Keto naleśniki
- Kasza manna - 1/2 szklanki (125 g)
- Mleko 2% - 2 szklanki (500 ml)
- Jajko (2 szt.)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (20 ml)
- Cukier - 1 łyżka (10 g)
Przepis na keto naleśniki krok po kroku
Kaszkę mannę wymieszaj z mlekiem za pomocą rózgi.
Dodaj jajka, cukier i odrobinę soli.
Naleśniki usmaż na rozgrzanym oleju rzepakowym.
-
Naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Naleśniki z serem
-
Naleśniki ze szpinakiem
-
Krokiety
-
Krokiety z pieczarkami
-
Krokiety z mięsem
-
Ciasto naleśnikowe
-
Naleśniki bez jajek
-
Naleśniki ze szpinakiem i fetą
-
Okonomiyaki
-
Naleśniki bez mleka
-
Paszteciki wigilijne z pasztetem i pieczarkami w cieście naleśnikowym
-
Naleśniki po meksykańsku
-
Fit naleśniki
-
Naleśniki na słono
-
Naleśnik bezglutenowy
-
Naleśniki
Więcej informacji na temat keto naleśników
Keto naleśniki to idealny, pomysł na zdrowe i smaczne danie, gdy w swojej diecie ograniczasz podaż węglowodanów, ale nie tylko. Tak naprawdę polecam je każdemu. Dieta ketogeniczna, czyli taka, która w dość dużym stopniu ogranicza codzienna podaż węglowodanów przy jednocześnie zwiększonej podaży tłuszczu w naszym codziennym jadłospisie, w ostatnim czasie zyskała na popularności. Do głównych źródeł węglowodanów w naszej diecie należą takie produkty jak: pieczywo, kasze, makarony, ryże czy mąka.
Ten model żywienia doczekał się swoich przeciwników i zwolenników. Jest to rodzaj diety, mocno eliminacyjnej dlatego budzi wiele kontrowersji. Nikt nie sprzeciwia się, że najlepszym modelem żywienia jest indywidualnie zbilansowana dieta, która zakłada odpowiednia podaż białka, tłuszczy i węglowodanów. Natomiast dieta ketogeniczna oprócz znalezienia się w ostatnich trendach żywieniowych ma swoje zastosowanie w niektórych chorobach. Wbrew przekonaniom dieta ketogeniczna to nie tylko jajecznica na boczku i sam tłuszcz, pomimo swoich specyficznych założeń jadłospis musi być odpowiednio zbilansowany. Dzisiaj przedstawię Wam przepis na keto naleśniki, które będą tak samo pyszne i chrupiące jak tradycyjna wersja. Oczywiście te, które w swoim składzie mają mąkę, także będą dietetyczne, jeśli zastosujemy odpowiednią obróbkę termiczną, dobór składników, a ich kcal będzie mieściła się w naszym zapotrzebowaniu energetycznym, uwzględniając pozostałe posiłki w ciągu dnia.
Zatem, jak zrobić keto naleśniki?
Aby przygotować nasze szybkie i łatwe naleśniki, potrzebne będą podstawowe składniki takie jak: kaszka manna, mleko, jajka, olej rzepakowy i cukier.
Wystarczy, że kaszkę manną wymieszasz z mlekiem za pomocą rózgi, następnie dodasz cukier, jajka i szczyptę soli.
Dokładnie wymieszaj całość, usmaż naleśniki na niewielkiej ilości oleju rzepakowego.
Nasze najlepsze keto naleśniki są gotowe, skoro już znasz mój sprawdzony przepis, koniecznie go wypróbuj w swoim domu i przekonaj się, jakie są smaczne.
Naleśniki możesz podawać z owocami i orzechami.
Nie pozostało mi nic innego jak życzyć Ci smacznego!
Alergeny w keto naleśnikach
Lista alergenów dla keto naleśników przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Kasza manna
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze keto naleśników
Naleśniki bez mąki sprawdzą się dla osób na diecie ketogenicznej, która organicza spożycie węglowodanów.
Energia i białka
(20g)
Węglowodany
(20g)
Tłuszcze
(20g)
Witaminy
(20g)
Składniki mineralne
(20g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.