Składniki dla 2 porcji
Liczba porcji:

Przepis na kawę z kardamonem krok po kroku

Dodatkowo przygotuj szklankę wody.

Rozgnieć kilka ziaren kardamonu lekko w moździerzu.

Zmiel świeżo kawę według preferowanej metody parzenia.

Dodaj rozgniecione ziarna kardamonu do kawy.

Parz kawę z kardamonem według wybranej metody i zgodnie z zaleceniami dla danej metody parzenia.

Gdy kawa z kardamonem jest gotowa, przecedź ją przez sitko lub filtrowy papier, aby usunąć ziarna kardamonu.

Możesz dodać cukier i mleko.

kawa z kardamonem
Kawa z kardamonem - cechy przepisu
Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:

Informacje dietetyczne - kawa z kardamonem

W skrócie
Kalorii w porcji
336 kcal
Wielkość
jednej porcji
250 g
Indeks glikemiczny
30

Wartości odżywcze kawy z kardamonem

na 100g gotowej potrawy

Do kawy możesz dodać również cynamon, który doda aromat.

Szacunkowy indeks glikemiczny kawy z kardamonem 30
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w kawie z kardamonem

Lista alergenów dla kawy z kardamonem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

  • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
    • Mleko 2%

W przepisie na kawę z kardamonem nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:

  • kardamon
Dane na temat potencjalnych alergenów w tych składnikach musisz wyszukać samodzielnie.

Więcej informacji na temat kawy z kardamonem

Kawa z kardamonem to popularny napój w wielu krajach na Bliskim Wschodzie, Indiach i innych regionach, które cenią aromatyczne i korzenne smaki. Możesz cieszyć się tą kawą jako najlepszy napój na różne okazje i sposoby. Możesz przygotować kawę z kardamonem jako codzienny napój, aby dodać odrobinę luksusu i wyjątkowości do swojej rutyny picia kawy.

Kawa z kardamonem to świetny napój do podawania gościom podczas spotkań czy przyjęć. Ma niezwykle aromatyczny i egzotyczny smak, może zdobyć uznanie wśród różnych smakoszy kawy. Ta arabska kawa idealnie sprawdzi się podczas zimowych wieczorów. Napój ten jest idealny na chłodniejsze wieczory, gdy chcesz się rozgrzać korzennym ciepłem.

Dlatego koniecznie poznaj mój dzisiejszy przepis na kawę z kardamonem. Do jej przygotowania będziesz potrzebować tylko ziarna kawy lub już zmieloną kawę, kardamon, mleko, opcjonalnie cukier.

Zatem, jak zrobić kawę z kardamonem?

Dodatkowo przygotuj szklankę wody. Rozgnieć kilka ziaren kardamonu lekko w moździerzu. Zmiel świeżo kawę według preferowanej metody parzenia. Dodaj rozgniecione ziarna kardamonu do kawy. Parz kawę z kardamonem według wybranej metody i zgodnie z zaleceniami dla danej metody parzenia. Gdy kawa z kardamonem jest gotowa, przecedź ją przez sitko lub filtrowy papier, aby usunąć ziarna kardamonu. Możesz dodać cukier i mleko.

Nasz najlepsza kawa arabska jest gotowa do spożycia. Sam widzisz, jak łatwa jest ona w przygotowaniu. W kilka minut nasz aromatyczny, pyszny napój jest gotowy.

Wykorzystaj mój przepis, będzie to dobry pomysł na pyszny dodatek do deseru dla wszystkich przybyłych gości.

Pamiętaj, że smaki są subiektywne, więc warto wypróbować kawę z kardamonem i sprawdzić, czy jest to coś, co Ci odpowiada. To piękne połączenie aromatycznej kawy z kardamonem może dodać nową warstwę smaku do Twojej codziennej przyjemności picia kawy.

Szacunkowy koszt przygotowania kawy z kardamonem

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Kawa w proszku (mielone ziarna)
20 g
2 łyżki
15.00
Za 250,0 g
Liczba opakowań 1
1.20
Za 20 g
Kardamon
1 g
Mleko 2%
50 ml
2.50
Za 1000,0 ml
Liczba opakowań 1
0.12
Za 50 ml
Jak oceniasz przepis na kawę z kardamonem
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 89,7% osób