Karkówka w piwie
- Karkówka wieprzowa (400 g)
- Piwo jasne (250 ml)
- Musztarda - 3 łyżki (75 g)
- Ketchup - 4 łyżeczki (40 g)
- Olej rzepakowy - 3 łyżki (45 ml)
Przepis na karkówkę w piwie krok po kroku
Mięso pokrój na plastry i rozbij je tłuczkiem.
W dużej misce zmieszaj ketchup, musztardę i olej.
Dodaj przyprawy.
W danej marynacie wymieszaj mięso i odłóż na 30 minut.
Mięso przełóż do naczynia żaroodpornego i podlej piwem.
Piecz w piekarniku nagrzanym do 200 stopni przez 60 minut.
-
Marynata do karkówki
-
Karkówka pieczona
-
Karkówka z piekarnika
-
Karkówka po cygańsku
-
Karkówka z grilla
-
Gulasz z karkówki
-
Karkówka pieczona w rękawie
-
Karkówka pieczona w plastrach
-
Kociołek na ognisko
-
Karkówka w sosie własnym
-
Zrazy z karkówki
-
Roladki z karkówki
-
Karkówka duszona w sosie własnym z cebulą
-
Karczek z piekarnika
-
Karkówka pieczona w plastrach z cebulą
-
Kotlety z karkówki
-
Marynata do karkówki z piekarnika
-
Karkówka w coli
-
Dania z karkówki
Więcej informacji na temat karkówki w piwie
Karkówka w piwie to wspaniała opcja dla wszystkich, którzy kochają mięsne dania w ciekawej odsłonie. Tak przygotowane mięso jest niezwykle miękkie i soczyste, więc będzie idealnym wyborem na pyszny obiad dla całej rodziny. Delikatna marynata sprawia, że jest aromatyczne. Najlepiej połączyć ją z ziemniakami z wody i warzywami.
Przepis na karkówkę w piwie pozwala na stworzenie danie niezwykle smacznego. To wszystko ze względu na ciekawy dobór produktów. Karkówka jest jednym z najczęściej wybieranych mięs. Nic dziwnego, jest niezbyt tłusta, a przy okazji można ją przyrządzić na wiele różnych sposobów. Można kupić ją w jednym kawałku lub podzieloną na plastry. To mięso, które jest niezwykle uniwersalne. Choć zwykle kojarzy się tylko z grillem, to można przygotować je na wiele różnych sposobów. Warto skorzystać właśnie z tego, gdyż pozwala na stworzenie niezwykle ciekawej kompozycji smakowej. Najważniejszym składnikiem, prócz mięsa jest w tym przepisie piwo. Warto użyć jasnego, które nada całości wspaniałego smaku. Alkohol zmiękcza również strukturę mięsa, dzięki czemu jest tak delikatne, kruche i soczyste. Marynata, która jest niezbędna do stworzenia tego smacznego dodatku musi być delikatna, jednak odpowiednio aromatyczna, by nie przytłoczyć smaku mięsa i piwa. Najłatwiej stworzyć ją z połączenia ketchupu i musztardy. Będzie odpowiednio ostra, nieco kwaśna i słodka. Dobrze jest wybrać musztardę o dość pikantnym smaku, dzięki czemu mięso nabierze większego charakteru. To idealny pomysł na dodatek, który sprawdzi się wspaniale na obiad. Dobrze jest połączyć mięso z kaszą lub ryżem i warzywami, by stworzyć w pełni zbilansowany posiłek. Dobrze również wybierać kawałki mięsa jak najmniej tłuste. To dobra alternatywa dla schabowego na niedzielny obiad. Karkówka w takiej marynacie jest pyszna i szybka.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić karkówkę w piwie, by była naprawdę smaczna i niezbyt skomplikowana, ten prosty przepis idealnie się sprawdzi . Powstaje z niego mięso z piekarnika, które nada się nawet na imprezę.
Alergeny w karkówce w piwie
Lista alergenów dla karkówki w piwie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Piwo jasne
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Musztarda
Wartości odżywcze karkówki w piwie
To danie nie powinno gościć w menu zbyt często ze względu na duży udział czerwonego mięsa.
Energia i białka
(203g)
Węglowodany
(203g)
Tłuszcze
(203g)
Witaminy
(203g)
Składniki mineralne
(203g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.