-
Koktajl z jarmużu
-
Koktajl dietetyczny
-
Koktajl bananowy
-
Koktajl z selera naciowego
-
Koktajl owocowy
-
Koktajl z truskawek
-
Koktajl z mango
-
Shake bananowy
-
Koktajl z awokado
-
Koktajl z arbuza
-
Sok z jarmużu
-
Koktajl z kiwi
-
Zielony koktajl
-
Koktajle i shake
Więcej informacji na temat koktajlu truskawkowo bananowego
Koktajl truskawkowo bananowy jest świetną opcją dla osób na diecie. Ma wspaniały smak, a przy tym jest niezwykle odżywczy. Świetnie sprawdza się schłodzony w upalne dni. To idealny sposób na wplecenie do swojego menu większej ilości owoców. Ze względu na dobór składników jest bardzo słodki i odżywczy.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić koktajl truskawkowo bananowy, by był niezwykle smaczny, a przy tym niezbyt skomplikowany, to ten przepis sprawdzi się idealnie. Całość jest niezwykle łatwa i można ją przygotować w kilkanaście minut, dzięki temu będzie idealnym wyborem dla zabieganych osób. Ten koktajl sprawdzi się także dla miłośników kulinarnej prostoty. Choć składają się na niego tylko trzy składniki, tworzą wspaniałe połączenie, które przypadnie do gustu każdemu, gdyż jest niezwykle uniwersalne. Pełne słodyczy i bardzo sycące ze względu na dodatek kefiru.
Przepis na koktajl truskawkowo bananowy pozwala przygotować najlepszy, ale bardzo delikatny napój. Do jego przygotowania używa się tylko owoców i kefiru. Truskawki, które grają w nim główną rolę są nie tylko bardzo smaczne, ale również zdrowe. Mają bardzo niski indeks glikemiczny, co wspaniale równoważy udział banana w koktajlu. Dodatkowo są bardzo niskokaloryczne. To dobra baza dla wszystkich osób na diecie. Truskawki są świetnym źródłem witaminy C, która wspiera działanie układu immunologicznego. Dodatkowo zawierają również wiele antyoksydantów, które chronią organizm przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Wspierają również układ nerwowy, odpornościowy i krążeniowy. Dlatego warto, by gościły w menu jak najczęściej. Równie zdrowym składnikiem jest kefir, który należy do żywności probiotycznej. Ze względu na wysoką zwartość dobrych bakterii. Taki dodatek pozytywnie wpływa na działanie układu trawiennego, poprawia perystaltykę jelit, a także wpływa na urozmaicenie mikrobiomu jelitowego.
Choć to napój owocowy jego indeks glikemiczny nie jest tak wysoki, gdyż połączony został z kefirem. Całość świetnie sprawdzi się również dla dzieci, gdyż jest niezwykle pożywna i słodka. Ten smaczny koktajl jest najlepszy dla osób dbających o zdrową i zbilansowaną dietę.
Alergeny w koktajlu truskawkowo bananowym
Lista alergenów dla koktajlu truskawkowo bananowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Kefir
Wartości odżywcze koktajlu truskawkowo bananowego
To zdrowy napój, który dostarcza sporo witamin i składników mineralnych.
Energia i białka
(285g)
Węglowodany
(285g)
Tłuszcze
(285g)
Witaminy
(285g)
Składniki mineralne
(285g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.