Karkówka po żydowsku
- Karkówka wieprzowa (400 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Pieczarki - 5 szt (100 g)
- Papryka zielona - 1 szt (250 g)
- Marchewka - 2 szt (90 g)
- Oliwa z oliwek - 4 łyżki (60 ml)
- Ketchup - 4 łyżeczki (40 g)
- Musztarda sarepska - 3 łyżki (75 g)
- Bulion wołowy (500 ml)
Przepis na karkówkę po żydowsku krok po kroku
Mięso pokrój na plastry i rozbij je tłuczkiem.
W dużej misce zmieszaj ketchup, musztardę i olej. Dodaj przyprawy.
W danej marynacie wymieszaj mięso i odłóż na 30 minut.
Mięso przełóż do naczynia żaroodpornego i zalej bulionem.
Dodaj pokrojone na plasterki warzywa.
Mięso piecz w piekarniku nagrzanym do 200 stopni przez 60 minut.
Więcej informacji na temat karkówki po żydowsku
Karkówka po żydowsku to wspaniała propozycja na pyszny obiad dla całej rodziny. Skąpana we wspaniałym ostrym sosie, otulona warzywami, będzie idealną opcją dla wszystkich mięsnych smakoszy. Tak przygotowana karkówka jest niezwykle delikatna i bardzo soczysta. Idealnie sprawdzi się z ryżem lub kaszą.
Przepis na karkówkę po żydowsku jest bardzo prosty i pozwala przygotować danie smaczne i sycące. To świetna opcja dla wszystkich, którzy szukają dobrej alternatywy dla klasycznego kotleta. W takiej wersji karkówka ma wspaniały smak, ale jest również bardzo krucha. To danie niezwykle odżywcze ze względu na dużą liczbę różnych warzyw, których używa się do jego przygotowania. Pierwsze skrzypce odgrywa tu oczywiście mięso. Najlepiej wybierać kawałki jak najmniej tłuste, co pozwoli ograniczyć ilość nasyconych kwasów tłuszczowych, które w nadmiarze niekorzystnie działają na układ krwionośnych. Marynata, która jest niezbędna do stworzenia tego smacznego dodatku musi być delikatna, jednak odpowiednio aromatyczna, by nie przytłoczyć smaku mięsa i piwa. Najłatwiej stworzyć ją z połączenia ketchupu i musztardy. Będzie odpowiednio ostra, nieco kwaśna i słodka. Dobrze jest wybrać musztardę o dość pikantnym smaku, dzięki czemu mięso nabierze większego charakteru. Karków jest mięsem niezwykle często wybieranym na obiad. Nic dziwnego jest niezbyt tłusta, a przy okazji można ją przyrządzić na wiele różnych sposobów. Można kupić ją w jednym kawałku lub podzieloną na plastry. To mięso, które jest niezwykle uniwersalne. Choć zwykle kojarzy się tylko z grillem, to można przygotować je na wiele różnych sposobów. Warto skorzystać właśnie z tego, gdyż pozwala na stworzenie ciekawego dania. Całość robi się z dodatkiem papryki, ale również z pieczarkami, dzięki czemu jest niezwykle odżywcza. Choć w niektórych przypadkach robi się ją w zalewie z ogórków konserwowych, jednak nie jest to konieczne.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić karkówkę po żydowsku, to ten smaczny przepis na pewno przypadnie ci do gustu. To dobra opcja na obiad dla całej rodziny. Karkówka jest pyszna, a przy tym niezwykle łatwa. Ta smaczna potrawa na pewno pojawi się na twoim stole nieraz, gdy jej spróbujesz.
Alergeny w karkówce po żydowsku
Lista alergenów dla karkówki po żydowsku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Musztarda sarepska
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion wołowy
Wartości odżywcze karkówki po żydowsku
To danie ze względu na duży udział nasyconych kwasów tłuszczowych nie powinno gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(404g)
Węglowodany
(404g)
Tłuszcze
(404g)
Witaminy
(404g)
Składniki mineralne
(404g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.