Kaszanka z kapustą kiszoną z grilla
- Kaszanka z kurczaka - 2 sztuki (300 g)
- Kapusta kiszona (200 g)
- Cebula - 1/2 sztuki (100 g)
Przepis na kaszankę z kapustą kiszoną z grilla krok po kroku
Kapustę odciśnij z wody, a cebulę pokrój w piórka.
Urwij kawałek folii aluminiowej wielkości kartki A4.
Na folię wyłóż połowę kapusty i połowę skrojonej cebuli. Na to połóż kaszankę i pozostałą kapustę z cebulą. Przypraw do smaku solą i pieprzem. Wszystkie składniki dokładnie zawiń w folii.
Smaż na grillu do momentu, aż kaszanka się przypiecze.
Więcej informacji na temat kaszanki z kapustą kiszoną z grilla
Jeśli nie wyobrażasz sobie wakacji bez grilla, a grilla bez kaszanki to znaczy, że jesteś w dobrym miejscu! Znasz już przepis na kaszankę z grilla w kapuście? Jeśli nie to koniecznie musisz spróbować i to jak najszybciej, bo z pewnością stanie się ona jedną z Twoich ulubionych grillowych potraw.
Jak zrobić kaszankę z kapustą kiszoną? Przepis jest niezwykle prosty – kaszankę w kapuście wraz z pokrojoną w piórka cebulą grillujesz w folii. Do tego wystarczy podstawowy dodatek przypraw, czyli sól i pieprz, które wzmocnią tej niepowtarzalny, charakterystyczny smak potrawy.
Natomiast jeśli chcesz zamiast kaszanki przyrządzić krupniok z kapustą na grilla to nie ma problemu. Możesz wymienić kaszankę na krupniok, a pozostałe etapy przepisu wykonać zgodnie z kolejnością. Krupniok w połączeniu z kapustą również smakuje wybitnie. Można też go zjadać z boczkiem, który będzie tu dodatkowym składnikiem, który należy zawinąć w folii przed położeniem na grilla. Boczek jest dodatkiem opcjonalnym, natomiast jego dodatek sprawia, że smak potrawy jest bardziej wyrazisty.
Najlepiej podawać kaszankę z dodatkiem świeżego pieczywa oraz wybranego sosu. Sos możesz przyrządzić sam/a na przykład czosnkowy na bazie jogurtu, majonezu i czosnku albo pomidorowy z przyprawionych zblendowanych pomidorów. Jeśli nie masz czasu to równie dobrze możesz kupić gotowy sos czosnkowy, musztardę czy po prostu ketchup.
Zwróć uwagę, aby zakupiona kaszanka czy krupniok były dobrej jakości. Najlepiej kup je w zaufanym sklepie mięsnym, a jeśli takiego nie znasz to podpytaj sąsiadów czy mogą Ci coś polecić – na pewno mają w zanadrzu jakieś sprawdzone miejsce. Jeśli już musisz zrobić zakupy w supermarkecie to zwróć uwagę na skład zamieszczony na etykiecie. Przeczytaj czy oprócz podstawowych składników nie mam tam dużej ilości dodatków, które nie zawsze będą obojętne dla Twojego zdrowia. Kieruj się zasadą, by wybierać te produkty, które mają krótszy skład i nie zawierają nieznanych Tobie substancji.
To co? W najbliższy weekend zagości u Ciebie kaszanka z kapustą kiszoną z grilla?
Alergeny w kaszance z kapustą kiszoną z grilla
Lista alergenów dla kaszanki z kapustą kiszoną z grilla przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na kaszankę z kapustą kiszoną z grilla
Wartości odżywcze kaszanki z kapustą kiszoną z grilla
Energia i białka
(600g)
Węglowodany
(600g)
Tłuszcze
(600g)
Witaminy
(600g)
Składniki mineralne
(600g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.