Keto ciasto marchewkowe
- Marchewka - 1 duża sztuka (180 g)
- Masło - pół kostki (100 g)
- Mąka migdałowa (150 g)
- Mąka kokosowa (40 g)
- Jajko (6 szt.)
- Erytrytol (75 g)
- Migdały - płatki (50 g)
Przepis na keto ciasto marchewkowe krok po kroku
Formę koksową wyłóż papierem do pieczenia.
Marchew obierz, umyj i zetrzyj na tarce o dużych oczkach.
Marchew przełóż do miski, dodaj do niej płatki migdałowe i wymieszaj.
Masło roztop i pozostaw do przestudzenia.
W drugiej misce wymieszaj mąkę migdałową, mąkę kokosową, 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia oraz 2 łyżeczki cynamonu.
Jajka wybij do czystej i suchej miski. Ubij je z dodatkiem erytrytolu na sztywną pianę.
Ubite jajka miksuj na najwyższych obrotach i wlewaj cienkim strumieniem przestudzone masło.
Do ubitej masy dodaj mieszaninę mąk i delikatnie wymieszaj przy pomocy szpatułki.
Następnie dodaj tartą marchewkę z migdałami i ponownie wymieszaj masę do połączenia składników.
Ciasto przelej do keksówki i piecz w piekarniku nagrzanym do 180 st. C przez około 45-50 minut (do suchego patyczka).
Upieczone ciasto wyciągnij z piekarnika i pozostaw do wystudzenia.
Gotowe ciasto marchewkowe możesz przełożyć kremem lub polać lukrem.
-
Ciasto marchewkowe
-
Ciasto marchewkowe fit
-
Placek z marchewką
-
Ciasto marchewkowe Thermomix
-
Fit ciasto marchewkowe
-
Ciasto marchewkowe z mascarpone
-
Tort marchewkowy
-
Ciasto wegańskie
-
Klasyczne ciasto marchewkowe
-
Wegańskie ciasto marchewkowe
-
Ciasto marchewkowe bezglutenowe
-
Ciasto marchewkowe z orzechami
-
Wege ciasto marchewkowe
-
Placek marchewkowy
-
Marchewkowiec
-
Marchwiak
-
Ciasto marchewkowe bez cukru
-
Ciasto marchewkowe z kremem mascarpone
-
Ciasta marchewkowe
Więcej informacji na temat keto ciasta marchewkowego
Keto ciasto marchewkowe, to doskonała propozycja na pyszny wypiek, który można zaserwować na diecie ketogenicznej. Smaczne ciasto świetnie sprawdzi się jako dodatek do kawy lub herbaty. Warto je przygotować, aby włączyć do diety większą ilość warzyw. Przepis na keto ciasto marchewkowe jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania ciasta marchewkowego potrzebne będą następujące produkty: marchew, masło, mąka migdałowa, jajka, erytrytol, płatki migdałowe, cynamon oraz proszek do pieczenia.
A jak zrobić keto ciasto marchewkowe? Formę koksową wyłóż papierem do pieczenia. Marchew obierz, umyj i zetrzyj na tarce o dużych oczkach. Marchew przełóż do miski, dodaj do niej płatki migdałowe i wymieszaj. Masło roztop i pozostaw do przestudzenia. W drugiej misce wymieszaj mąkę migdałową, mąkę kokosową, 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia oraz 2 łyżeczki cynamonu. Jajka wybij do czystej i suchej miski. Ubij je z dodatkiem erytrytolu na sztywną pianę. Ubite jajka miksuj na najwyższych obrotach i wlewaj cienkim strumieniem przestudzone masło. Do ubitej masy dodaj mieszaninę mąk i delikatnie wymieszaj przy pomocy szpatułki. Następnie dodaj tartą marchewkę z migdałami i ponownie wymieszaj masę do połączenia składników. Ciasto przelej do keksówki i piecz w piekarniku nagrzanym do 180°C przez około 45-50 minut (do suchego patyczka).
Marchew jest produktem niskokalorycznym, dlatego będzie idealnym wyborem w diecie redukcyjnej. W marchwi znajdziemy wiele cennych składników odżywczych, zaliczymy do nich: antyoksydanty, błonnik, wapń, żelazo, potas, magnez, mangan, miedź, cynk, witaminę E, witaminę C oraz witaminy z grupy B. Marchewki swój kolor zawdzięczają karotenoidom, które są nierozpuszczalne w wodzie i wykazują działanie antyoksydacyjne.
Podsumowując najlepsze keto ciasto z marchwi to doskonała propozycja na dodatek do kawy i herbaty. Proste ciasto jest dobre do spożycia po przygotowaniu. Jeśli masz ochotę, możesz przełożyć je kremem przygotowanym z serka mascarpone i śmietanki 30%. Produkty niezbędne do przygotowania wypieku dostępne są w większości sklepów spożywczych.
Alergeny w keto cieście marchewkowym
Lista alergenów dla keto ciasta marchewkowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- mąka migdałowa
- Migdały - płatki
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- proszek do pieczenia
Wartości odżywcze keto ciasta marchewkowego
Keto ciasto marchewkowe, to doskonała propozycja na przekąskę niskowęglowodanową. Ciasto z marchewką świetnie sprawdzi się, aby przemycić do diety większą ilość warzyw.
Energia i białka
(85g)
Węglowodany
(85g)
Tłuszcze
(85g)
Witaminy
(85g)
Składniki mineralne
(85g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.