Kawa z cytryną
- Kawa, gotowy napar bez cukru (175 ml)
- Cytryna - 1 plaster (20 g)
Przepis na kawę z cytryną krok po kroku
Zaparz kawę.
Do kawy dodaj plaster cytryny (zgnieć go i wyciśnij sok).
Więcej informacji na temat kawy z cytryną
Zobacz jak zrobić kawę z cytryną i poznaj właściwości tego połączenia. Bóle głowy, migreny, zaparcia… Ten prosty przepis ma szerokie zastosowanie. Kawę z cytryną robi się bardzo szybko i łatwo. Jest to sprawdzony przepis, dzięki któremu zadbasz o swoje zdrowie i dodasz sobie energii. Kawa z cytryną (baza) niekoniecznie może być smaczna – połączenie kwaśnego i gorzkiego smaku może zaskakiwać. Można jednak wzbogacić jej smak, by była pyszna. Poznaj przepis na kawę z cytryną i oceń sam.
Do tego prostego przepisu potrzeba jedynie napar z kawy oraz cytrynę. Jest szybka i łatwa do zrobienia. Oto parę słów o jej właściwościach…
Kawa z cytryną może wzbudzać kontrowersje. Faktycznie przyjęło się, że jest najlepsza na odchudzanie poprzez zwiększanie termogenezy, a tym samym prowadząc do przyspieszenia tempa metabolizmu. Jednakże sam fakt picia kawy z cytryną przy braku odpowiedniego planu żywieniowego i/lub aktywności fizycznej nie sprawi, że schudniesz.
Kawa z cytryną to dobry pomysł na to, by zadbać o swoje zdrowie. Ma ona szerokie właściwości zdrowotne. Przede wszystkim kawa dostarcza antyoksydanty, które walczą z wolnymi rodnikami i zapobiegają powstawaniu nowotworów.
Jeśli cierpisz na bóle głowy czy migreny, ten przepis na kawę z cytryną jest najlepszy. Ale uważaj, ponieważ na niektórych sama kofeina działa niekorzystnie w tym względzie.
Kawa z cytryną jest dobra na problemy z zaparciami. Picie tego sprawdzonego przepisu wpływa korzystnie na perystaltykę jelit, poprawiając ich pracę. Muszą tutaj uważać osoby cierpiące na biegunki – może pogłębić się problem.
Łatwa i szybka kawa z cytryną dobra jest też na poprawienie koncentracji. Odświeża umysł, dodaje energii. Kofeina jest najlepsza, gdy potrzebujesz się pobudzić. Jest to dobry, sprawdzony przepis, który na pewno da Ci kopa energetycznego.
Kawa z cytryną – czy może być pyszna? Sama w sobie raczej nie jest najsmaczniejsza. Jest to silnie indywidualna kwestia, jeśli chodzi o smak. Jeżeli chcesz, żeby kawa z cytryną była smaczna, spróbuj dodać do niej słodzik. Dobry pomysł to dodanie erytrytolu, cukru, miodu, syropu klonowego czy z agawy… Te słodkie zamienniki cukru sprawiają, że kawa z cytryną może być pysznym napojem. Sama cytryna w kawie powoduje, że staje się ona trochę łagodniejsza.
Do przepisu na kawę z cytryną możesz wykorzystać kawę parzoną, która będzie najlepszym pomysłem na wartościowy napój kawowy. Ten prosty przepis może być też zrobiony z kawy rozpuszczalnej. Jest to równie wartościowa kawa, jak parzona.
Alergeny w kawie z cytryną
Lista alergenów dla kawy z cytryną przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na kawę z cytryną
Wartości odżywcze kawy z cytryną
Picie kawy z cytryną dostarcza związki przeciwnowotworowe i może zwiększać termogenezę. Przyczynia się do przyspieszenia metabolizmu.
Energia i białka
(175g)
Węglowodany
(175g)
Tłuszcze
(175g)
Witaminy
(175g)
Składniki mineralne
(175g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.