Karkówka po myśliwsku
- Karkówka wieprzowa (1000 g)
- Ogórki kiszone (300 g)
- Cebula (200 g)
- Suszone grzyby (60 g)
- Koncentrat pomidorowy (380 g)
- Keczup - 4 łyżki (60 g)
- Miód - 2 łyżki (50 g)
- Musztarda - 1 łyżka (20 g)
- Mąka pszenna typ 500 - do obtoczenia mięsa (50 g)
Przepis na karkówkę po myśliwsku krok po kroku
Namocz grzyby w wodzie (godzinę wcześniej). Po godzinie nastaw piekarnik do nagrzania na 180 stopni Celsjusza. Zagotuj też 3 szklanki wody (będzie na sos).
Umyj mięso. Pokrój karkówkę robiąc plastry o grubości około 2 cm.
Plastry karkówki posyp z obu stron solą, pieprzem, tymiankiem i papryką słodką.
Nagrzej patelnię.
Przyprawione mięso obtocz w mące z obu stron i wyłóż na gorącą patelnię.
Smaż mięso około 3-4 minuty z każdej strony, by stało się rumiane.
Ogórki pokrój w ćwierć plastry, cebulę w pół plastry, a namoczone grzyby w paski.
No naczynia żaroodpornego włóż mięso, przykryj pokrojonymi warzywami i grzybami. Wyłóż też pokrojone drobno 2 ząbki czosnku.
Czas na marynatę. 3 szklanki gorącej wody, koncentrat, keczup, musztardę, miód, sok z połowy cytryny, paprykę ostrą i słodką, tymianek, sól, pieprz i 2 liście laurowe dokładnie ze sobą wymieszaj. Spróbuj czy smak jest odpowiedni, jeśli by czegoś brakowało - dodaj.
Powstałą marynatę wylej na mięso.
Piecz karkówkę pod przykryciem przez 2 godziny.
Pół godziny przed końcem pieczenia zdejmij przykrywkę.
-
Marynata do karkówki
-
Karkówka pieczona
-
Karkówka z piekarnika
-
Karkówka po cygańsku
-
Karkówka z grilla
-
Gulasz z karkówki
-
Karkówka pieczona w rękawie
-
Karkówka pieczona w plastrach
-
Kociołek na ognisko
-
Karkówka w sosie własnym
-
Zrazy z karkówki
-
Roladki z karkówki
-
Karkówka duszona w sosie własnym z cebulą
-
Karczek z piekarnika
-
Karkówka pieczona w plastrach z cebulą
-
Kotlety z karkówki
-
Marynata do karkówki z piekarnika
-
Karkówka w coli
-
Dania z karkówki
Więcej informacji na temat karkówki po myśliwsku
Karczek w sosie myśliwskim z cebulą, ogórkami kiszonymi oraz z grzybami suszonymi to znakomita inspiracja na pyszne mięso z piekarnika w sosie. Karkówka po myśliwsku pieczona jest przez 2 godziny, przez co mięso jest niezwykle miękkie. Przepis na karkówkę po myśliwsku jest wyśmienity, łączy smaki słodkiego, słonego i pikantnego. Karczek z sosem myśliwskim to dobry sposób na wyjątkowe danie pieczone w piekarniku. Jak zrobisz karkówkę po myśliwsku, możesz podawać ją z ziemniakami i ogórkami kiszonymi.
Karkówka po myśliwsku z piekarnika to połączenie karczku z sosem myśliwskim. Sos ten jest z grzybami suszonymi, ogórkami kiszonymi, cebulą, koncentratem pomidorowym, keczupem oraz przyprawami. Jak zrobić karkówkę po myśliwsku? Godzinę przed rozpoczęciem gotowania zalej suszone grzyby gorącą wodą. Gdy minie godzina nastaw piekarnik, by się grzał. Wstaw też wodę na sos, by się zagotowała. Przygotuj mięso. Pokrój umyte mięso w plastry. Przypraw i obtocz w mące. Obsmaż karczek na rozgrzanej patelni. Nie ma potrzeby smażenia na oleju czy innym tłuszczu. Karkówka jest tłusta, więc nie jest to konieczne. Namoczone grzyby pokrój w paski, ogórki kiszone przekrój wzdłuż na krzyż, a następnie zrób ćwierć plastry. Cebulę wystarczy przekroić na pół i zrobić pół plasterki. Obsmażone mięso włóż do naczynia żaroodpornego. Na mięsie ułóż warzywa i grzyby, a także posiekany czosnek. Przygotuj marynatę. Gorącą wodę wymieszaj z koncentratem, keczupem, miodem, musztardą i przyprawami. Ważne jest, by marynata była odpowiednio doprawiona. Jeżeli uważasz, że jest zbyt mało pikantna – dodaj ostrej przyprawy. Jeśli miałaby zbyt mało słony smak – posól. Można także dodać więcej miodu, jeśli lubisz bardziej słodki smak. Zalej marynatą mięso. Przepis na karkówkę po myśliwsku piecz pod przykryciem przez 90 minut, kolejne 30 minut piecz bez przykrycia.
Karczek w sosie myśliwskim zawiera grzyby suszone. Można zrobić go też z grzybów świeżych. Jak zrobić karkówkę po myśliwsku używając grzybów świeżych? Grzyby suszone trzeba namoczyć, świeże zaś należy bardzo dokładnie oczyścić. Do przepisu na karkówkę po myśliwsku użyj około pół kilograma grzybów świeżych zamiast grzybów suszonych.
Pieczona karkówka po myśliwsku smakuje wspaniale z ziemniakami, ale także będzie równie pyszna z kaszą albo z ryżem. Najlepsze do niej są warzywa kiszone, na przykład ogórki. Pasują także do niej warzywa konserwowe takie jak papryka. Świetnie smakuje z surówką z kapusty kiszonej. Mięso w sosie jest niezwykle miękkie i rozpływające się w ustach. Długie pieczenie sprawia, że jest naprawdę fantastyczne.
Alergeny w karkówce po myśliwsku
Lista alergenów dla karkówki po myśliwsku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Musztarda
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze karkówki po myśliwsku
Karkówka po myśliwsku to przepis, który jest bogaty w tłuszcz. Ma wysoką kaloryczność. Przez obecność suszonych grzybów danie nie jest polecane małym dzieciom.
Energia i białka
(285g)
Węglowodany
(285g)
Tłuszcze
(285g)
Witaminy
(285g)
Składniki mineralne
(285g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.