Kaszanka z grilla
- Kiszka kaszana jęczmienna - 5 szt (500 g)
- Cebula - 2,5 szt (250 g)
Przepis na kaszankę z grilla krok po kroku
Z foli aluminiowej powycinaj 5 średnich kwadratów.
Każdą kaszankę umieścić w innym kwadracie z folii aluminiowej.
Każdą kaszankę ponacinaj wzdłuż i posyp ją solą, pieprzem, czosnkiem i majerankiem. Dodaj posiekaną drobno natkę pietruszki.
Cebule umyj i posiekaj w piórka. Udekoruj każdą kaszanką sporą ilością cebuli.
Każdą kaszankę pozawijaj szczelnie folią i umieść na ruszcie. Grilluj przez około 15 minut.
Więcej informacji na temat kaszanki z grilla
Kaszanka z grilla jest jednym z najpopularniejszych dań przygotowywanych na ruszcie. Ze względu na wyjątkowy smak ma wielu zwolenników, którzy nie wyobrażają sobie grillowania bez niej. Dlatego w sezonie letnim bardzo szybko znika z półek sklepowych. Tradycyjnie wyrabiana jest z kaszy i podrobów, dlatego jest bardzo sycąca i odżywcza, a także zawiera wiele składników mineralnych. Głównym jest żelazo, którego niedobór jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia organizmu. Oprócz tego w kaszance znajduje się zwykle kasza gryczana lub jęczmienna, dzięki czemu ma ona mnóstwo błonnika. Osoby na diecie bezglutenowej powinny wybierać te z kaszą gryczaną w składzie. Ten przepis na kaszankę z grilla jest bardzo łatwy, a przy tym naprawdę smaczny i wnosi trochę świeżości w danie, które znają już wszyscy.
Jeżeli zastanawiasz się jak zrobić wspaniałą kaszankę z grilla i z czym ją podać, to ta receptura będzie dla ciebie idealną inspiracją. Dzięki niemu dowiesz się jak przygotować kaszankę na grilla tak, by była pyszna, aromatyczna i chrupiąca. Znajdziesz również odpowiedź na pytanie jak długo grillować kaszankę, tak by nie była zbyt sucha i nie stała się gorzkawa.
Najlepiej przygotować ją w folii aluminiowej, dzięki czemu zachowa swój niepowtarzalny smak. A syrop z karmelizowanej cebuli nie wypłynie, tylko wsiąknie głęboko w kaszankę i dopełni wspaniałą kompozycję smakową. Tak przygotowana kaszanka to najlepsza propozycja na pyszną kolację z rusztu, czy wspaniały posiłek w gronie bliskich. Na pewno zasmakuje każdemu, nawet tym, którzy nie przepadają za tym produktem. To również świetny pomysł na szybką przekąskę z grilla.
Kaszanka najlepiej smakuje z cebulą, która pod wpływem wysokiej temperatury staje się słodka i chrupiąca. Ta słodycz idealnie komponuje się z ostrym czosnkiem i łagodnym majerankiem.
Kaszanka jest bardzo popularnym wyborem wśród produktów na grilla. To ze względu na swój niepowtarzalny głęboki aromat, a także wyborny smak. Świetnie wchłania wszelkie aromaty, dlatego nie potrzebuje dużego dodatku przypraw.
Alergeny w kaszance z grilla
Lista alergenów dla kaszanki z grilla przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Kiszka kaszana jęczmienna
Wartości odżywcze kaszanki z grilla
Energia i białka
(150g)
Węglowodany
(150g)
Tłuszcze
(150g)
Witaminy
(150g)
Składniki mineralne
(150g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.