Kasza manna z bananem
- Kasza manna (50 g)
- Mleko 2% (250 ml)
- Banan - 1 mała sztuka (100 g)
Przepis na kaszę mannę z bananem krok po kroku
Mleko wlej do garnka i zagotuj je. Gdy zacznie wrzeć dodawaj stopniowo kaszę. Całość gotuj na małym ogniu do momentu zgęstnienia kaszy.
Ugotowaną kaszę zdejmij z ognia i pozostaw do przestudzenia.
Banany obierz ze skórki i pokrój go w plasterki.
Przestudzoną kaszę przełóż do miseczki, włóż do niej banany i składniki wymieszaj. Wierzch kaszy możesz udekorować plastrami bananów.
Gotowe danie spożywać bezpośrednio po przygotowaniu.
Więcej informacji na temat kaszy manny z bananem
Kasza manna z bananem to doskonały pomysł na śniadanie na słodko dla dzieci oraz dla dorosłych. Doskonale sprawdzi się również jako fit deser serwowany dla najmłodszych. Danie to najlepiej smakuje na ciepło, jednak możesz równie dobrze zabrać je ze sobą do pracy. Pamiętaj jednak by przed spożyciem podgrzać je, np. w mikrofali. Przepis na kaszę manną z bananem jest bardzo prosty, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia kulinarnego. Do jego wykonania potrzebujesz tylko trzech produktów spożywczych do których zaliczymy kaszę manną, mleko spożywcze oraz banana. Produkty te są przystępne cenowo i dostępne w większości sklepów spożywczych.
A więc jak zrobić kaszę manną z bananem? Wystarczy, że mleko za gotujesz. Następnie dodasz do niego kaszę, zagotujesz i pozostawisz do ostygnięcia. Do przestudzonej kaszy dodaj następnie pokrojonego banan, a składniki dokładnie wymieszaj. Gotową kaszę manną z bananem podawaj na ciepło bezpośrednio po przygotowaniu lub podgrzej ją bezpośrednio przed spożyciem. Aby wzbogacić danie możesz dodać do niego również rodzynki, orzechy, wiórki kokosowe lub masło orzechowe. Propozycji na urozmaicenie tego dania jest naprawdę bardzo dużo.
Banany, które dodajemy do kaszy manny, to doskonałe źródło wielu cennych składników odżywczych. Znajdziemy w nich przede wszystkim potas, który spożywany na odpowiednim poziomie wypływa na obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Dodatkowo banany zawierają pektyny, które mogą przyczyniać się do obniżenia poziomu cholesterolu LDL we krwi. W owocu tym znajdziemy również przeciwutleniacze, które zmniejszają ryzyko rozwoju chorób nowotworowych.
Podsumowując kasza manna na mleku z dodatkiem banana to doskonała propozycja na słodkie śniadanie serwowane dla dzieci i dorosłych. Doskonale sprawdzi się również jako smaczny podwieczorek. Jest to idealna propozycja dla osób zabieganych, ponieważ przygotowanie tej potrawy nie wymaga zbyt dużo czasu. Dodatkowo przepis jest bardzo prosty, dlatego powinien sobie z nim poradzić każdy. Kasza manna z bananem to również doskonałe źródło wielu cennych składników odżywczych.
Alergeny w kaszy mannie z bananem
Lista alergenów dla kaszy manny z bananem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Kasza manna
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
Wartości odżywcze kaszy manny z bananem
Kasza manna z bananem to doskonała propozycja na smaczne śniadanie lub podwieczorek. Jest to doskonałe źródło białka, które wypływa na sytość potrawy.
Energia i białka
(400g)
Węglowodany
(400g)
Tłuszcze
(400g)
Witaminy
(400g)
Składniki mineralne
(400g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.