Kasza kukurydziana na mleku
- Kasza kukurydziana (50 g)
- Mleko 2% - 1 szklanka (250 ml)
- Cukier - 1 płaska łyżka stołowa (10 g)
Przepis na kaszę kukurydzianą na mleku krok po kroku
Do garnka wlej pół szklanki wody oraz mleko. Składniki zagotuj.
Do gotującego się mleka dodaj kaszę kukurydzianą i gotuj na małym ogniu przez około 10-15 minut, co jakiś czas mieszając.
Pod koniec gotowania dodaj cukier i wymieszaj, aby się rozpuścił.
Gotową kaszę przelej do miseczek i podawaj z ulubionymi dodatkami.
Więcej informacji na temat kaszy kukurydzianej na mleku
Kasza kukurydziana na mleku to doskonała propozycja na śniadanie dla dzieci i dorosłych. Kaszę kukurydzaną możesz podać z sokiem, tak jak kaszę manną - jednak nie rób tego zbyt często. Syropy są bardzo słodkie i przetworzone. Zamiast soku wykorzystaj świeże owoce - przygotuj z nich np. mus owocowy - uzyskasz w ten sposób pełnowartościowe danie. Prosty przepis na kaszę kukurydzianą na mleku nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania potrawy potrzebne będą następujące produkty: kasza kukurydziana, mleko, woda oraz cukier. Proporcje wody do mleka wynoszą odpowiednio 1:2.
A jak ugotować kaszę kukurydzianą na mleku? Do garnka wlej pół szklanki wody oraz mleko. Składniki zagotuj. Do gotującego się mleka dodaj kaszę kukurydzianą i gotuj na małym ogniu przez około 10-15 minut, co jakiś czas mieszając. Pod koniec gotowania dodaj cukier i wymieszaj, aby się rozpuścił. Gotową kaszę przelej do miseczek i podawaj z ulubionymi dodatkami.
Mleko to produkt spożywczy, który chętnie wykorzystywany jest w kuchni polskiej do przygotowania wielu potraw. Mleko krowie stanowi dobre źródło wielu witamin oraz składników mineralnych, które spożywane w odpowiednich ilościach korzystanie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Do witamin obecnych w mleku możemy zaliczyć witaminę D, witaminę A oraz witaminę B12, natomiast do składników mineralnych potas, wapń, magnez, a także cynk. Mleko stanowi również źródło białka zwierzęcego, które bierze udział w procesach rozwojowych oraz wzrostowych organizmu.
Podsumowując wiesz już jak zrobić kaszę kukurydzianą na mleku. Przepis jest banalnie prosty, jednak uważaj, aby nie przypalić kaszy podczas gotowania - często mieszaj ją. Kasza na mleku świetnie sprawdzi się jako podstawa do przygotowania pożywnego śniadania - dodaj do niej ulubione owoce świeże lub mrożone oraz orzechy. Produkty niezbędne do przygotowania kaszy kukurydzianej na mleku dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Alergeny w kaszy kukurydzianej na mleku
Lista alergenów dla kaszy kukurydzianej na mleku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
Wartości odżywcze kaszy kukurydzianej na mleku
Kasza kukurydziana na mleku to doskonała propozycja na bazę pod ciekawe śniadania. Dodaj do niej owoce i orzechy, które dodatkowo wzbogacą potrawę w wiele składników odżywczych.
Energia i białka
(310g)
Węglowodany
(310g)
Tłuszcze
(310g)
Witaminy
(310g)
Składniki mineralne
(310g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.