Koktajl jabłkowy
- Jabłko (180 g)
- Mleko 2% (125 ml)
- Płatki owsiane (30 g)
- Siemię lniane (całe) (10 g)
Przepis na koktajl jabłkowy krok po kroku
Jabłko obierz i pokrój na połówki. Usuń rdzeń i pokrój na mniejsze kawałki.
Wrzuć jabłko, płatki i siemię do blendera.
Dodaj mleko.
Zblenduj koktajl na gładko.
-
Mango lassi
-
Koktajl z jarmużem
-
Milk shake
-
Koktajl ze szpinakiem
-
Koktajl sirt
-
Koktajl z jarmużu
-
Koktajl dietetyczny
-
Koktajl bananowy
-
Koktajl z selera naciowego
-
Koktajl owocowy
-
Koktajl z truskawek
-
Koktajl z mango
-
Shake bananowy
-
Koktajl z awokado
-
Koktajl z arbuza
-
Sok z jarmużu
-
Koktajl z kiwi
-
Zielony koktajl
-
Koktajle i shake
Więcej informacji na temat koktajlu jabłkowego
Koktajl jabłkowy to świetny pomysł na smaczną, szybką i niezwykle odżywczą przekąskę. To koktajl, który sprawdzi się na drugie śniadanie lub smaczny podwieczorek.
Przepis na koktajl jabłkowy to dobry pomysł na posiłek dla wszystkich osób, które nie mają zbyt dużo czasu. Smakuje fantastycznie, jak z najlepszej restauracji, choć robiony jest samodzielnie w domu. Domowy koktajl jabłkowy to całe bogactwo witamin i błonnika. Idealny dla zdrowych jelit. Całość jest prosta, ale bardzo wartościowa. To dlatego, że główne składniki to owoce, ale także nabiał. Dzięki temu ten koktajl nie tylko dostarcza witamin i błonnika, ale także białka. Pozwala na wspaniałe zaczęcie dnia. Jabłka, które stanowią jego bazę, to owoce niezwykle popularne, które wspaniale sprawdzają się we wszelkich sokach, czy napojach, ze względu na swój smak i konsystencję. W tym napoju grają pierwsze skrzypce i dbają o dostarczenie sporych ilości antyoksydantów, które nie tylko zwalczają wolne rodniki, ale również utrzymują organizm w zdrowiu. Do tego koktajlu dodaje się mleka, jednak można je również zamienić na nabiał roślinny, najlepiej sojowy, który dostarcza podobnych ilości białka. To koktajl, który zachwyca słodyczą, a także delikatnym smakiem mleka.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić koktajl jabłkowy, by był szybki, tani i łatwy, to ten prosty przepis będzie doskonałym rozwiązaniem. Ten koktajl zrobisz z jabłek i mleka. To wspaniały wybór dla wszystkich osób, które zaczynają swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem. To dlatego, że jest bardzo odżywczy, a przy okazji prosty w przygotowaniu. Charakteryzuje się też niezwykle fantastycznym smakiem, obok którego ciężko jest przejść obojętnie. To świetna opcja na przekąskę, ale również lekki posiłek, który nie obciąża zanadto układu trawiennego. Można go stworzyć w kilka chwil. Do przygotowania wcale nie potrzeba dużej ilości kuchennego sprzętu, jednak przyda się dobrej jakości blender lub robot kuchenny, które umożliwią odpowiednią obróbkę i wspaniałą konsystencję tego soku.
Alergeny w koktajlu jabłkowym
Lista alergenów dla koktajlu jabłkowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Płatki owsiane
Wartości odżywcze koktajlu jabłkowego
To opcja, która zawiera sporo witamin i błonnika, więc sprawdzi się na co dzień.
Energia i białka
(345g)
Węglowodany
(345g)
Tłuszcze
(345g)
Witaminy
(345g)
Składniki mineralne
(345g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.