Kaczka w pomarańczach
- Kaczka cała (2000 g)
- Oliwa z oliwek - 4 łyżki (60 ml)
- Pomarańcza - 2 szt (480 g)
- Miód - 1 duża łyżeczka (10 g)
Przepis na kaczkę w pomarańczach krok po kroku
W miseczce zmieszaj oliwę, miód i przyprawy. Powstałą pastą wysmaruj kaczkę, a resztę wlej do środka kaczki.
Zabezpiecz kaczkę wykałaczkami.
Pomarańcze dobrze wyszoruj. Pokrój je w plasterki, a z początkowych plastrów wyciśnij sok na kaczkę.
Kaczkę ułóż w brytfannie i piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 2 godziny.
30 minut przed końcem pieczenia dołóż do kaczki pokrojone w plastry pomarańcze.
Więcej informacji na temat kaczki w pomarańczach
Kaczka w pomarańczach to pomysł na naprawdę pyszne i delikatne mięso z odrobiną słodyczy. To przepis idealnie nadający się na rodzinne przyjęcia czy uroczystości. Ta potrawa zasmakuje wszystkim miłośnikom połączeń słodko słonych, a także amatorom klasycznych polskich dań, w nieco odświeżonej wersji. Ta kaczka smakuje obłędnie i będzie idealną alternatywą dla tradycyjnej wersji w jabłkach. To dobry pomysł dla wszystkich tych, którzy szukają pysznej propozycji na świąteczny obiad.
Przepis na kaczkę w pomarańczach jest niezwykle łatwy i spokojnie poradzi z nim sobie nawet początkujący kucharz. To świetna propozycja dla wszystkich, którzy chcą po raz pierwszy upiec kaczkę i martwią się, że sobie nie poradzą. Dzięki temu przepisowi przygotowanie pieczonej kaczki nie będzie trudne, a efekt końcowy na pewno zadowoli wszystkich domowników, ze względu na wspaniały smak i aromat tego mięsa.
Jeżeli zastanawiasz się jak zrobić kaczkę w pomarańczach, która będzie naprawdę pyszna i aromatyczna, a przy tym niezbyt skomplikowana, to na pewno ta receptura przypadnie ci do gustu. Powstaje z niej niezwykle soczysta i aromatyczna potrawa, która przy okazji pięknie się prezentuje i przyciąga wzrok wszystkich gości. Z tego przepisu dowiesz się jak upiec mięso kaczki tak, by było odpowiednio delikatne, miękkie i niezbyt suche. To świetny pomysł na przepyszne i bardzo wykwintne danie, które z łatwością można przygotować w swoim domu.
Ta kaczka pieczona w piekarniku jest tak dobra, że w ekspresowym tempie znika ze stołu, dlatego warto przygotować jej odpowiednio dużą porcję. Pięknie się prezentuje ze względu na przypieczoną skórkę i pokrojone w plastry pomarańcze, które kontrastują z mięsem kaczki i przyciągają wzrok. Najlepiej użyć jak najsłodszej odmiany cytrusów, by odpowiednio połączyły się ze smakiem pieczonego mięsa.
Ta kaczka faszerowana jest wspaniałą ziołową pastą, która podkreśla smak mięsa i owoców. To idealne połączenie różnych ziół z miodem. Całość smakuje wspaniale i sprawia, że ma się ochotę sięgać po więcej. Najlepiej piec ją w brytfanie, jednak z całą pewnością uda się również w rękawie.
Alergeny w kaczce w pomarańczach
Lista alergenów dla kaczki w pomarańczach przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na kaczkę w pomarańczach
Wartości odżywcze kaczki w pomarańczach
Kaczka jest dość tłusta, dlatego nie będzie dobrym wyborem na co dzień.
Energia i białka
(319g)
Węglowodany
(319g)
Tłuszcze
(319g)
Witaminy
(319g)
Składniki mineralne
(319g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.