Kapusta z grochem i ziemniakami
- Kapusta kiszona - pół opakowania (250 g)
- Ziemniaki późne (500 g)
- Groch (nasiona) - 1 szklanka (200 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (45 ml)
Przepis na kapustę z grochem i ziemniakami krok po kroku
Groch przepłucz wodą, następnie przełóż do garnka zalej zimną wodą i odstaw na całą noc.
Ziemniaki obierz i pokrój na mniejsze kawałki, przełóż do wymoczonego grochu, dodaj odrobinę soli i kminku, następnie gotuj przez 40 minut do miękkości.
Kapustę pokrój na mniejsze kawałki, włóż do garnka i zalej wodą. Dodaj ziele angielskie i liść laurowy, całość gotuj przez 40 minut, do miękkości.
Na patelni rozgrzej olej i podsmaż na nim cebulę, by się zarumieniła.
Groch i ziemniaki rozdrobnij przy pomocy tłuczka do ziemniaków. Dodaj do nich kapustę i cebulę. Całość dokładnie wymieszaj.
Przypraw do smaku solą, pieprzem i majerankiem.
Więcej informacji na temat kapusty z grochem i ziemniakami
Kapusta z grochem i ziemniakami to propozycja dla miłośników tradycji. W tym wydaniu całość została lekko zmodyfikowana dodatkiem ziemniaków, jednak wciąż danie jest smaczne, a przy tym nawet bardziej kremowe. Ziemniaki dodają całości sytości, ale również polepszają konsystencję dania. To wybór idealny na wigilię, gdyż to postne danie o naprawdę wspaniałym smaku.
Taka wersja to udoskonalony przepis babci, który wspaniale smakuje. Choć to danie bardzo łatwe, wcale nie jest banalne, czy nudne. To dlatego, że gości w nim kapusta kiszona, która dodaje całości odrobiny kwaskowości. To wspaniały pomysł na danie pyszne i bardzo sycące. Jednak jest to opcja dość ciężkostrawna, dlatego nie sprawdzi się dla osób z problemami z układem trawiennym.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kapustę z grochem i ziemniakami, by była naprawdę smaczna, a przy tym odżywcza, to ten przepis sprawdzi się idealnie. Całość wychodzi naprawdę wspaniała, a można ją zrobić bardzo łatwo. Jednak cały proces jest dość czasochłonny. Warto również pamiętać o namaczaniu grochu dzień wcześniej. Jest to konieczne do uzyskania odpowiedniej konsystencji warzywa. Namaczanie sprawia również, że groch jest bardziej delikatny dla układu trawiennego i łatwiej strawny. Warto pamiętać jednak, by nie wylewać wody po wymaczaniu i ugotować w niej groch, gdyż to do niej przejdą cenne składniki odżywcze z grochu.
Przepis na kapustę z grochem i ziemniakami jest naprawdę bardzo łatwy. Z całością świetnie poradzą sobie nawet osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z gotowaniem. To danie wprost idealne dla osób na diecie roślinnej. Groch dostarcza białka i błonnika, ziemniaki wpływają na dużą sytość. Po zjedzeniu tego dania jest się naprawdę najedzonym.
To pyszna propozycja na święta, która pojawia się w wielu domach, choć wciąż zbyt rzadko. To dlatego, że wydaje się być zbyt skomplikowana i pracochłonna. Nie jest to prawdą. Całość może być naprawdę łatwa, wystarczy tylko wypróbować ten przepis, w którym całość przedstawiona jest krok po kroku. To idealny pomysł na świąteczną potrawę.
Alergeny w kapuście z grochem i ziemniakami
Lista alergenów dla kapusty z grochem i ziemniakami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na kapustę z grochem i ziemniakami
Wartości odżywcze kapusty z grochem i ziemniakami
To zdrowy pomysł na danie, jednak bardzo ciężkostrawny, dlatego powinny z niego zrezygnować osoby z chorobami układu trawiennego.
Energia i białka
(274g)
Węglowodany
(274g)
Tłuszcze
(274g)
Witaminy
(274g)
Składniki mineralne
(274g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.