Klopsiki w sosie koperkowym
- Mięso mielone z kurczaka (450 g)
- Bułka pszenna - 1 sztuka, czerstwa (70 g)
- Jajko (1 szt.)
- Bulion warzywny (1000 ml)
- Marchewka (150 g)
- Śmietana 18% (125 g)
- Mąka pszenna typ 500 (25 g)
- Koperek (20 g)
Przepis na klopsiki w sosie koperkowym krok po kroku
Bułkę pszenną umieść w miseczce. Wlej do niej mleko, wodę lub bulion i namocz w nim bułkę.
W misce umieść mielone mięso, dobrze odciśniętą bułkę i jajko. Dopraw solą, ziołami prowansalskimi i pieprzem. Masę dokładnie wyrabiaj dłonią, aż będzie jednolita.
Z masy uformuj małe pulpeciki, wielkości orzecha.
Do szerokiego garnka wlej bulion. Marchewkę pokrój w plasterki i umieść w bulionie. Gdy bulion zacznie delikatnie bulgotać, umieść w nim ostrożnie pulpety. Gotuj całość 15-20 minut.
W miseczce wymieszaj śmietanę z mąką, tak by nie było grudek.
Do śmietany z mąką dodaj kilka łyżek gorącego bulionu i wymieszaj.
Wlej całość do garnka i ostrożnie wymieszaj.
Koperek posiekaj i dodaj do garnka. Ponownie wymieszaj. Gotuj, aż lekko zgęstnieje.
Możesz doprawić solą i pieprzem.
-
Klopsy w sosie pomidorowym
-
Klopsy w sosie koperkowym
-
Klops z jajkiem
-
Klopsy mielone
-
Pulpety z indyka w sosie koperkowym
-
Klopsiki z indyka
-
Klopsy w sosie pieczarkowym
-
Spaghetti z klopsikami
-
Klopsiki w occie
-
Klopsy z indyka
-
Klopsy z mięsa mielonego
-
Zupa klopsikowa
-
Zupa z klopsikami
-
Klopsy gotowane w sosie pomidorowym
-
Klops domowy pieczony
-
Klopsiki gotowane
-
Bigos po cygańsku z klopsikami
-
Klopsy w sosie własnym
-
Klopsy
Więcej informacji na temat klopsików w sosie koperkowym
Klopsiki w sosie koperkowym to danie szczególnie popularne wśród młodych smakoszy. Te pyszne kulki z mięsa mielonego w delikatnym sosie na pewno Wam zasmakują.
Przepis na klopsiki w sosie koperkowym wykonasz z kilku składników. Potrzebne będzie mielone mięso drobiowe, czerstwa bułka, jajko i przyprawy. Bułkę namocz najlepiej w mleku, ale możesz to zrobić również w wodzie lub bulionie. Bułkę dobrze odciśnij i dokładnie wyrób z pozostałymi składnikami masy mięsnej. Następnie uformuj małe pulpeciki.
W garnku podgrzej bulion i umieść w nim pokrojoną marchewkę. Następnie delikatnie ułóż w nim pulpeciki i gotuj przez 20 minut. W tym czasie posiekaj koperek, a w małej miseczce wymieszaj dokładnie śmietanę z mąką. Do śmietany dodaj bulion, by łatwiej rozmieszało się to później w garnku z pulpecikami. Dodaj wszystko, razem z koperkiem do garnka i jeszcze chwilę gotuj, by sos zgęstniał. W tych kilku krokach wiesz już jak zrobić klopsiki w sosie koperkowym. Takie danie to świetny pomysł na obiad dla osób np. po operacji, gdy potrzebują diety łatwostrawnej. Szczególnie dlatego, że te pulpeciki są naprawdę smaczne.
Drób to nazwa na mięso uzyskane z ptactwa hodowlanego. Zaliczamy do niego kurczaki, kury, pierliczki, indyki, kaczki, gołębie i gęsi. Najbardziej popularne jest mięso z kurczaka i z indyka. Mięso z kurczaka jest tanie, dlatego też dużo chętniej jest spożywane. Jest łatwostrawne, dlatego może być spożywane od samego początku rozszerzania diety dzieci. W 100 g piersi kurczaka bez skóry znajduje się tylko 99 kcal i 1,3 g tłuszczu. Jako produkt niskokaloryczny szczególnie chętnie wybierany jest podczas stosowania diety niskokalorycznej. W mięsie z drobiu znajdują się spore ilości witamin z grupy B. Znajdziemy również witaminę A, D oraz E. Szczególną uwagę należy jednak zwrócić na obecność w mięsie żelaza, a dokładniej dobrze przyswajalnego żelaza hemowego. Do 6-go miesiąca życia dziecka ma ono zapewnione rezerwy żelaza w organizmie. Z czasem rezerwy te zostają wyczerpane, dlatego istotne jest by wraz z dietą dostarczać tego składnika. Żelazo pochodzące z produktów odzwierzęcych jest lepiej przyswajane niż to pochodzące z roślin. Mimo to ważne jest by spożywać również roślinne źródła tego pierwiastka. Dobrze zbilansowana dieta dostarcza odpowiednie ilości składników odżywczych, zapewniając zdrowie i dobre samopoczucie.
Alergeny w klopsikach w sosie koperkowym
Lista alergenów dla klopsików w sosie koperkowym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka pszenna
- Mąka pszenna typ 500
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietana 18%
Wartości odżywcze klopsików w sosie koperkowym
W 100 g piersi kurczaka bez skóry znajduje się tylko 99 kcal i 1,3 g tłuszczu. Jako produkt niskokaloryczny szczególnie chętnie wybierany jest podczas stosowania diety niskokalorycznej.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.