Karkówka w coli
- Karkówka wieprzowa (1500 g)
- Musztarda sarepska (40 g)
- Ketchup (60 g)
- Cola (400 ml)
- Natka pietruszki (10 g)
- Czosnek (40 g)
- Olej rzepakowy (50 ml)
Przepis na karkówka w coli krok po kroku
Karkówkę pokrój w plastry grubości 2cm. Dopraw solą, pieprzem, papryką słodką i czosnkiem.
Obsmaż z obu stron na rozgrzanym oleju rzepakowym.
Przygotuj naczynie żaroodporne. W misce wymieszaj składniki sosu: ketchup, cole, musztardę.
W naczyniu układaj plastry karkówki. Zalej sosem.
Piecz przez 70 minut w temperaturze 165 stopni.
Gotową posyp natką pietruszki.
Więcej informacji na temat karkówki w coli
Karkówka w coli to doskonała propozycja na danie obiadowe dla całej rodziny. Świetnie sprawdzi się również na kolację z przyjaciółmi. Przepis na karkówkę w sosie z coli jest łatwy do przygotowania, więc nie potrzebujesz dużego doświadczenia kulinarnego. Karczek w coli podawaj z różnymi dodatkami. Do gotowanych ziemniaków dodaj sos po pieczeniu karkówki, roztłucz i tak przygotowane ziemniaki podawaj jako dodatek. Słodko-ostry sos wspaniale ożywi ziemniaki. Podawaj z sałatką z białej kapusty i marchewki lub mizerią, uzyskasz wtedy pełnowartościowy pyszny obiad. Karkówka pieczona w coli jest mięciutka i soczysta. Ma wspaniały aromat. Możesz ją podawać na zimno. Świeże pieczywo żytnie posmaruj sosem z pieczenia, połóż plaster karkówki, dodaj sałatę, ogórka w occie i ciesz się pyszną kanapką. Możesz ją zabrać do pracy lub zjeść w domu jako kolacje.
Przygotowując karkówkę w coli i ketchupie, możesz zamiast z cola przygotować sos z miodem. Będzie to zdrowsza alternatywa dla coli. Karkówkę możesz też gotować w garnku, jeśli nie posiadasz piekarnika lub naczynia, w którym możesz ją upiec. Duszona karkówka nie różni się niczym od tej pieczonej w piekarniku. Jest równie aromatyczna i miękka. Wybierając mniejszą karkówkę będzie miała ona mniej tłuszczu, gdyż pochodzi z mniejszego zwierzęcia.
Przepis na karkówkę w coli jest następujący: mięso pokrój na plastry o grubości 2 cm, dopraw solą, pieprzem, papryką słodką, czosnkiem. Obsmaż na patelni. Przygotuj sos: cole, musztardę i ketchup wymieszaj. Mięso i sos umieść w naczyniu. Piecz w nagrzanym piekarniku przez 70 minut.
Karkówka użyta w przepisie jest mięsem wieprzowym dość tłustym - zawiera go 23%. Jest jednak bogatym źródłem witamin z grupy B oraz selenu, cynku i żelaza. Składa się z pełnowartościowego białka, które jest ważnym budulcem naszego organizmu.
Podsumowując gotowana karkówka w coli z musztardą jest świetnym pomysłem na domowy obiad i danie na wieczór ze znajomymi. Jest prosta w przygotowaniu. Wybierając mniej tłuste mięso ograniczymy zawartość kalorii w potrawie. Poprzez dodatek ziemniaków i innych warzyw mamy świetny pomysł na pełnowartościowy posiłek.
Alergeny w karkówce w coli
Lista alergenów dla karkówki w coli przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Musztarda sarepska
Wartości odżywcze karkówki w coli
Karkówka w coli do ciekawa propozycja na danie obiadowe. Dodaj do niej kaszę lub ziemniaki z wody oraz sałatkę colesław. Uzyskasz smaczny i pożywny obiad.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.