Klopsiki z indyka
- Mięso mielone z indyka (500 g)
- Kajzerka - 1 mała sztuka (30 g)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Jajko (1 szt.)
- Bulion drobiowy - 2 szklanki (500 g)
Przepis na klopsiki z indyka krok po kroku
Kajzerkę zalej odrobiną wody, odstaw do namoczenia na 5 minut i odciśnij.
Do miski włóż mięso, drobno posiekaną cebulę, przyprawy oraz bułkę.
Wyrabiaj ręcznie do połączenia składników.
Na koniec dodaj jajko i jeszcze raz wymieszaj.
Ręcznie formuj niewielkie klopsiki i wrzucaj do garnka z gotującym się bulionem.
Gotuj na średnim ogniu ok. 20 minut.
-
Klopsy w sosie pomidorowym
-
Klopsy w sosie koperkowym
-
Klopsiki w sosie koperkowym
-
Klops z jajkiem
-
Klopsy mielone
-
Pulpety z indyka w sosie koperkowym
-
Klopsy w sosie pieczarkowym
-
Spaghetti z klopsikami
-
Klopsiki w occie
-
Klopsy z indyka
-
Klopsy z mięsa mielonego
-
Zupa klopsikowa
-
Zupa z klopsikami
-
Klopsy gotowane w sosie pomidorowym
-
Klops domowy pieczony
-
Klopsiki gotowane
-
Bigos po cygańsku z klopsikami
-
Klopsy w sosie własnym
-
Klopsy
Więcej informacji na temat klopsików z indyka
Klopsiki z indyka to fantastyczny pomysł na zdrowy, dietetyczny, a jednocześnie przepyszny i bardzo uniwersalny obiad dla całej rodzinny. Mięso drobiowe jest chude, dlatego przepis na klopsiki z indyka świetnie sprawdzi się na dietach odchudzających, bez obaw mogą je przygotować i zjeść również osoby na dietach lekkostrawnych. Charakteryzuje się wysoką zawartością białka o wysokiej wartości biologicznej, ma wysoki indeks sytości, zawiera żelazo i witaminy z grupy B dlatego pulpety z indyka to naprawdę fit, dietetyczne danie, idealnie również dla dzieci. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić klopsiki z indyka, jesteś w odpowiednim miejscu, nasz przepis będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Do ich przygotowania potrzebne Ci będzie mięso mielone z indyka, jajko, bułka, przyprawy. Możesz kupić już zmielone mięso lub zmielić je samodzielnie w domu, jeśli masz więcej czasu i odpowiednią maszynkę. Jeśli chcesz wzbogacić pulpety o dodatkowe wartości odżywcze, możesz dodać do nich startą marchewkę, cukinię lub pietruszkę. To świetny pomysł zwłaszcza dla dzieci, które na co dzień nie jedzą wystarczającej ilości warzyw. Przygotowanie pulpetów jest bardzo proste, wystarczy, że wymieszasz je z jajkiem, przyprawami, rozmąconą bułką lub bułką tartą i uformujesz klopsiki. Najlepiej ugotować je w wodzie, zamiast smażyć, dzięki temu będą bardziej lekkostrawne i mniej kaloryczne. Pulpety możesz podawać samodzielnie lub w sosie, na przykład pomidorowym, koperkowym, jogurtowym, lub śmietanowym. Świetnie komponują się zarówno z ziemniakami, jak i kaszą, ryżem czy makaronem. Nie zapomnij też o surówce, możesz podawać pulpety na przykład z surówką z buraczków, marchewki, białej lub czerwonej kapusty, a także z warzywami na parze. Koniecznie poznaj nasz przepis na najlepsze klopsiki z indyka, które sprawdzą się jako przepyszny, zdrowy obiad dla całej rodziny.
Alergeny w klopsikach z indyka
Lista alergenów dla klopsików z indyka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Kajzerka
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bulion drobiowy
Wartości odżywcze klopsików z indyka
Aby obniżyć indeks glikemiczny można zrezygnować z dodatku bułki.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.