Kebapcze
- Mięso mielone wołowe (400 g)
- Mięso mielone wieprzowe (400 g)
- Cebula - 3 duże sztuki (300 g)
- Olej rzepakowy (50 ml)
Przepis na kebapcze krok po kroku
W misce umieść mięso.
Dodaj do miski przeciśnięty przez praskę czosnek, paprykę ostrą, kumin, cynamon, dopraw solą i pieprzem, dodaj posiekaną natkę pietruszki.
Obierz cebulę z łupiny i posiekaj w drobną kostkę.
Dodaj do miski z mięsem, wlej olej rzepakowy i 50 ml wody, wyrób na gładką masę.
Mięso umieść w lodówce na 2-3 godziny.
Formuj podłużne kotlety o kształcie cygara.
Usmaż je na rozgrzanej patelni grillowej, aż będą rumiane.
-
Hamburgery
-
Burgery
-
Zapiekanka ziemniaczana z mięsem mielonym i cebulą
-
Pielmieni
-
Burger drwala
-
Kulebiaki
-
Dietetyczne pulpety na parze
-
Pyzy z mięsem
-
Danie z mięsa mielonego
-
Zapiekanka makaronowa z mięsem mielonym
-
Cukinia faszerowana mięsem mielonym
-
Rolada z mięsa mielonego
-
Mielony z piekarnika
-
Kofta
-
Lahmacun na drożdżach
-
Kotlety mielone z piekarnika
-
Rigatoni
-
Cevapcici
-
Danie z mięsa mielonego
Więcej informacji na temat kebapcze
Kebapcze to doskonała propozycja na pyszne mięso z grilla. Bułgaria słynie z grillowania mięsa, na każdym rogu spotkać można tawernę, w której podaje się grillowane mięsiwa. Przepis na kebapcze jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go przygotować. Do zrobienia tego dania potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: mięso mielone wieprzowe, mięso mielone wołowe, cebula, natka pietruszki, czosnek, papryka ostra, kumin, cynamon, sól, pieprz, olej rzepakowy.
Jak zrobić kebapcze? W misce umieść mięso, dodaj do niego przeciśnięty przez praskę czosnek, paprykę ostrą, kumin, cynamon, dopraw solą i pieprzem, dodaj posiekaną natkę pietruszki. Obierz cebulę z łupiny i posiekaj w drobną kostkę. Dodaj do miski z mięsem, wlej olej rzepakowy i wodę, wyrób gładką masę. Mięso umieść w lodówce na 2-3 godziny. Po tym czasie formuj podłużne kotlety o kształcie cygara. Usmaż je na rozgrzanej patelni grillowej, aż będą rumiane. Kebapcze doskonale sprawdza się podany z kartoflami z sirene oraz różnymi sosami.
Mięso wieprzowe jest dobrym źródłem witamin z grupy B oraz witaminy E. Zawiera także spore ilości potasu, sodu oraz żelaza. Żelazo jest pierwiastkiem, który musimy dostarczać do swojego organizmu z zewnątrz, jest niezbędne w procesach przenoszenia tlenu do komórek w naszych narządach oraz wpływa na pracę naszego układu odpornościowego. Mięso wołowe bogate jest w witaminy z grupy B oraz żelazo. Witamina B jest odpowiedzialna za przemiany energii w naszym organizmie. Mięso wołowe dzięki wysokiej zawartości żelaza polecane jest osobom chorującym na anemię. Żelazo bierze udział w transporcie tlenu do komórek naszego ciała. Żelazo zawarte w produktach pochodzenia zwierzęcego wchłania się znacznie wydajniej niż to pochodzenia roślinnego.
Podsumowując kebapcze to doskonały pomysł na pyszny obiad. Tradycyjnie podaje się go z kartoflami i serem, możesz jednak zastąpić je ryżem lub gotowaną kaszą. Kebapcze możesz przechowywać w lodówce przez 2-3 dni. Doskonałym dodatkiem do dania będzie trakijska sałatka.
Alergeny w kebapcze
Lista alergenów dla kebapcze przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na kebapcze
Wartości odżywcze kebapcze
Kebapcze to danie zawierające bardzo dużo białka zwierzęcego. Jest także bardzo dobrym źródłem żelaza oraz innych składników mineralnych. Dodatek cebuli wzbogaca danie o inulinę i substancje bakteriobójcze.
Energia i białka
(175g)
Węglowodany
(175g)
Tłuszcze
(175g)
Witaminy
(175g)
Składniki mineralne
(175g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.