Karkówka po meksykańsku
- Karkówka wieprzowa (400 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (45 ml)
- Pomidory w puszce - 1 szt (400 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Fasola czerwona - 1 puszka (400 g)
- Kukurydza konserwowa - 1 mini puszka (70 g)
- Przecier pomidorowy bez soli (400 g)
Przepis na karkówkę po meksykańsku krok po kroku
Mięso oczyść, oprósz solą i pieprzem.
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż na niej karkówkę z obu stron.
W naczyniu żaroodpornym rozłóż mięso.
Fasolę i kukurydzę odsącz z zalewy, a następnie ułóż na mięsie.
Cebulę pokrój na plasterki i dodaj do mięsa.
W rondelku podgrzej pomidory z puszki z przecierem.
Dodaj przyprawy i gotuj przez 5 minut.
Zalej mięso sosem pomidorowym i wstaw do piekarnika.
Danie piecz w 200 stopniach przez 50 minut.
Więcej informacji na temat karkówki po meksykańsku
Karkówka po meksykańsku to pyszny sposób na przygotowanie wieprzowiny. Mięso pieczone pod kołderką z warzyw i pikantnego pomidorowego sosu to fantastyczny wybór na co dzień. Świetnie sprawdza się zwłaszcza dla miłośników pikantnej kuchni. Idealnie łączą się z zarówno z ziemniakami, jak i z ryżem.
Przepis na karkówkę po meksykańsku sprawdzi się dla osób, które szukają pomysłu na ciekawy obiad, pełen smaku i aromatu. Ta receptura taka właśnie jest. Oprócz tego pozwala na włączenie do menu większej ilości warzyw, które w tym przepisie skrywają się w pomidorowym sosie. Bazą tej potrawy jest bez wątpienia karkówka wieprzowa, która należy do najpopularniejszych mięs w Polsce. Jednak zwykle pojawia się raczej z w wersji z grilla, warto jednak poeksperymentować i wybrać tej opcji. Najlepiej wybrać do tego dania mięso już pokrojone na plastry, dzięki temu nie będą one zbyt grube. Dobrze, by nie miały zbyt dużo tłuszczu, gdyż jego nadmiar negatywnie wpływa na układ krwionośny. Pod wpływem temperatury i tak większość wytopi się, dzięki czemu mięso nie będzie tak tłuste. Dodatkowo, dzięki obecności warzyw danie to bogate jest w błonnik, który wpływa pozytywnie na obniżenie poziomu "złego" cholesterolu we krwi. W tym daniu stawia się na prostotę - do karkówki dodaje się fasolę czerwoną, kukurydzę i cebulę. Te warzywa stanowią podstawę kuchni meksykańskiej, ale są łatwo dostępne również w Polsce, dzięki czemu całe danie jest tanie. To propozycja, która świetnie sprawdza się na obiad. Jest prosta, szybka i sycąca, a w dodatku pyszna. To dobra opcja także dla wszystkich tych, którzy nie przepadają za zbyt pracochłonnymi daniami. W tym wypadku wszystko robi się praktycznie samo. Wystarczy tylko składniki wymieszać i wrzucić do piekarnika.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić karkówkę po meksykańsku, która nie tylko będzie dobra w smaku, ale również zdrowsza, niż popularna wersja, ten prosty przepis przypadnie ci do gustu. Zrobisz z nim naprawdę pyszne danie, pełne warzyw i z wspaniałym sosem.
Alergeny w karkówce po meksykańsku
Lista alergenów dla karkówki po meksykańsku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na karkówkę po meksykańsku
Wartości odżywcze karkówki po meksykańsku
To zdrowe danie, jednak ze względu na dużą ilość czerwonego mięsa, nie powinno gościć w menu częściej niż dwa razy w tygodniu.
Energia i białka
(454g)
Węglowodany
(454g)
Tłuszcze
(454g)
Witaminy
(454g)
Składniki mineralne
(454g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.