Składniki dla 5 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
mięta świeża
To będzie niezbędne
mikser, miska, pucharki

Przepis na keto deser z mascarpone krok po kroku

Truskawki umyj i usuń z nich szypułki.

Do miski wlej śmietanę i ubiją na sztywną pianę przy pomocy miksera.

Do ubitej śmietany dodaj serek mascarpone i masło orzechowe. Składniki miksuj na gładką masę.

Masę przełóż do pucharków.

Na wierzch masy śmietanowej ułóż truskawki, liście mięty oraz pokruszone orzechy.

Keto deser z mascarpone podany w szklanym słoiczku.
Zobacz inne pomysły na keto słodycze
Keto deser z mascarpone - cechy przepisu

Informacje dietetyczne - keto deser z mascarpone

W skrócie
Kalorii w porcji
606 kcal
Wielkość
jednej porcji
145 g
Indeks glikemiczny
33

Wartości odżywcze keto deseru z mascarpone

na 100g gotowej potrawy

Keto deser z mascarpone to doskonała propozycja na sycący posiłek. Deser świetnie sprawdzi się podczas spotkań rodzinnych lub ze znajomymi.

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(145g)
Energia (kcal)
418.07
606.20
Białko (g)
8.51
12.34

Węglowodany

Na 100g
Na porcję
(145g)
Węglowodany (g)
9.36
13.58
Węglowodany przyswajalne (g)
7.41
10.74
Błonnik (nieprzyswajalne) (g)
1.96
2.84

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(145g)
Tłuszcz (g)
40.09
58.13
Tłuszcze nasycone (g)
26.99
39.13
Szacunkowy indeks glikemiczny keto deseru z mascarpone 33
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w keto deserze z mascarpone

Lista alergenów dla keto deseru z mascarpone przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

 • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
  • Śmietanka kremowa 36%
  • mascarpone
 • Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • masło orzechowe
 • Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • Orzechy laskowe

Więcej informacji na temat keto deseru z mascarpone

Keto deser z mascarpone to doskonała propozycja na szybki w przygotowaniu posiłek. Smaczny deser bez cukru świetnie sprawdzi się nie tylko na diecie keto - deser ma niski indeks glikemiczny, dlatego bez obawy może zostać włączony do diety osób chorujących na cukrzycę. Prosty przepis na keto deser z mascarpone nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania deseru potrzebne będą następujące produkty spożywcze: śmietanka 36%, mascarpone, masło orzechowe, truskawki, orzechy laskowe oraz mięta.

A jak zrobić keto deser z mascarpone? Truskawki umyj i usuń z nich szypułki. Do miski wlej śmietanę i ubiją na sztywną pianę przy pomocy miksera. Do ubitej śmietany dodaj serek mascarpone i masło orzechowe. Składniki miksuj na gładką masę. Masę przełóż do pucharków. Na wierzch masy śmietanowej ułóż truskawki, liście mięty oraz pokruszone orzechy.

Orzechy laskowe stanowią doskonałe źródło proantocyjanidyn, które wykazują dużą aktywność przeciwutleniającą. W związku z tym spożywanie orzechów laskowych pomaga w zmniejszeniu ryzyka rozwoju chorób nowotworowych oraz opóźnia procesy starzenia się skóry. Obecność witaminy E, kwasu foliowego oraz manganu korzystnie wpływa na kondycję mózgu, co może wpływać na większe skupienie oraz skoncentrowanie.

Mascarpone to włoskiego pochodzenia ser o wysokiej zawartości tłuszczu - około 40% produktu to tłuszcz, dzięki temu jest bardzo kremowy i ma wszechstronne zastosowanie. Można go używać do słodkich wypieków jako bazę kremu lub przygotowywać z jego pomocą słone dania jak spaghetti czy zapiekanki. Serek ma bardzo gęstą konsystencję i sprawdzi się także do zagęszczenia zup.

Podsumowując: smaczny keto deser z mascarpone świetnie sprawdzi się jako słodka przekąska na diecie ketogenicznej. Szybki w przygotowaniu deser możesz wzbogacić o inne orzechy oraz pominąć dodatek truskawek. Deser jest wysokokaloryczny, dlatego osoby będące na diecie redukcyjnej powinny uważać z jego ilością. Produkty niezbędne do wykonania deseru dostępne są w większości sklepów spożywczych.

Szacunkowy koszt przygotowania keto deseru z mascarpone

Koszt składników
47.50
Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Śmietanka kremowa 36%
250 ml
1 szklanka
8.00
Za 500.0 ml
Liczba opakowań 1
4.00
Za 250 ml
Mascarpone
200 g
6.50
Za 250.0 g
Liczba opakowań 1
5.20
Za 200 g
Masło orzechowe
200 g
10.00
Za 210.0 g
Liczba opakowań 1
9.52
Za 200 g
Truskawki
50 g
10.00
Za 500.0 g
Liczba opakowań 1
1.00
Za 50 g
Orzechy laskowe
40 g
13.00
Za 200.0 g
Liczba opakowań 1
2.60
Za 40 g
Koszt składników
47.50
Jak oceniasz przepis na keto deser z mascarpone
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 92.3% osób