Klopsy drobiowe
- Mięso mielone z kurczaka (400 g)
- Jajko (1 szt.)
- Mąka ziemniaczana (80 g)
- Oliwa z oliwek (45 ml)
Przepis na klopsy drobiowe krok po kroku
Do dużej miski przełóż mięso, jajko i przyprawy. Dokładnie wymieszaj całą masę.
Z mięsa uformuj małe kotleciki.
Każdy kotlecik oprósz mąką.
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż kotlety do zarumienienia, z obu stron.
-
Klopsy w sosie pomidorowym
-
Klopsy w sosie koperkowym
-
Klopsiki w sosie koperkowym
-
Klops z jajkiem
-
Klopsy mielone
-
Pulpety z indyka w sosie koperkowym
-
Klopsiki z indyka
-
Klopsy w sosie pieczarkowym
-
Spaghetti z klopsikami
-
Klopsiki w occie
-
Klopsy z indyka
-
Klopsy z mięsa mielonego
-
Zupa klopsikowa
-
Zupa z klopsikami
-
Klopsy gotowane w sosie pomidorowym
-
Klops domowy pieczony
-
Klopsiki gotowane
-
Bigos po cygańsku z klopsikami
-
Klopsy
Więcej informacji na temat klopsów drobiowych
Klopsy drobiowe to doskonały sposób na naprawdę pyszne danie, które nie tylko dobrze smakuje, ale również syci na długi czas. Można je podawać z sosem lub bez niego. Przepis na pulpety z drobiu jest bardzo prosty i pozwala na przygotowanie pysznego dania w kilka minut. To idealna opcja dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu na przygotowywanie posiłków. To opcja bardzo ekspresowa, a przy tym niezwykle zdrowa.
Przepis na klopsy drobiowe jest to dobre rozwiązanie na obiad, zwłaszcza dla dzieci, gdyż są lekkie i delikatne, a przy tym smaczne. W każdym przypadku smakują tak samo pysznie. Są świetnym wyborem na obiad, nawet dla dzieci, gdyż są bardzo łagodne. Idealnie komponują się z gotowanymi ziemniakami i surówką ze świeżych warzyw. Będą również dobrą opcją na diecie lekkostrawnej, dla wszystkich osób z chorobami układu pokarmowego. To pomysł na danie, które choć dietetyczne, wcale nie jest mdłe czy nudne, wręcz przeciwnie, dzięki dużej ilości ziół smakuje po prostu fantastycznie. Idealnie komponują się z ziemniakami czy ryżem. Można je podawać same lub połączyć z ulubionym sosem. Świetnie sprawdzi się pomidorowy czy koperkowy. Te dietetyczne klopsiki będą idealną propozycją na obiad dla całej rodziny. Są bardzo lekkie i delikatne w smaku.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić klopsy drobiowe, które będą najlepsze, to ten przepis będzie idealnym rozwiązaniem. Powstają z niego pyszne kotleciki, które świetnie smakują w sosie, ale też bez dodatków. Robi się je z mięsa mielonego, najlepiej smakują przygotowane z kurczaka. Całość jest smaczna i prosta. W dodatku nie potrzeba do jej stworzenia żadnego specjalnego sprzętu. Wystarczy tylko garnek z grubym dnem. Dlaczego grubym? Po to, by w trakcie smażenia nic nie przywierało do dna. To jeden z najłatwiejszych sposobów na stworzenie prostego, ale również zdrowego obiadu. Dzięki specjalnej recepturze kurczak tak przyrządzony nie jest mdły i nieciekawy, a naprawdę aromatyczny i po prostu pyszny. Będzie doskonałą opcją dla wszystkich na diecie redukcyjnej, ale również lekkostrawnej.
Alergeny w klopsach drobiowych
Lista alergenów dla klopsów drobiowych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze klopsów drobiowych
To zdrowa opcja, która zawiera sporo białka i witamin.
Energia i białka
(72g)
Węglowodany
(72g)
Tłuszcze
(72g)
Witaminy
(72g)
Składniki mineralne
(72g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.