Keto sałatka jarzynowa
- Papryka czerwona - 1 duża sztuka (300 g)
- Pomidory koktajlowe (300 g)
- Ogórek kiszony (400 g)
- Awokado - 1 mała sztuka (200 g)
- Szczypiorek (40 g)
- Majonez (200 g)
- Oliwki czarne (250 g)
Przepis na keto sałatka jarzynowa krok po kroku
Paprykę oczyść z gniazd nasiennych i pokrój w kostkę.
Ogórki pokrój drobno.
Przekrój na połówki pomidory koktajlowe.
Posiekaj szczypior.
Awokado przekrój na połowę ostrym nożem, przekręć i rozdziel dwie połówki.
W pestkę wbij nóż i usuń ją.
Pokrój awokado w kostkę.
Wszystkie składniki umieść w misce, dodaj majonez, dopraw solą i pieprzem, wymieszaj dokładnie.
Więcej informacji na temat keto sałatki jarzynowej
Keto sałatka jarzynowa to bardzo dobry pomysł na pyszne danie w wersji keto. Dieta ketogeniczna wymaga od nas jak najmniejszej podaży węglowodanów oraz dostarczaniu dużej ilości tłuszczu. Dieta ketogeniczna może być bardzo pożywna wbrew różnym opiniom. Na diecie ketogenicznej ważne jest spożywanie dobrej jakości tłuszczów nienasyconych. Sałatka w wersji keto pozbawiona jest dodatków skrobiowych, składać się może z nisko węglowodanowych warzyw i dobrej jakości majonezu. Przepis na keto sałatkę jarzynową jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby ją przygotować. Do zrobienia sałatki potrzebne Ci będą następujące składniki spożywcze: ogórek kiszony, pomidory koktajlowe, oliwki czarne, szczypior, awokado, papryka czerwona, majonez, sól, pieprz.
Jak zrobić keto sałatkę jarzynową? Paprykę oczyść z gniazd nasiennych i pokrój w kostkę. Ogórki pokrój drobno. Przekrój na połówki pomidory koktajlowe. Posiekaj szczypior. Awokado przekrój na połowę ostrym nożem, przekręć i rozdziel dwie połówki. W pestkę wbij nóż i usuń ją. Pokrój awokado w kostkę. Wszystkie składniki umieść w misce, dodaj majonez, dopraw solą i pieprzem, wymieszaj dokładnie.
Oliwki czarne to właściwie owoce, które są źródłem dobrej jakości tłuszczów, korzystnie wpływających na nasz układ krwionośny. Zawierają także sporo witaminy E mającej działanie chroniące nasz przed wolnymi rodnikami. Pomidory koktajlowe są źródłem likopenu, naturalnego przeciwutleniacza, którego działanie nie zanika po obróbce termicznej warzywa. Kwasy zawarte w pomidorach nasilają rozkład tłuszczów w wątrobie. Błonnik oraz pektyny pomidorowe dają uczucie sytości i pomagają obniżać poziom cholesterolu we krwi. Pomidory są dobrym źródłem potasu, który obniża ciśnienie krwi i reguluje pracę serca.
Podsumowując warzywna sałatka w wersji keto jest bardzo zdrowa. Dietetyczna sałatka jest źródłem dobrej jakości tłuszczu pochodzącego z majonezu na bazie oleju rzepakowego. Sałatka jest dobra do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu i nie powinno jej się przechowywać w lodówce. Sałatkę możesz wzbogacić dodatkiem gotowanych na twardo jajek.
Alergeny w keto sałatce jarzynowej
Lista alergenów dla keto sałatki jarzynowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
Wartości odżywcze keto sałatki jarzynowej
Keto sałatka jarzynowa jest dobrym źródłem błonnika pokarmowego. Sałatka w wersji keto zawiera mniej kalorii niż tradycyjna sałatka. Keto sałatka jest dobrym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych.
Energia i białka
(320g)
Węglowodany
(320g)
Tłuszcze
(320g)
Witaminy
(320g)
Składniki mineralne
(320g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.