Kapusta biała zasmażana
- Kapusta biała (750 g)
- Cebula - 2 duże sztuki (200 g)
- Masło - pół kostki (100 g)
- Mąka pszenna typ 500 (30 g)
- Koperek ogrodowy świeży (20 g)
Przepis na kapustę białą zasmażaną krok po kroku
Kapustę poszatkuj przy użyciu szatkownicy.
Cebulę obierz i posiekaj w drobną kostkę.
Na patelni rozgrzej jedną łyżkę masła i podsmaż na niej kapustę oraz cebulę. Składniki smaż przez około 10 minut, mieszając od czasu do czasu.
Po tym czasie kapustę podlej trzema szklankami wody, dodaj 2 liście laurowe oraz 3 ziarenka ziela angielskiego i duś przez około 30 minut.
Do kapusty dodaj pozostałe masło oraz mąkę. Składniki dokładnie wymieszaj.
Koper umyj, osusz i posiekaj. Następnie dodaj go do kapusty.
Kapustę zasmażaną dopraw do smaku solą, pieprzem oraz majerankiem.
Tak przygotowaną kapustę podawaj na ciepło jako dodatek do potraw.
Więcej informacji na temat kapusty białej zasmażanej
Kapusta biała zasmażana to propozycja na dodatek do obiadu. Smaczna, domowa słodka kapusta zasmażana doskonale komponuje się z mięsami pieczonymi. Warto przygotować ją na kolację wigilijną. Przepis na kapustę białą zasmażaną jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania potrawy potrzebne będą następujące produkty: kapusta biała, cebula, masło, mąka pszenna, koper, sól, pieprz, majeranek, ziele angielskie oraz liść laurowy.
A jak zrobić zasmażaną białą kapustę? Kapustę poszatkuj przy użyciu szatkownicy. Cebulę obierz i posiekaj w drobną kostkę. Na patelni rozgrzej jedną łyżkę masła i podsmaż na niej kapustę oraz cebulę. Składniki smaż przez około 10 minut, mieszając od czasu do czasu. Po tym czasie kapustę podlej trzema szklankami wody, dodaj 2 liście laurowe oraz 3 ziarenka ziela angielskiego i duś przez około 30 minut. Do kapusty dodaj pozostałe masło oraz mąkę. Składniki dokładnie wymieszaj. Koper umyj, osusz i posiekaj. Następnie dodaj go do kapusty. Kapustę zasmażaną dopraw do smaku solą, pieprzem oraz majerankiem.
Kapusta jest warzywem, który posiada niską wartość kaloryczną, dlatego chętnie wykorzystywana jest w diecie redukcyjnej. Dodatkowo znajdziemy w niej witaminą C, niektóre witaminy z grupy B, witaminy A, witaminę E oraz witaminę K. Jeśli chodzi o składniki mineralne, to kapusta jest źródłem wapnia, magnezu, potasu oraz żelaza.
Cebula to warzywo, które znane jest ze zdrowotnych właściwości - dlatego chętnie wykorzystywana jest w medycynie ludowej. Cebula zwyczajna oraz czerwona zawierają najwięcej składników odżywczych w porównaniu do pozostałych odmian cebuli. Cebula zawiera spore ilości witamin oraz składników mineralnych.
Podsumowując pyszna kapusta zasmażana to doskonała propozycja na dodatek na ciepło do dań obiadowych. Kapustę warto podać jako dodatek do żeberek. Smaczna kapusta jest dobre do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu. Produkty niezbędne do jej wykonania dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Alergeny w kapuście białej zasmażanej
Lista alergenów dla kapusty białej zasmażanej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze kapusty białej zasmażanej
Kapusta biała zasmażana to doskonała propozycja na smaczny dodatek do obiadu. Kapusta stanowi dobre źródło cennych składników odżywczych, dlatego warto wykorzystać ją w kuchni.
Energia i białka
(180g)
Węglowodany
(180g)
Tłuszcze
(180g)
Witaminy
(180g)
Składniki mineralne
(180g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.