Koktajl bananowy z mlekiem
- Banan - 2 sztuki (240 g)
- Mleko 1,5% (400 ml)
- Masło z orzechów arachidowych (ziemnych) - 1 łyżka (20 g)
Przepis na koktajl bananowy z mlekiem krok po kroku
Do kielicha blendera włóż obranego banana.
Wlej mleko.
Dodaj masło orzechowe i szczyptę cynamonu.
Zblenduj wszystko na gładką masę.
Rozlej koktajl do szklanek i od razu podawaj.
-
Koktajl ze szpinakiem
-
Koktajl sirt
-
Koktajl z jarmużu
-
Koktajl dietetyczny
-
Koktajl z selera naciowego
-
Koktajl z mango
-
Koktajl z awokado
-
Zielony koktajl
-
Koktajl z buraka
-
Koktajl z pietruszki
-
Koktajl na śniadanie
-
Smoothie z buraka
-
Smoothie warzywne
-
Koktajl z grejpfrutem
-
Koktajl z mlekiem kokosowym
-
Koktajl z malin
-
Smoothie z awokado
-
Koktajl oczyszczający
-
Koktajle odchudzające
Więcej informacji na temat koktajlu bananowego z mlekiem
Koktajl bananowy z mlekiem to smaczny i pożywny pomysł na śniadanie dla dzieci. Taki słodki koktajl świetnie zastąpi niezdrowe napoje lub batony.
Przepis na koktajl bananowy z mlekiem jest dziecinnie prosty w wykonaniu. Potrzebujesz tylko bananów, mleka i ewentualnie masła orzechowego oraz cynamonu, by wzbogacić smak i wartości odżywcze koktajlu. Najpierw do kielicha blendera włóż obranego banana. Wlej mleko. Dodaj masło orzechowe i szczyptę cynamonu. Zblenduj wszystko na gładką masę. Rozlej koktajl do szklanek i od razu podawaj. Mam nadzieję, że wiesz już jak zrobić koktajl bananowy z mlekiem. Ten pyszny posiłek wykonasz w 5 minut.
Banany to jedne z bardziej znanych owoców na polskim rynku. Te słodkie, żółte owoce doceniane są za swój smak, a także wszechstronność. W kuchniach świata spotkać można właśnie ciasta i chlebki bananowe, banany w cieście, chipsy bananowe. Owoce te można piec, smażyć i grillować. Dlatego też chętnie wybierane są przez konsumentów. Dodatkowo są dobre w smaku, dlatego tak wiele osób po nie sięga.
To także świetne źródło witamin i składników mineralnych. Znaleźć w nich można witaminę A, C, E, K, witaminy z gr. B, potas, wapń, magnez czy fosfor. Każdy z tych składników ma duże znaczenie dla naszego zdrowia. Dlatego warto włączyć je do swojej diety. Osoby, które powinny stosować dietę z ograniczeniem łatwoprzyswajalnych węglowodanów (np. osoby chorujące na cukrzycę), powinny jednak zwracać uwagę na stopień dojrzałości bananów. Najlepsze będą dla nich banany zielonkawe, niedojrzałe, ze względu na to, że z czasem wzrasta w bananach zawartość fruktozy. Dlatego też im bardziej żółty banan (nawet z czarnymi plamkami) tym jest słodszy.
Sam widzisz, że koktajl bananowy z mlekiem będzie nie tylko dobry w smaku, ale również wartościowy dla Twojego organizmu. Warto sięgać po koktajle, jeśli nie masz czasu na długie przygotowywanie posiłków.
Alergeny w koktajlu bananowym z mlekiem
Lista alergenów dla koktajlu bananowego z mlekiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 1,5%
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Masło z orzechów arachidowych (ziemnych)
Wartości odżywcze koktajlu bananowego z mlekiem
Banany to zdrowe owoce, które zawierają witaminę A, C, E i K oraz witaminy z grupy B.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.