Kaszanka z jajkiem
- Kaszanka z kaszą - 3 sztuki (300 g)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (20 ml)
- Jajko (2 szt.)
Przepis na kaszankę z jajkiem krok po kroku
Olej rzepakowy rozgrzej na patelni.
Cebulę drobno posiekaj, a czosnek przeciśnij przez praskę.
Dodaj mięso z kaszanki i podgrzewaj, przesuń kaszankę na jedną stronę patelni.
Obok mięsa wbij jajka i smaż na niewielkim ogniu.
Gdy jajka zetną się, podawaj danie z pieczywem.
Więcej informacji na temat kaszanki z jajkiem
Kaszanka z jajkiem to łatwe i szybkie danie, które się lubi albo nienawidzi. Mimo wszystko ma ona wielu swoich zwolenników, połączenie mięsa z kaszą jest niezwykle pyszne i pożywne.
Dzisiaj przedstawię Ci przepis na kaszankę z jajkiem, którą przygotujesz w ciągu kilku minut. Będzie to idealny i szybki pomysł na smaczny obiad lub kolację dla całej Twojej rodziny, gdy zabraknie Ci czasu na przygotowywanie wymagających dań.
Zatem, jak zrobić kaszankę z jajkiem?
Zaopatrz się w kilka gotowych kaszanek, jajka, czosnek, cebulę i odrobinę oleju. Patelnię rozgrzej z olejem rzepakowym i dodaj drobno pokrojoną cebulkę, zeszklij ją krótko, dodaj czosnek przeciśnięty przez praskę, a następnie dodaj farsz z kaszanki.
Podgrzewaj krótko do momentu, aż danie będzie ciepłe. Przesuń mięso na jedną stronę patelni i wbij jajka, dopraw do smaku solą i pieprzem. Smaż do momentu ścięcia się jajek.
Pomysł na kolacje lub na obiad gotowy. Kaszanka smażona najlepiej smakuje na ciepło, jest wtedy niesamowicie pyszna.
W skład kaszanki oprócz podrobów wchodzi kasza, zazwyczaj jest to kasza gruboziarnista, która jest źródłem wielu witamin z grupy B oraz składników mineralnych fosfor, magnez, wapń, potas, żelazo, a także witamina E i lecytyna, które korzystnie wpływają na naszą pamięć i zapamiętywanie. Dlatego warto włączyć ją do naszej codziennej diety, oczywiście, jeśli nie występują żadne przeciwskazania zdrowotne. Ma ona wysoki indeks glikemiczny, dlatego nie będzie wskazana w takich ilościach dla osób z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej. Dodatkowo jajka to doskonały pomysł na posiłek lub dodatek do niego, ponieważ są źródłem pełnowartościowego białka, które jest łatwo przyswajalne i zawiera wszystkie aminokwasy egzogenne, czyli takie, których nasz organizm nie umie syntetyzować, sami musimy dostarczać je z pożywienia. Dodatkowo dadzą Ci one poczucie sytości, dostarczając wielu witamin i składników mineralnych.
Dlatego warto je dodawać do swoich posiłków.
Skoro już znasz mój prosty przepis na kaszankę z jajkiem, koniecznie wypróbuj go w swoim domu i przekonaj się, jak pyszna ona jest.
Alergeny w kaszance z jajkiem
Lista alergenów dla kaszanki z jajkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Kaszanka z kaszą
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze kaszanki z jajkiem
Kaszankę możesz podawać z pieczywem posmarowanym masłem.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.