Przepis na kiszkę ziemniaczaną na grilla krok po kroku

Składniki dla 1 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
sól, pieprz
To będzie niezbędne
folia aluminiowa, grill

Cebule pokrój w piórka.

Urwij kawałek folii wielkości kartki A4 i ułóż na niej cebulę z kiszką. Posyp przyprawami (solą i pieprzem) i szczelnie zawiń.

Piecz na grillu do momentu, aż kiszka się przypiecze.

zawinięta kiszka ziemniaczana na grilla ułożona na folii aluminiowej
kiszka ziemniaczana na grilla
Koszt przygotowania dania
6.30 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
383 kcal
Liczba alergenów w daniu
0
brak danych

Kiszka ziemniaczana na grilla - cechy przepisu

Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy

Więcej o kiszce ziemniaczanej na grilla

Wiesz jak zrobić grilla dla przyjaciół, znajomych lub rodziny, by zachwycić ich tradycyjnymi, polskimi smakami, a przy tym zaskoczyć ich czymś nowym? Najpopularniejszymi daniami mięsnymi na grilla są oczywiście kiełbasy zwyczajne, kaszanki i karkówka i to je najczęściej jadają Polacy. Natomiast jeśli chcesz przyrządzić coś bardziej oryginalnego to koniecznie poznaj ten przepis na kiszkę ziemniaczaną z grilla.

Kiszka ziemniaczana z grilla w folii to idealny przepis, którym możesz zaskoczyć bliskich. Dodatkową zaletą jest minimalny czas jego przygotowania – tylko 3 minuty! Tak, to nie pomyłka – wystarczą 3 minuty i potrawa jest już gotowa do włożenia na ruszt.

W takim razie - jak przygotować kiszkę ziemniaczaną na grilla? Wystarczy, że kiszkę wraz pokrojoną w piórka cebulą zawiniesz w folię aluminiową – oczywiście warto doprawić ją do smaku dodając na przykład sól i pieprz lub inne przyprawy według indywidualnych preferencji. Zawiniętą w folię kiszkę kładziesz na grilla i gotowe. Teraz wystarczy poczekać, aż się przyrumieni i będzie można ją zjeść ze smakiem.

Jeśli zastanawiasz się jak grillować kiszkę to odpowiedź jest jedna – od razu w dużej ilości, bo znika w okamgnieniu i każdy liczy na jej dokładkę. W przepisie podane zostały proporcje na porcję dla jednej osoby, więc wystarczy powielić tę ilość w zależności od przewidywanej liczby osób. Przewidziana w przepisie porcja kiszki ziemniaczanej na osobę wynosi 200 g. Oczywiście warto też przygotować kilka porcji extra dla tych którym najbardziej zasmakuje.

Kiszkę ziemniaczaną najlepiej podawać z pieczywem – w zależności od preferencji świeżym lub również przypieczonym na grillu oraz podstawowymi dodatkami do grilla takimi jak ketchup czy musztarda ale bardzo dobrym pomysłem jest również podanie jej w towarzystwie własnoręcznie przygotowanego sosu czosnkowego.

Kiszka ziemniaczana na grilla to must have każdego spotkania na łonie natury z grillem czy ogniskiem, dlatego koniecznie zapamiętaj i zapisz sobie ten przepis, by móc z niego skorzystać przy najbliższej okazji.

Wartości odżywcze kiszki ziemniaczanej na grilla

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(300g)
Energia (kalorie)
127.75 kcal
383.25 kcal
Białko
7.78 g
23.32 g

Węglowodany w kiszce ziemniaczanej na grilla

Na 100g
Na porcję
(300g)
Węglowodany
7.69 g
23.07 g
Węglowodany przyswajalne
7.26 g
21.80 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(300g)
Tłuszcz
7.53 g
22.57 g
Tłuszcze nasycone
2.69 g
8.09 g
Tłuszcze trans
0.00 g
0.00 g
Cholesterol
27.00 mg
81.00 mg

Witaminy w przepisie na kiszkę ziemniaczaną na grilla

Na 100g
Na porcję
(300g)
Witamina C
7.03 mg
21.07 mg

Składniki mineralne w przepisie na kiszkę ziemniaczaną na grilla

Na 100g
Na porcję
(300g)
Sód
397.75 mg
1193.25 mg
Żelazo
0.82 mg
2.48 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny kiszki ziemniaczanej na grilla brak danych
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w kiszce ziemniaczanej na grilla

Lista alergenów dla kiszki ziemniaczanej na grilla przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na kiszkę ziemniaczaną na grilla

Cena przygotowania kiszki ziemniaczanej na grilla

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Cebula
100 g
1/2 sztuki
3.00
Za 1000,0 g
Liczba opakowań 1
0.30
Za 100 g
Kiszka ziemniaczana
300 g
10.00
Za 500,0 g
Liczba opakowań 1
6.00
Za 300 g
Koszt składników
13.00
Jak oceniasz przepis na kiszkę ziemniaczaną na grilla
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100,0% osób