Kiełbasa w cieście francuskim
- Kiełbasa podwawelska - 6 szt (600 g)
- Ciasto francuskie - 1 opakowanie (275 g)
- Jajko (1 szt.)
Przepis na kiełbasę w cieście francuskim krok po kroku
Ciasto rozłóż na blacie i podziel je na 6 części.
Każdą kiełbaskę owiń ciasno jednym paskiem ciasta francuskiego.
Kiełbaski ułóż na blaszce piekarnika wyłożonej papierem do pieczenia.
Całość piecz w piekarniku nagrzanym do 200 stopni C przez 20 minut.
Więcej informacji na temat kiełbasy w cieście francuskim
Kiełbasa w cieście francuskim to świetny patent na bardzo szybką kolację, ale również imprezową przekąskę. Całość robi się w kilka minut, w dodatku z prostych składników. To danie, dla wszystkich miłośników prostych, ale naprawdę smacznych kompozycji. Całość idealnie komponuje się z domowymi sosami albo po prostu z ketchupem.
Przepis na kiełbasę w cieście francuskim jest bardzo prosty, dlatego świetnie sprawdzi się dla wszystkich osób, które przepadają za prostymi recepturami. Całość świetnie sprawdzi się nawet dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z gotowaniem. Do przygotowania tego posiłku wystarczy tylko ciasto francuskie i ulubione kiełbaski. Tutaj idealnie sprawdzą się te zwykle używane na grilla. Można również użyć cieńszych kiełbasek, wtedy należy sięgnąć po więcej sztuk.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kiełbasę w cieście francuskim, która nie tylko będzie bardzo smaczna, ale również nieskomplikowana to ten przepis będzie idealnym wyborem. Ciasto francuskie, którego używa się do przygotowania całości, z łatwością można dostać w każdym większym sklepie. Zwykle najbardziej popularną opcją tej przekąski są parówki w cieście, jednak warto zastąpić je kiełbasą, która syci na dłużej. W dodatku jest również szybsza w przygotowaniu. Choć istnieje wiele różnych metod przygotowania tej przekąski, najłatwiejszym jest zawinięcie kiełbaski w płat ciasta francuskiego. Ciasto można wcześniej rozwałkować, jeśli zależy nam na kawałkach większych, ale cieńszych. Rozwałkowane ciasto lepiej sprawdzi się dla początkujących osób, gdyż łatwiej nim otulić kawałek kiełbasy.
Ta przekąska świetnie sprawdza się na wszelkiego rodzaju imprezy, gdyż smakuje wspaniale zarówno na ciepło, jak i na zimno. To dobra opcja również na urodziny, również dla dzieci, w tym wypadku dobrze jest wybrać cieńsze kiełbaski. To przekąska bardzo pyszna, a przy tym szybka i naprawdę łatwa. Całość można zrobić z łatwością w piekarniku, a kiełbaski nie potrzebują zbyt długiej obróbki termicznej. To świetna opcja dla osób zapracowanych i może zastąpić kolację, warto dodać do nich wtedy świeże warzywa.
Alergeny w kiełbasie w cieście francuskim
Lista alergenów dla kiełbasy w cieście francuskim przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze kiełbasy w cieście francuskim
To danie ze względu na duży udział przetworzonego czerwonego mięsa nie powinno gościć zbyt często w menu.
Energia i białka
(291g)
Węglowodany
(291g)
Tłuszcze
(291g)
Witaminy
(291g)
Składniki mineralne
(291g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.