Kanie w zalewie octowej
- Kanie (1000 g)
- Jajko (2 szt.)
- Bułka tarta (100 g)
- Cukier - 6 łyżek (72 g)
- Olej rzepakowy (50 ml)
- Cebula (150 g)
- Marchewka (100 g)
Przepis na kanie w zalewie octowej krok po kroku
Umyj i oczyść kanie. Osusz je ściereczką albo ręcznikiem papierowym.
Podziel kanie na mniejsze kawałki, mogą być paski (muszą zmieścić się do słoika).
Rozgrzej na patelni olej.
Jajko roztrzep widelcem z solą i pieprzem.
Panieruj grzyby w jajku, a następnie w bułce tartej.
Smaż grzyby na złoty kolor. Można je odsączyć z nadmiaru tłuszczu układając je na ręczniku papierowym.
Pokrój obraną cebulę i marchewkę w plasterki.
W garnku zagotuj 3 szklanki wody, szklankę octu, cukier, 1,5 łyżki soli, 5 liści laurowych, 7 ziaren ziela angielskiego, marchewkę oraz cebulę.
W tym czasie wyłóż grzyby do słoików.
Grzyby zalej zalewą.
Zakręć słoiki.
W dużym garnku na dnie wyłóż ściereczkę i ułóż słoiki. Gotuj je 20 minut (woda powinna sięgać 3/4 wysokości słoików.
Wyjmij słoiki i układaj wieczkiem do dołu.
Są gotowe do jedzenia po 3 dniach.
-
Zalewa octowa do ryb
-
Zalewa do ogórków konserwowych
-
Zalewa octowa do grzybów
-
Zalewa octowa do śledzia
-
Zalewa na korniszony
-
Ryba w zalewie pomidorowej
-
Marynata do grzybów
-
Ryba w zalewie octowej do słoika
-
Pomidory w zalewie
-
Grzybki w zalewie octowej
-
Karp w zalewie octowej
-
Sałatka szwedzka z ogórków
-
Ryba opiekana w zalewie octowej
-
Zalewa do papryki konserwowej
-
Pieczarki w occie
-
Dynia w zalewie octowej
-
Ryby smażone w zalewie octowej
-
Klopsiki w zalewie octowej
-
Dania w zalewie octowej
Więcej informacji na temat kani w zalewie octowej
Kanie w zalewie octowej
Panierowane kanie w zalewie octowej do słoików na zimę to fajny sposób na grzyby w innej odsłonie. Ten przepis na kanie w zalewie octowej to dobre danie, które warto znać. Prosty przepis na grzyby zrobione nieco inaczej, ponieważ kanie są uprzednio panierowane i smażone. Kanie w zalewie octowej są łatwe do zrobienia i smaczne. Mają pysznie intensywny smak. Sprawdzą się jako przekąska albo dodatek do innych potraw. Uważać należy na podawanie tej potrawy dzieciom i osobom starszym. Mogą być nie do końca dobrze tolerowane.
Przepis na kanie w zalewie octowej polega przede wszystkim na zamarynowaniu tychże grzybów po to, by można było je podawać w zimie. Zrobienie kani w occie w słoikach jest świetną propozycją na przetwory. Jak zrobić kanie w zalewie octowej, by zaskoczyć wszystkich?
Kanie w zalewie octowej są to inaczej panierowane w jajku i bułce tartej grzyby. Dokładniej, do marynowania używa się sporych rozmiarów kapeluszy. Jest to łatwe w wykonaniu zadanie, ponieważ proces składa się z takich samych działań jak w przypadku zwykłych kotletów. Usmażone kanie w panierce umieszcza się w słoiku i zalewa pyszną, aromatyczną zalewą. Jeżeli jesteś pewny, że taka ilość zostanie zjedzona dość szybko nie musisz ich pasteryzować. W momencie, gdy ilość jest zbyt duża, warto jest je pasteryzować, by cieszyć się smakiem dużo dłużej. Kanie w occie są pyszne, poza tym jest to bardzo prosty przepis.
Jak zrobić kanie w zalewie octowej? Jest to łatwa rzecz. Wykonanie przepisu na kanie w zalewie octowej należy rozpocząć od przygotowania grzybów. Przede wszystkim zostawia się same kapelusze, a nóżki odrzuca. Konieczne jest bardzo dokładne oczyszczenie grzybów ze wszystkich zanieczyszczeń. Po opłukaniu grzybów należy je wysuszyć. Wtedy grzyby będą miały lepszą panierkę. Ilość jajka i bułki tartej jest zmienna. Oznacza to, że może być potrzeba wykorzystania większej lub mniejszej ilości jajka lub bułki.
Kanie w zalewie octowej poleca się jeść około trzeciej doby po zrobieniu. Wcześniej ta przekąska nie byłaby tak dobrze przesiąknięta smakami. Zdecydowanie warto poczekać aż potrawa będzie odpowiednio smaczna.
Jeśli zrobisz kanie w zalewie octowej na zimę do słoików będziesz mógł na długo cieszyć się tym znakomitym smakiem. Kanie w occie pasują bowiem do wielu dań. Dobre są same, ale równie smaczne są także podane na przykład z chlebem albo z mięsem. Przeważnie je się je na zimno, ale możesz je także odgrzać. Takim prostym przepisem możesz pokazać, że da się zrobić coś nowego, a zarazem dobrego.
Alergeny w kaniach w zalewie octowej
Lista alergenów dla kani w zalewie octowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka tarta
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- gorczyca
Wartości odżywcze kani w zalewie octowej
Z uwagi na ciężkostrawność grzybów nie są one zalecane każdemu. Nie należy podawać ich osobom starszym i dzieciom.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.