Kapusta z pomidorami
- Kapusta biała (700 g)
- Pomidor - 2 szt (340 g)
- Przecier pomidorowy bez soli - 2 łyżki (50 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Bulion warzywny - 1 szklanka (250 ml)
Przepis na kapustę z pomidorami krok po kroku
W dużym garnku rozgrzej olej. Dodaj do niego pokrojoną w drobną kostkę cebulę. Podsmaż aż nabierze złotego koloru.
Kapustę drobno poszatkuj i dodaj do zawartości garnka. Podsmaż przez 4 minuty, następnie całość zalej bulionem. Dodaj kminek.
Pomidory obierz i pokrój w dość grubą kostkę. Dodaj do kapusty i duś przez 15 minut.
Całość przypraw solą i pieprzem. Dodaj przecier i dokładnie wymieszaj. Gotuj przez 5 kolejnych minut.
Gotowe danie posyp posiekanym koperkiem.
Więcej informacji na temat kapusty z pomidorami
Kapusta z pomidorami to przepis na wspaniały dodatek do dania głównego. Jest niezwykle smaczna i aromatyczna. Niezwykle delikatna, a przy tym odpowiednio doprawiona. Świetnie sprawdzi się jako zdrowy dodatek do mięsnych i jarskich dań. Na pewno zasmakuje też wszystkim miłośnikom białej, młodej kapusty. To kwintesencja lata na talerzu.
Kapusta w pomidorach nie tylko dobrze wygląda i smakuje, ale jest również bardzo zdrowa. To danie, które choć niezwykle proste, wcale nie jest banalne. Jest bardzo delikatna, a pomidory nadają kapuście pięknego koloru, a także idealnie dopełniają jej smak. W tej wersji podaje się ją na słodko, z delikatną kwaskową nutą. Pomidory i kapusta wspaniale się komponują, a podsmażona cebulka to świetne dopełnienie całości.
Przepis na kapustę z pomidorami jest niezwykle prosty, dlatego spokojnie poradzą sobie z nim nawet osoby początkujące. To idealny dodatek do dań, który powstaje w ekspresowym tempie. Na pewno skradnie serca wszystkich osób, które uwielbiają prostotę w kuchni. To danie, które będzie idealną alternatywą dla modrej kapusty, która ma dużo więcej kalorii. W tej wersji nie dodaje się żadnej mąki, czy masła, więc jest to dietetyczna opcja, choć wciąż niezwykle smaczna. W tym daniu duża ilość zdrowej kapusty łączy się z likopenem z duszonych pomidorów. Likopen jest antyoksydantem, który wspiera zdrowie serca, a także walczy z wolnymi rodnikami. Kapusta jest natomiast cennym źródłem wielu witamin i składników mineralnych. Jest pełna witamin z grupy B, a także A, E i K. Wszystkie one są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Do tego przepisu nadaje się kapusta gotowana, jednak można też użyć surowej i poddusić ją w bulionie dzięki czemu nabierze odpowiedniego smaku i aromatu. Najlepiej sprawdzi się w takim wydaniu biała kapusta, która jest lekko słodkawa.
Przepis na młodą kapustę z pomidorami pozwala na stworzenie świetnego dodatku do dań głównych, który można również jeść jako osobne danie, dodając dobre źródło białka. To danie bardzo lekkie i pełne pysznego smaku. Można podawać ją posypaną koperkiem lub natką pietruszki, by jeszcze bardziej podkreślić jej smak.
Alergeny w kapuście z pomidorami
Lista alergenów dla kapusty z pomidorami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
Wartości odżywcze kapusty z pomidorami
To dobry pomysł na zwiększenie w swojej diecie ilości warzyw. Pomidory są świetnym źródłem likopenu, a biała kapusta zawiera wiele cennych witamin.
Energia i białka
(245g)
Węglowodany
(245g)
Tłuszcze
(245g)
Witaminy
(245g)
Składniki mineralne
(245g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.