Kluski lane na mleku
- Mleko 3,2% (1500 ml)
- Jajko (3 szt.)
- Mąka pszenna typ 550 - 7 łyżek (85 g)
Przepis na kluski lane na mleku krok po kroku
Do miski wbij jajka. Dodaj mąkę i wymieszaj na lejące (ale nie zbyt rzadkie) ciasto.
Mleko wlej do rondelka i podgrzewaj. Gdy zacznie się gotować, wlewaj strużką przygotowane wcześniej ciasto. Od czasu do czasu mieszaj, by zrobić miejsce następnym kluskom.
Pogotuj całość chwilę, mieszając od czasu do czasu.
-
Kluski śląskie
-
Kluski leniwe
-
Kluski lane
-
Kluski na parze
-
Kluski kładzione
-
Szare kluski
-
Kluseczki ziemniaczane
-
Dango
-
Kluski z makiem
-
Kluski leniwe z serem
-
Kluski z serem
-
Kartacze z mięsem
-
Kluski leniwe z ziemniaków
-
Kluseczki francuskie
-
Szpecle
-
Kluski łyżką kładzione
-
Kopytka leniwe
-
Parowańce
-
Kluski i kluseczki
Więcej informacji na temat klusek lanych na mleku
Kluski lane na mleku to bardzo popularne śniadanie dla dzieci. To tradycyjne, poranne danie jest niezwykle smaczne i na pewno pozytywnie nastawi Was na resztę dnia.
Kluski lane na mleku przygotujesz z trzech produktów. Potrzebne składniki to mleko, jajka i mąka pszenna. Aby wykonać przepis na kluski lane na mleku na początku przygotuj ciasto. W misce wymieszaj jajka z mąką na lejące ciasto. Do rondelka wlej mleko i podgrzej. Gdy zacznie się gotować, wlewaj strużką przygotowane wcześniej ciasto. Od czasu do czasu mieszaj, by zrobić miejsce następnym kluskom. Całość gotuj około 2-3 minuty.
Mam nadzieję, że wiecie już jak zrobić kluski lane na mleku. Takie danie to świetny pomysł na śniadanie nie tylko dla dzieci. To szybkie, pyszne rozwiązanie na pewno pozwoli wrócić Ci pamięcią do czasów dzieciństwa. Przekonaj się sam, czy potrafisz wykonać tak dobre kluski lane na mleku, jak Twoja babcia.
Zupa mleczna może być przygotowana na wytrawnie lub na słodko. Powstaje na bazie mleka z dodatkiem produktu zbożowego. Najczęściej był to makaron, ryż lub różne rodzaje kasz. Drobne kasze tak jak kasza manna czy kukurydziana gotuje się bezpośrednio w mleku. Pozostałe produkty najczęściej gotowało się oddzielnie. Przez dziesięciolecia zupa mleczna była podstawą diety populacji polskiej. Szczególną popularnością cieszyła się w występujących wówczas barach mlecznych, czyli tanich jadłodajniach. Z czasem danie to wyparły sklepowe, gotowe płatki podawane z mlekiem. Do tej pory jednak zupy mleczne spotkać można w szkołach, przedszkolach lub innych placówkach gdzie występuje żywienie zbiorowe.
Lane kluski to rodzaj klusek, które przygotowuje się poprzez wlewanie surowego ciasta prosto do gotującego się płynu, najczęściej mleka lub rosołu. Nie potrzebują one formowania, wystarczy tylko wymieszać jajka z mąką. Pod wpływem gorącego płynu kluski takie pęcznieją i nabierają fantazyjnego kształtu. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie dla osób, które nie przepadają za makaronem dostępnym w sklepach.
Alergeny w kluskach lanych na mleku
Lista alergenów dla klusek lanych na mleku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 550
Wartości odżywcze klusek lanych na mleku
Zupa mleczna jest pełnowartościowym posiłkiem, szczególnie przez obecność mleka.
Energia i białka
(430g)
Węglowodany
(430g)
Tłuszcze
(430g)
Witaminy
(430g)
Składniki mineralne
(430g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.