Karkówka z warzywami
- Karkówka wieprzowa - 5 plastrów (600 g)
- Cebula - 2 sztuki (200 g)
- Marchewka - 2 sztuki (120 g)
- Por - 1 sztuka (100 g)
- Seler korzeniowy - 1 sztuka (100 g)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (20 ml)
Przepis na karkówkę z warzywami krok po kroku
Mięso rozbij i dopraw do smaku.
W brytfannie rozgrzej olej rzepakowy.
Obsmaż mięso z obu stron.
Warzywa obierz i pokrój na mniejsze kawałki. Dodaj je do mięsa.
Zalej szklanką wody i duś pod przykryciem przez godzinę.
Więcej informacji na temat karkówki z warzywami
Karkówka z warzywami to danie, które możesz wykorzystać nie tylko na obiad z rodziną w niedziele ale także w ciągu tygodnia. Przepis na karkówkę w ketchupie jest bardzo prosty i w nie długim czasie przygotujesz pyszne danie.
Karczek po przygotowaniu jest bardzo dobra, miękka, delikatne i krucha dlatego z pewnością przypadnie do gustu nawet najmłodszym członkom rodziny.
Jak zrobić karkówkę wieprzową z warzywami?
Będziesz potrzebować mięso z karkówki, możesz kupić je w całości lub od razu w plastrach. W domu musisz je delikatnie rozbić i doprawić do smaku. W brytfannie rozgrzej olej rzepakowy i obsmaż mięso z obu stron. Po chwili dodaj pokrojone w mniejsze kawałki warzywa. Obsmażaj warzywa i mięso, po chwili dodaj szklankę wody i duś mięso przez godzinę. Mięso będzie niezwykle kruche i delikatne. To idealny pomysł na kolację czy na obiad w rodzinnym gronie. Pieczona karkówka będzie bardzo smaczna z różnymi dodatkami. Mięso możesz dusić w brytfannie tak jak proponuję w przepisie lub upiec w piekarniku w naczyniu żaroodpornym. Warto postawić na gruboziarniste kasze np. gryczana. Mięso idealnie skomponuję się także z ziemniakami, mogą to być zwykle ziemniaki ugotowane w wodzie lub puree ziemniaczane. W sezonie jesiennym warto wykorzystać sezonowe produkty np. dynie, której teraz mamy pod ostatkiem. Zamiast puree ziemniaczanego możesz przygotować puree z dyni. Każda z tych wersji będzie pyszna i będzie to idealny pomysł na potrawę w gronie rodziny lub znajomych. Pamiętaj aby w całym daniu nie zabrakło warzyw. Idealnie będą pasować warzywa gotowane na prze np. brokuły lub w wodzie np. groszek z marchewką zasmażane. Możesz także przygotować surówkę z białej lub czerwonej kapusty, na którą znajdziesz przepis w moich innych propozycjach. Domowa wersja surówki z kapusty to będzie dobra i pyszna propozycja, pamiętaj aby stawiać na warzywa sezonowe. Jeśli wolisz warzywa na ciepło niż surówki, które zazwyczaj są na zimno postaw na gotowane buraki starte na tarce. Skoro już znasz przepis na karkówkę z warzywami spróbuj sam i zapamiętaj ten przepis na pewno wrócisz do niego nie raz.
Alergeny w karkówce z warzywami
Lista alergenów dla karkówki z warzywami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler korzeniowy
Wartości odżywcze karkówki z warzywami
Do mięsa dodaj dużą ilość warzyw, cała potrawa będzie niezwykle aromatyczna i pełna witamin.
Energia i białka
(120g)
Węglowodany
(120g)
Tłuszcze
(120g)
Witaminy
(120g)
Składniki mineralne
(120g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.