Kęski piwne
- Piersi kurczaka bez skóry - 2 szt (400 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 1 szklanka (150 g)
- Piwo jasne - 1 szklanka (250 ml)
- Jajko (1 szt.)
- Olej rzepakowy (1000 ml)
Przepis na kęski piwne krok po kroku
Pierś umyj, oczyść z błonek i pokrój na mniejsze kawałki. Każdy kawałek dopraw pieprzem, solą i papryką.
W dużej misce zmieszaj ze sobą mąkę, piwo i jajko. Dodaj sól i pieprz. Dokładnie wymieszaj ciasto rózgą, by nie było grudek.
Kawałki kurczaka mocz dokładnie w cieście i smaż w rozgrzanym tłuszczu, aż zbrązowieją.
Więcej informacji na temat kęsków piwnych
Kęski piwne to przepyszna przekąska na bazie mięsa drobiowego, która smakuje wspaniale i pięknie się prezentuje. To danie, które nie wymaga zbyt dużo pracy, a smakuje naprawdę wybornie. Tajemnica tkwi w odpowiednim cieście, które nadaje całości naprawdę wspaniałego aromatu i odpowiedniej chrupkości. Te kąski świetnie sprawdzą się jako baza dania głównego, w połączeniu z frytkami i surówką, a także jako świetna przegryzka do piwa.
Przepis na kęski piwne jest niesamowicie prosty, więc na pewno poradzi sobie z nim każdy, kto chce ich spróbować. Można je zrobić w naprawdę ekspresowym tempie, a dzięki smażeniu w głębokim tłuszczu całość jest niezwykle chrupiąca. To danie, które przypadnie do gustu nie tylko dorosłym, ale także najmłodszym. Nie trzeba się również martwić zawartością procentów, gdyż ze względu na obróbkę termiczną nie stanowią one zagrożenia. To danie, które jest pyszne i wspaniale się prezentuje. Będzie idealną alternatywą dla nuggetsów. Ze względu na niecodzienną panierkę stanowi świetny wybór dla wszystkich osób, które kochają nowinki kulinarne i eksperymenty w kuchni.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kęski piwne, które skradną serca całej rodziny, to ten przepis na pewno ci w tym pomoże. Z tej receptury powstają kęski doskonałe. Ciasto jest niezwykle chrupiące i miło otula pyszne mięso. Najlepiej w tej roli sprawdzi się pierś z kurczaka, gdyż to mięso jest naprawdę delikatne i kruche. Można też użyć mięsa z indyka. Wybór drobiu jest również niezwykle ważny ze względu na zdrowie. Mięso kurczaka zawiera sporo białka, a mało nasyconych tłuszczów, dzięki temu jest bezpieczniejsze dla układu krwionośnego. Kęski z kurczaka są też bardziej sycące, dzięki czemu szybciej odczuwa się sytość i nie pojawia się potrzeba podjadania między posiłkami.
To danie, które choć jest świetną przekąską, świetnie sprawdzi się także na obiad, to dlatego, że są naprawdę bardzo sycące. Można je połączyć z surówką i ziemniakami, frytkami czy kaszą, by powstał pełnowartościowy posiłek. Z przepisu dowiesz się jak przyrządzić kęski piwne, które smakują fantastycznie. Można również zabrać kęski na grilla i cieszyć się ich smakiem, który świetnie sprawdzi się zarówno na ciepło jak i na zimno.
Alergeny w kęskach piwnych
Lista alergenów dla kęsków piwnych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Piwo jasne
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze kęsków piwnych
To bardzo ciężkostrawny wysokokaloryczny posiłek, nie będzie dobrym wyborem na co dzień.
Energia i białka
(213g)
Węglowodany
(213g)
Tłuszcze
(213g)
Witaminy
(213g)
Składniki mineralne
(213g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.