Kanie marynowane
- Kanie (1000 g)
- Marchewka (45 g)
- Cebula (100 g)
- Cukier - 4 łyżki (48 g)
Przepis na kanie marynowane krok po kroku
Zacznij od oczyszczenia kani. Pokrój je na mniejsze kawałki.
Kanie zalej woda i ugotuj w wodzie z łyżką soli. Gotuj 10 minut o momentu, gdy woda się zagotuje.
Można w tym czasie zrobić zalewę. 4 szklanki wody wlej do garnka i dodaj 2 szklanki octu, 2 łyżki soli i cukier. Zagotuj.
Ugotowane grzyby wyłóż na sitko i zalej zimną wodą. Włóż do słoików.
Do słoików dodaj po 2 ziarna ziela angielskiego, jeden liść laurowy, po jednym ząbku czosnku, marchewkę i cebulę.
Zalej Wszystko zalewą, zakręć słoiki i zapasteryzuj (20 minut).
Grzyby można jeść po miesiącu.
-
Marynowane grzybki
-
Grzyby w occie
-
Rydze marynowane
-
Tradycyjne grzyby marynowane
-
Opieńki marynowane
-
Kurki marynowane
-
Marynata do grzybów
-
Grzybki w zalewie octowej
-
Marynowane pieczarki
-
Marynowane prawdziwki
-
Podgrzybki marynowane
-
Maślaki w occie
-
Maślaki marynowane
-
Rydze kiszone
-
Grzyby marynowane na słodko
-
Grzyby po kaszubsku
-
Kurki w occie
-
Borowiki marynowane
-
Grzyby marynowane
Więcej informacji na temat kani marynowanych
Grzyby leśne z zalewą octową do słoików na zimę to najlepszy sposób na smaczną przekąskę. Kanie marynowane w zalewie octowej są niskokaloryczne i idealne jako pyszne przetwory. Przepis na kanie marynowane jest łatwy i robi się go szybko. Grzyby w occie możesz podawać do dań na zimno – sałatek, wędlin i mięs oraz pieczywa. Kanie marynowane, pomimo tego że są niesamowicie dobre, są daniem ciężkostrawnym. Uważaj podając je dziecku albo starszej osobie. Takie osoby mogą źle zareagować na zjedzenie nawet niewielkiej ilości.
Jak zamarynować kanie w occie by były proste w zrobieniu i pyszne? Kanie to bardzo smaczne grzyby. Potrawy przyrządzane z tych grzybów leśnych cechują się znakomitym smakiem. Do przepisu na kanie marynowane używaj samych kapeluszy. Najpierw usuń z wszystkich grzybów nóżki. Następnie umyj kapelusze, możesz także lekko obrać je ze skóry. Umyte grzyby pokrój na odpowiednio duże kawałki – będzie się lepiej wyjmowało. Zagotuj je w wodzie z solą. W międzyczasie warto wykonać zalewę. Oszczędza się tym samym czas przygotowania. Wystarczy jedynie składniki zalewy zagotować (doprowadzić do wrzenia). To właśnie te składniki sprawiają, że kanie marynowane będą przepyszne. Gdy grzyby będą podgotowane przepłukaj je na sitku i pozwól odciec nadmiarowi wody. Wyłóż grzyby do słoika i przełóż na zmianę z cebulką, marchewką, czosnkiem oraz przyprawami. Pozostało tylko zalać wszystko zalewą i zakręcić słoiki.
Marynowane grzyby to najlepsze co można zrobić, by były one dostępne do jedzenia nawet poza sezonem. Jak zamarynować kanie w zalewie z octu by można było je jeść w zimie? Kanie marynowane są smaczne, więc przedłużanie ich terminu do spożycia poprzez robienie przetworów to doskonały sposób. Przepis na kanie marynowane warto zahartować poprzez pasteryzację słoików. Gdy słoiki będą gotowe – czyli dobrze zakręcone – przygotuj sobie duży garnek, na jego dno wyłóż ściereczkę. Ustaw słoiki tak, by nie dotykały siebie nawzajem. Jeśli dotknęłyby się podczas pasteryzacji słoiki mogłyby pęknąć. Wlej wodę tak, by sięgały ¾ wysokości słoików. Teraz wystarczy wszystko gotować 20 minut. Od razu po upłynięciu tego czasu gorące słoiki wyjmij i wyłóż wieczkiem do dołu. Tak ułożone słoiki powinny całkowicie ostygnąć. Dobre zapasteryzowanie słoików łatwo sprawdzić. Jeżeli wieczko jest wklęsłe są one odpowiednio zrobione. Jeśli zakrętka jest wypukła należy powtórzyć proces gotowania słoików.
Jeśli zamarynujesz kanie w ten sposób zaleca się, by zjeść je po miesiącu od zrobienia. Kanie marynowane są wtedy najlepsze w smaku.
Alergeny w kaniach marynowanych
Lista alergenów dla kani marynowanych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na kanie marynowane
Wartości odżywcze kani marynowanych
Przepis jest bardzo niskokaloryczny. Jest także ciężkostrawny.
Energia i białka
(150g)
Węglowodany
(150g)
Tłuszcze
(150g)
Witaminy
(150g)
Składniki mineralne
(150g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.