Klasyczny omlet
- Jajko (2 szt.)
- Oliwa z oliwek (15 ml)
- Mleko 2% (25 ml)
Przepis na klasyczny omlet krok po kroku
Do dużej miski wbij jajka, dodaj mleko, pieprz i sól.
Wszystko wymieszaj dokładnie rózgą, by powstała spójna masa.
Na patelni rozgrzej olej i wylej masę jajeczną.
Poczekaj aż jajka się zetną i delikatnie odwróć omlet na drugą stronę.
Smaż jeszcze 3 minuty i zdejmij z patelni na talerz.
Podawaj z ulubionymi dodatkami.
-
Omlet na słodko
-
Omlet bananowy
-
Omlet szarlotka
-
Omlet owsiany
-
Omlet z białek
-
Omlet dla dzieci
-
Omlet dla dziecka
-
Omlet z pomidorami
-
Omlet francuski
-
Omlet z jabłkiem
-
Omlet z owocami
-
Omlet czekoladowy
-
Omlet z odżywką białkową
-
Omlet z truskawkami
-
Omlet grzybek
-
Omlet z mąką
-
Omlet marchewkowy
-
Omlet na słodko bez ubijania
-
Omlet na słodko
Więcej informacji na temat klasycznego omleta
Klasyczny omlet to doskonały sposób na stworzenie posiłku zbilansowanego i niezwykle sycącego. Do jego przygotowania potrzeba tylko kilka chwil i najprostszych produktów. Całość, choć łatwa, wcale nie jest banalna czy nudna.
Przepis na klasyczny omlet to dobry wybór dla wszystkich, którzy kochają naprawdę proste dania. Na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom wytrawnych śniadań. To danie, które, choć bardzo łatwe w przygotowaniu, jest niezwykle pyszne. Można jeść go w wersji na słodki i na słono, dlatego jest posiłkiem bardzo uniwersalnym. Jest lekkostrawny, ale wciąż bardzo pożywny. Po jego zjedzeniu jest się sytym przez długi czas. Na pewno docenią go smakosze jajek w każdej postaci. Całość można przygotować w ekspresowym czasie, dlatego może gościć w menu nawet każdego dnia.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić klasyczny omlet, który będzie najlepszy, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. W dodatku wszystkie składniki znajdziesz w domowej spiżarni. Choć jest domowy, to wciąż zaskakuje, naprawdę zaskakuje cudownym aromatem. To również bardzo łatwy sposób na śniadanie, dla osób, które kochają jajka. Ten przepis sprawdzi się również dla osób, które ze względu na chorobę lub preferencje jadają śniadania białkowo tłuszczowe. Dla wielu osób jest to dobre wyjście ze względu na niski indeks glikemiczny i długie uczucie sytości po posiłku. Powstaje z niego lekki omlet pełen białka. W tej wersji całość ma również niewiele kalorii. Do omleta nie dodaje się mąki, dzięki czemu całość nie jest tak ciężka. W takiej opcji jak najbardziej sprawdzi się również dla osób z celiakią, gdyż jest to danie zupełnie bezglutenowe. Ten omlet najlepiej robić z jajek ekologicznych, które nie tylko są smaczniejsze, ale również bardziej zdrowe. Takie jajka są świetnym źródłem kwasów tłuszczowych z rodziny Omega 3, które mają działanie przeciwzapalne, a także wzmacniające pracę układu krwionośnego, odpornościowego i nerwowego. Najlepiej dodać do nich świeżych owoców lub warzyw w zależności od wybranej opcji.
Alergeny w klasycznym omlecie
Lista alergenów dla klasycznego omleta przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
Wartości odżywcze klasycznego omleta
To zdrowa opcja, która zawiera sporo białka i witamin.
Energia i białka
(140g)
Węglowodany
(140g)
Tłuszcze
(140g)
Witaminy
(140g)
Składniki mineralne
(140g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.